Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Yağ tutan lavabolar çoğunlukla mutfak lavabosunda bulunmaktadır. Çünkü mutfakta sürekli olarak yemek yapılması, yemek artıklarının lavabo evye içerisinde temizlenmesini ve hatta lavaboya dökülmesi neden olur.

Yağ Tutmuş Lavabo Borusu Nasıl Temizlenir?

 Ayrıca kızartma yağları, tencere dibinde kalan yemek yağları gibi atık yağ maddelerinin de lavabo içlerine dökülmesi lavabo tıkanıklığına neden olur.

Lavabo gideri tıkanmasının bir önemli nedeni de yağların burada birikmesi ve bir süre sonra katılaşarak gideri tıkması durumudur.

GSM: 0532 359 0212

Bu nedenle tıkalı lavabo sorunu ile karşılaştığınız zaman firmamız ile çalışmanız mümkündür. Tıkanan lavabo giderlerini cihazla açma yöntemi nedir? sorusunu soruyorsanız ya da pimaş borusunu kamera ile açma işlemi nasıl yapılır? konusunda arama yapıyorsanız mutlaka firmamızın çalışmasını görmeniz gerekmektedir.

Tıkalı pimaş nasıl açılır kolay pratik yöntemler resimli anlatım için sayfamızı ziyaret edin >>> https://www.bogazicitesisat.com/tikanmis-tuvalet-nasil-acarim/

Çünkü hassas ve ince işçilik ile hem gider borularına hem de binanın tesisat sistemine zarar vereden çalışma sağlamaktayız. Bilinen tesisat işlerinin aksine oldukça hassas çalışmak da beraberinde temiz bir ortamda çalışma ve bunun sonucunda yaşam alanına zarar vermeden pratik çözümler ile sorunu halletme yetkisini vermektedir. 

musteri hizmetleri

Lavaboda biriken yağların aşırı şekilde katılaşması en zorlu tıkanık nedenidir. Kişinin kendi imkânları ile açmasına izin vermediği bu zorlu süreç ancak kameralı robot yardımı ile ve tazyikli su yardımı ile basınç verilerek açılacak bir işlemdir. Bunları da ev sahipleri kendi imkanları neticesinde yapamaz. Ancak usta bir tesisatçının gelerek müdahale etmesi gerekmektedir. 

Bir yaşam alanında gider borusunun tıkanmasının birçok farklı nedeni olabilmektedir. Evcil hayvan tüyleri, insan tüyü ve kılları, saç, kireçlenme, katı madde atıkları ve yağlanma şekli ile tıkanıklık oluşması mümkün hale gelmektedir.

Tıkanıklığın nedeninin hangisi olduğunun bilinmesi çözümü konusunda da oldukça etkili olmaktadır. Yağ tutmuş lavabo borusu temizleme işi makine yardımı ile yapılır. Ancak temizlendikten ve tıkanıklık açıldıktan sonra özen göstermek gerekmektedir.

Yağ Tutmuş Lavabo Borusu Nasıl Temizlenir?
Kameralı Cihazla Lavabo Borusu Açan Su Tesisatçı

Atık yağları lavabo içerisine dökmek hem lavabo giderlerini tıkar hem de bu giderlerde bakteri ve mikrop üremesine yol açar.

Ayrıca tıkanıklık oluşturmasa bile hijyenik değildir. Ana gider hattına zarar verir. Kanalizasyona açılarak gittiği her bölgeyi daha kötü duruma getirir. Temiz suya karışabilir, deniz ve göllerin kirlenmesine neden olur. Doğada çürümeleri hızlandırır. 

Makineyle tıkanan lavabo giderini açma çalışmaları incelendiği zaman, basınçlı kanal yıkama makinesi yardımı ile oldukça güçlü bir basınç uyguladığı görülmektedir. Bu basınç 120 bar ölçüsündedir. Yağ Tutmuş Lavabo Borusu Nasıl Temizlenir? Önünde hiçbir maddenin duramayacağı bu basınç sayesinde tıkanıklığın ana gider borusuna oradan da kanalizasyon hattına püskürtülmesi sağlanır.

Ayrıca bu basınç tüm boru gider hattını da ilk döşendiği günkü gibi temizler. Yağ Tutmuş Lavabo Borusu Nasıl Temizlenir? Bunun nedeni de gene basınçtır. Kireçlenme, yağlanma, kayganlık vb. olumsuz durumların ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Sizler de yap tutmuş lavabo borusu kanal açma işleminin yanında bir de temizlenmesi işlemini yaptırmış olursunuz. 

Yağ Tutmuş Lavabo Borusu Nasıl Temizlenir?

Lavabo Borusu Temizleme Kimyasalları Yapısı

Lavabo gider borusu tıkanıklığı yaşandığı zaman kişilerin aklına ilk etapta bir tesisatçı çağırmak gelmez. Bu durumu kendileri çözebilme yeteneklerine bakarlar. Yağ Tutmuş Lavabo Borusu Nasıl Temizlenir?  Eğer tıkanıklık az ise, anında açılır. Fakat çözümlenemeyen bir durum olduğu zaman ancak bir tesisatçı çağrılır. Yağ Tutmuş Lavabo Borusu Nasıl Temizlenir? Kişilerin kendi imkanları ile lavabo açıcı kimyasalı kullanması, doğru ölçüde kullanılmadığı zaman etkili olmamaktadır. Lavabo gider borusu açıcıları içerdikleri kimyasal ile güçlü ya da az güçlü olarak iki sınıfa ayrılmaktadır.

Sıvı formda olan açıcılar, az güçlü özelliğe sahiptir. Bunların kokusu yoktur ve küçük çaplı tıkanıklıkları yok eder. Toz formda olan lavabo açıcı kimyasal bileşenleri ise oldukça güçlüdür. Yağ Tutmuş Lavabo Borusu Nasıl Temizlenir? Kaynar su dökülerek lavabonun içerisinde çözünüp açılması sağlanır. Bu aşamada havaya oldukça zehirli gaz salınımı yapılır. Dikkatli açılması ve kişilerin ciltlerine temas etmemesi gerekmektedir.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma