blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

WC Tıkanıklığı Ne ile Açılır?

Hemen hemen her gün tuvaletlerde yaşanan tıkanma durumu ile karşılaşılan birçok kişi mağdur durumda olabilmektedir. Bunun en önemli nedeni ise, yeni binalardaki tesisat borularının ve gider borularının bir zaman sonra yavaş yavaş kireçlenmeye maruz kalması ve ardından eski oluşum haline gelerek zaman içinde boruların daralma sorunu yaşanmasıdır.

Ne yazık ki kireçlenme sorunu çözümlenebilir nitelikte ya da önlenebilir nitelikte bir durum değildir. Ancak zaman içerisinde daralan boruların içerisine katı madde atıkları atmak da tıkanıkların oluşmasına neden olacağı için bu durum önlenebilir. 

WC Tıkanıklık Nedenleri

Çoğu kişinin sıklıkla yaptığı WC tıkanıklığının nedenleri konusunda belli başlı maddeleri ele aldık. 

  • Sıklıkla tuvalet giderlerine erimesi mümkün olmayan tuvalet kağıdı, kağıt havlu ve peçete atımı yapıldığında zaman içinde tuvaletler tıkanabilir. 
  • Tuvaletlere erimesi mümkün olmayan katı atıkların atılması durumu tuvaleti tıkayabilmektedir. 
  • Bina inşaat halindeyken tesisat borularından moloz ve taş yığınları atılması tuvalet giderlerini baştan tıkayabilmektedir. 
  • Tesisat problemlerinin yaşanması ile iç tesisat sorunları zaman içerisinde kireçlenme ve boru daralmasına bağlı olarak tuvalet tıkanıklığı problemini ortaya çıkarmaktadır. 

Tuvalet tıkanması sorunu ile karşılaşması ne yazık ki WC tıkanıklığının nedenlerini ancak tuvalet tıkandıktan sonra düşünebilmekteyiz. Bu nedenle önceden alınacak olan bir önlem ile de tuvaletlerin tıkanmasını önleyebilir ve düzenli bakımlarının yapılmasını sağlayabiliriz. Görüldüğü üzere tuvalet tıkanıklıkları hem kullanıcıdan kaynaklı hatalardan ötürü hem de tesisat hatalarından ötürü tıkanıklık gösterebilmektedir. 

Tuvalet Tıkanıklığı Açma İşlemleri

Tuvalet tıkanması günlğ hayatta çok sık akrşılaştığımız problemlerden biri olarak görülür. Bunların en büyük sorunu tesisat yapısı ve zamana bağlı oluşan kireçler ile birlikte boruda daralmadır. Kişisel önlemler alınsa da ne yazık ki tesisat önlemleri alınamamaktadır. Bu nedenle de bir süre sonra tuvalet tıkanıklığı kaçınılmaz olmaktadır. Tuvalet içerisine bina oluşumundan beri ne yazık ki çok fazla şey atılmaktadır. Kireç, alçı ve çimento gibi atıkların inşaat halindeyken pimaşa dökülmesi büyük bir tesisat sorunudur.

Burada bu çimentoların donarak boruların daralmasına yol açması bilinmektedir. ayrıca zaman içerisinde evde temizlik yapılan ve çeşitli yer temizliğinde kullanılan deterjanlı suların, içerisinde pislik, atık ve katı madde bulunan suların tuvalet giderine dökülmesi de pisliklerin zaman içerisinde boruda tıkanıklığa yol açtığı bilinmektedir. WC Tıkanıklığı Ne ile Açılır? ilgili durumalra akrşın tıkanıklık yaşanması halinde kişisel olarak ne yazık ki bu giderler açılamaz.

Bu şekilde bir problem ile karşılaşıldığı zaman direkt kanal açma robotu kullanan tesisat ustaları çağırılması gerekmektedir. Kanal açma robotunun belirli aparatları bulunur. WC Tıkanıklığı Ne ile Açılır? İlgili aparat pimaş boruya gönderilerek tıkanıklığa her ne neden olmuşsa onu kancası ile çıkarabilcek uzunluktadır. WC Tıkanıklığı Ne ile Açılır? Bazen tıkanıklığın nedeni kötü kullanım olabilir. Bu durumlarda tıkanıklığa neden olan maddenin çıkarılması kolay şekilde kullanıma devam edilmesini sağlar.

Fakat bazı durumalrda da atık değil de kireçlenme ya da boru daralması gibi olumsuz durumlardan kaynaklı olarak yağlanma problemi olduğunda gene aynı robot makine ile giderdeki çekilemeyecek maddelerin parçalanması olası olur. Tıkanıklık açma robotu neden her ne olursa olsun kolay bir şekilde tıkanıklığı açabilmektedir. 

Tıkanan Tuvalet Borusu Açma İşlemleri 

Tıkanan tuvaletlerin açılma işlemlerinde kendi imkanlarımız ile kimyasal kullanılması durumu ne yazık ki tam verimlilik gösteremez Bu işlemlerde kanal açma makinesi kullanmak en önemli etkendir. WC Tıkanıklığı Ne ile Açılır? Bu sayede büyük tıkanıklıklarda kırmadan tuvalet açmanın yolları ancak makine yardımı ile tıkanıklığa neden olan maddeyi parçalayarak geçmektedir. 

Makineyle tuvalet açan tesisatçı arayışlarınız için en kaliteli çözümü size firmamız sunmaktadır. WC Tıkanıklığı Ne ile Açılır? Bu sayede tuvalet tıkanıklığı açan firma arayışlarınız da kaliteli ve deneyimli ekibimiz ile son bulacaktır. Firmamız bir telefon kadar uzağınızda olup, hızlı bir şekilde cihazlı tesisatçı olarak gelerek tıkanıklığı çözümlemeye çalışmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma