Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Kırmadan Tuvalet Gideri Açan Tesisatçı

Tuvalet tıkanıklığı en önemli tesisat sorunları arasında bulunmaktadır. Tıkanan tuvaletler zamanla kullanılmaya çalışılırsa ardından tuvalet taşması gibi sorunlar da ortaya çıkabilmektedir. Küçük tıkanıklıklara karşı ev yöntemleri ve bir takım yardımcı maddeler eşliğinde tuvalet giderlerini kendimiz açmaya çalışırız. Fakat bu tıkanıklık durumu sürekli oluyor ise ne yazık ki makineyle tuvalet gideri açan tesisatçı yardımı ile tuvalet giderleri açılmalıdır. 

Tuvalet tıkanıklığı maalesef çare bulmakta zorlanılan konular arasında olmaktadır. Bu nedenle kulaktan dolma bilgiler ile tuvalet tesisatının ömrünü kısaltacak davranışlardan kaçınmakta fayda vardır. Ayrıca sürekli lavabo açıcı kimyasalları kullanarak hem boruları ve giderleri yıpratırsınız hem de kesin bir sonuç alamadığınız için sadece anı kurtarmış olursunuz. Tuvalet giderlerinin sorunsuz çalışabilmesi için yapmanız gereken tek işlem makineyle tuvalet gideri açan tesisatçı yardımı almaktır.

Tuvalet Gideri Tıkanınca Yapılması Gereken İşlemler

Tuvalet tıkandığı zaman öncelikli olarak tuvaleti kullanım dışı bırakmak gereklidir. Bu şekilde kullanmak tuvalet taşkınlarına neden olabilmektedir. İlk etapta tıkanıklığın sebebi anlaşılmaya çalışılır. Tuvaletin içine bir şey düşürüldü ve tıkanıklık bundan kaynaklı oluştuysa o nesneyi tuvaletten çıkarmak gereklidir.

Elin uzanabildiği yerde ve görünürde ise poşet ve eldiven yardımı ile düşen nesne çıkarılabilir. Elin uzanamadığı yerde ise, tel veya çubuk yardımı ile nesne çıkarılmaya çalışılır. Eğer gözle görülen bir nesne yok ise ve tuvalet ilk kez tıkanıyor ise, lavabo açıcı kimyasalları kullanabilirsiniz. Bu kimyasalları solunmaması ve sık sık kullanımına başvurulmaması gereklidir. 

Tüm bunlara rağmen tuvalet gideri tıkandı ve kendi imkanlarınız ile açamıyorsanız ya da açılınca bir daha tıkanıklık yaşanıyorsa makineyle tuvalet gideri açan usta çağırmanızı tavsiye ederiz. Usta yaşam alanlarınıza gelerek, tuvalet giderinin tıkanıklık sebebini anında bulacaktır. Bunun için bir takım kameralı sistemlerden yararlanılmaktadır. Ayrıca makine yardımı ile vakumlama tekniği ile de tıkanıklık açılmakta ve borular da temizlenmektedir.

Bu sayede tıkanıklık açılmaktadır. Bu tesisat ustalarına İstanbul cihazlı tesisatçı denmektedir. Cihaz yardımı ile sadece tıkanıklığın sebebini bulup çözümlemekle kalmaz. Aynı zamanda bir daha tuvalet tıkanıklığı oluşmaması için de gerekli önlemleri alarak boruları açıp temizler. 

Tuvalet Giderinin Tıkanmasına Neden Olan Durumlar

  • Tuvalet giderlerine atılan, kalın peçete, kağıt havlu, tuvalet kağıdı vb. durumlar. 
  • Suda çözünmesi mümkün olmayan ped vb. yabancı maddeler. 
  • Tesisat borusunun yanlış döşenmesi nedeni ile oluşabilecek eğimden mahrum kalma durumu
  • Eski binalarda zaman bağlı olarak gider borularında kireçlenme ve taşlaşma olması nedeni ile boruların tıkanması. 

Tuvalet giderinin tıkanma nedenleri belirlenirken kameralı sistem yardımı alınmaktadır. Bu sayede tıkanıklığın nedeni de gözle görülmektedir. Yabancı bir cisim atılmasından kaynaklı ya da eski binanın kireçlenmesinden kaynaklı olup olmadığı görülmektedir. Her tıkanıklığın nedeni farklı olduğu gibi açma ve önlem alma işlemi de farklıdır.

Kamera yardımı ile tesisat borusu açma işleminde de farklı uygulamaların olması, farklı nedenlerden kaynaklıdır. Basınçlı jet yıkama motoru sayesinde kireçlenme nedeni ile daralma göstermiş olan tuvalet boruları basınç sayesinde açılmaktadır. Yabancı cisim bulunan tuvalet giderlerinde ise bu cismin çıkarılması ve bölgenin de temizlenmesine yönelik çalışma sunulmaktadır. 

Tuvalet gideri açan tesisatçı ihtiyaçlarınızda her zaman bizi arayabilirsiniz. Bulunduğunuz yerde en kısa zaman içerisinde ekipmanlarımız ve deneyimli personellerimiz ile gelerek, tıkanıklığa neden olan sorunları çözümlemekle kalmayıp aynı zamanda da bir daha tuvalet tıkanması olmasın diye genel temizlik işlemlerini de yapmaktayız. Her zaman daha güvenilir ve konforlu binalarda oturmak için sizler de tuvalet tıkanıklığını görmezden gelmeyin. Bu işlem çözümlenmezse büyük bir soruna dönüşebilir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma