blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Tuvalet tıkanması yaşam alanlarında sık karşılaşılan bir durumdur. Tuvalet tıkanması genellikle giderlerin dirsek kısımlarında meydana gelmektedir. Bazı durumlarda ise büyük parçalarda tıkanmalar meydana gelebilir. Tuvaletlerde tıkanmaya yol açan sebepler ise tuvalet kağıtları, temizlik sonrası tuvaletlere dökülen temizlik sularının içerisinde kalan bezler ve bütün halinde düşürülen havlu kağıt veya tuvalet kağıtlarıdır.

Bu tür durumlarda bol miktarda su dökmek veya sert cisimlerle giderleri baskı uygulamak oldukça yanlış bir yöntemdir. Tuvalet giderlerine tel, demir çubuk veya benzer cisimlerle vurmak veya iteklemeye çalışmak daha büyük sorunları ortaya çıkartabilir. Sert cisimlerin kullanılması plastik boruların patlamasına veya dilenmesine yol açabilir.

Tuvalet Tıkanmasında Neler Yapılabilir?

Tuvalet tıkanmasının sebebi biliniyor ise (temizlik suyunun içinde bez düşmesi, tuvalet kâğıdı vb.) öncelikle alınmasına imkân olup olmadığına bakılmalıdır. Alınmayacak bir durumda ise uzman bir tesisat ekibinin müdahale etmesi beklenmelidir. En çok yapılan hatalardan birisi üzerine kovalarla su dökmeye çalışmaktır.

Tuvalete düşen parçanın gitmesi sağlamak üzere dökülen su borular üzerinde basınç oluşturacağı için farklı noktalardan sızıntı yapmasına sebep olabilir. Ayın şekilde kaçan parça daha aşağı noktalarda büyük sorunları ortaya çıkartabilir.tuvalet tıkanması neden olur

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Tespit Edilir?

Tuvalet gider sistemleri kapalı sistem olduğu için gözle kontrol edilerek bulmak mümkün değildir. Eski yöntemleri kullananlar komple gider sistemini sökerek tıkanıklık açma yolunu kullanmaktadır.

Ancak günümüz teknolojisini etkin olarak kullananlar yüksek kalite görüş sağlayan kamera ve hassas dinleme cihazları ile tıkanan noktayı tam olarak tespit etmektedir. Tespit edilen noktaya çoğu kez kırıp dökme işlemi uygulanmadan tıkanıklık giderilmektedir. Teknolojiyi kullananlar yaşam alanlarına azami tadilat noktası belirleyerek kısa sürede çözüm üretmektedir.

Boğaziçi Tesisat Tıkanıklık Açma Hizmetleri

Boğaziçi Tesisat yüksek teknoloji kamera ve hassas dinleme cihazları ile tıkanıklık ve su kaçaklarını kısa sürede ve noktasal olarak belirlemektedir. Tuvalet ve lavabo giderlerinde meydana gelen tıkanıklıklar kamera sistemi ile kontrol edilerek müdahale edilmektedir. Tıkanıklığı giderilen boruların sağlam olup olmadığı da kontrol edilerek ileride doğabilecek sorunların önüne geçmede yardımcı olmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma