Tuvalet Lavabo Banyo Gideri Açma

blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

 Kırmadan Robotla Tuvalet Lavabo Banyo Gideri Açma

Evlerimizde sık karşılaşılan tesisat problemleri olarak tuvalet tıkanıklığı, lavabo tıkanması ve banyo giderinin tıkanıklığı sorunu ile karşılaşırız. Bu sorunları ev koşullarında kendi yöntemlerimizle çözmeye çalışabiliriz fakat bunda başarı oranımız sorunun kaynağı ile bağlantılıdır. Basit tuvalet açma, lavabo açma ve banyo gideri açma işlemleri konusunda bu yazımızda sizleri bilgilendireceğiz. Ciddi sorunlarda istenmeyen ve daha büyük problemlerle karşılaşmamak için mutlaka deneyimli ve uzman kişilere başvurmanız gerekir.

 Kırmadan Tuvalet Açma

Tıkanan tuvalet sorunu sıkça karşılaşılan sorunlardan biridir. Bu sorunun çözümü için öncelikle nedeni araştırılmalıdır. Tuvalet tıkanıklığının çok çeşitli nedenleri olabilir. Bunlar arasında tuvalete yabancı cisim kaçması, kâğıtların şişip tıkanıklık oluşturması, inşaat sırasında harç ve benzeri materyallerin giderleri tıkaması, giderin dirsekli yapısı ve benzeri durumlar en yaygın nedenlerdendir. Tuvalet açma işlemi de bu nedenlerin temelinde gerçekleştirilir.

– Tuvalete yabancı bir cisim kaçtığında ilk yapmanız gereken sifonu çekmeden bir eldiven yardımıyla yabancı cismi çıkarmak olmalıdır. Bu konuda başarı olamadıysanız ve yabancı malzeme kanalizasyon sistemine geçtiyse mutlaka uzman bir firmadan tuvalet açma konusunda yardım almalısınız.

– Eskiden beri tuvalet açma işlemi olarak kullanılan yöntemlerden biri tazyikli su vermektir. Bazen bu yöntem oluşan tıkanıklığı gidermek için işe yaramaktadır. Genellikle geçici malzemelerle tıkanan tuvaletler bu yöntemle açılabilir. Fakat daha inatçı tıkanıklıklar için mutlaka daha etkili çözümlere başvurmanız gerekir.

– Tuvalet tıkanıklığının yaygın kullanılan nedenlerinden biri de inşaat sonrasında içerisine cam kırıkları, harç parçaları ve inşaat malzemelerinin düşüp gideri tıkamasıdır. Bu tarz sorunların çözümü için evlerde yaygın olarak kimyasalların kullanımı hatasına düşülmektedir. Fakat bu pek doğru bir seçim olmadığı gibi bir takım sızıntılara yol açabilmekte ve çok daha büyük problemlere neden olmaktadır. Bu yüzden kimyasalları aşırı miktarda kullanmak yerine bir uzmanın yardımına başvurmak akıllıca bir çözüm olacaktır.

Robotla lavabo açma fiyatları

Evimizde kullanılan lavabolar da genellikle yabancı maddelerden dolayı tıkanmaktadır. Özellikle inşaat dönemlerinde yabancı malzemelerin lavabo içine düşmemesine dikkat etmemiz gerekir. Bunun dışında ev hanımları dönem dönem lavabo açıcılar kullanarak lavabo tıkanıklığı sorununu ortaya çıkmadan önleyebilirler. Lavabo açma işlemi için aşağıdaki yöntemlere başvurulur:

– Eğer lavabo tıkanıklığı süzgeç kısmında oluşmuşsa bunun çözümü basittir. Öncelikle uzun bir çubuğun aracılığıyla süzgeç bölümündeki tıkanıklığı açmaya çalışabilirsiniz.

– Süzgeç bölümünde yapılan bu basit işlem lavabo açma konusunda yeterli olmuyorsa lavabonun alt bölümünü dikkatlice sökerek tıkanıklığı gidermeye çalışabilirsiniz. Geçici tıkanıklık sorununuzu bu şekilde gidermeniz mümkündür.

– Lavabolarda ciddi tıkanıklıklar banyoda yapılan tamirat sonrasında ortaya çıkabilir. Harç, boya, bazı yabancı materyaller lavaboların içerisine dökülerek kilitlenmelere neden oluyor. Bu gibi durumları basit lavabo açma işlemleriyle çözmek zordur. Bundan dolayı uzman kişilere başvurmanız sorununuzun çözümüne yardımcı olacaktır.

Robotla lavabo açma fiyatları tıkanıklığa göre değişmektedir. arasında değişmektedir.kırmadan Robotla lavabo açma fiyatları için bizi arayın

Kırmadan Banyo Gideri Açma

Banyolarda oluşan tıkanıklığın çeşitli nedenleri olabilir. Banyo giderlerini saç telleri, inşaat atıkları ve benzeri yabancı maddeler tıkayabilir. Oluşan tıkanıklıklar suların gitmemesine veya çok yavaş gitmesine neden olabildiği gibi alt komşunun tavanının damlaması gibi kötü sonuçlar doğurabilir. Banyo gideri açma yöntemleri sorunun kaynağına göre değişiklik gösterebilir.

– Basit ve geçici sorunlar kullanılan gider açıcılarla veya yüzeyde birikmiş olan yabancı maddelerin uzaklaştırılmasıyla ev koşullarında çözülebilir. Bu tarz denemeleri yaparken aşırı ve yanlış kimyasal kullanımından kaçınmalısınız. Aksi takdirde istenmeyen sızıntılar ortaya çıkarak daha büyük sorunlara yol açabilir.

– Sıklıkla evlerde yapılan inşaat işlemleri sonrasında malzemelerin banyoda yıkanması tıkanıklığa neden olabiliyor. Bunun sonucunda banyo giderlerinde biriken beton gideri tıkayabiliyor. Bu işlemin çözümü için banyo gideri açma konusunda mutlaka bir uzmana başvurulmalıdır.

Yukarıda anlattığımız sorunlar eski zamanlarda fayansların kırılması gibi ilkel yöntemlerle çözülmekteydi. Son dönemlerde teknolojinin gelişimi ile firmalar yeni yöntemleri kullanmaya başladılar. Ciddi ve inatçı tıkanıklık durumlarında robot teknolojisinden yararlanarak tuvalet açma, banyo gideri açma ve lavabo açma işlemleri yapılmaktadır. Deneyimli ve uzman kişiler tarafından yapılan işlemler sonucunda sorunlarınızı kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz. Firmamız bu tip sorunlarda gelişmiş donanım ve uzman personeli ile yedi yirmi dört sizlere hizmet veremeye hazırdır. Çağrı merkezimizi arayarak adresinizi bildirmeniz yeterlidir. Tıkanan tuvalet, lavabo veya banyo gideri sorunlarınız profesyonel bir şekilde çözümü için hemen bizi arayın.

Kırmadan Robotla Tıkanıklık açma hizmeti

Robotla Tuvalet açma

Robotla Lavabo açma

Robotla Klozet açma

Robotla süzgeç açma

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma