blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım? Yaşam alanlarında ortaya çıkan en pis sorun tuvalet giderinin tıkanmasıdır. Bu durumu yaşayan kişiler panik içinde tuvalet deliği tıkandı ne yapmak gerekiyor diye soracaklardır. Bu durumda yapılacak ilk iş tuvaleti kullanmamaktır. Apartman dairesi veya müstakil yapılar fark etmeksizin ortaya çıkan bu sorunların çözümü son dönemde kolay olsa da durum ilk meydana geldiğinde çok can sıkıcı olacaktır. Bu ortamın hemen temizlenmesi ve arızasının giderilmesi gerekecektir.

Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım? Çözümleri

Apartman dairelerinin giriş katında oturanlar tuvalet deliği tıkandı tuvalet yüzeyinde atık ve su birikiyor sorununu çok sık yaşamaktadırlar. Bu sorun ortamdaki hijyeni yok eden bir sorundur. Tuvaleti temizleseniz bile mekan içinde ağır bir koku oluşması insanın canını çok sıkar. Tuvalet deliğinin tıkanmasının birçok sebebi olabilir.

  • Eskiyen ve yıpranan gider boruları,
  • Tuvalete atılan ıslak mendil, kadın pedi, bebek bezi gibi materyaller,
  • Kırık tesisat,
  • Tesisatın eğimli olmaması gibi yanlış kullanım ve tesisat hataları tuvaletlerin kolayca tıkanmasına sebep oluyor.

Bu materyallerin çoğu suda çözünmeyen materyalleri oluşturduğundan tuvalette oluşan tıkanıklığın yerinin tespit edilmesi gerekiyor.

Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım?
Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Tuvalet Deliği Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet deliğinin tıkanıklık oluşturması evleri ve yaşam alanlarını steriliteden uzak bir hale getirir. Bu sorunun acilen çözülmesi için tıkalı olan tuvalet giderinin açılması gerekir. Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım? Bu anlamda hizmet veren tuvalet gideri açan firmalar vardır. Bu firmalar son yıllarda oldukça kaliteli yöntemler kullanarak tuvalet giderindeki tıkanıklığı yok ediyor.

Önce tıkalı olan alanı tespit eden firmalar, robot kameralı cihazlarla tıkanıklığı açıyor. Bu firmalar sıhhı tesisat aşanında çok profesyonel oldukları için tıkalı olan tuvalet ortama zarar vermeden sorunu çözüyor. Bu işlemin diğer bir iyi yönünü de kalebodur ve fayansları kırmaya gerek kalmaması oluşturuyor. Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım? Kameralı cihaz sayesinde yer zeminlerini kırmak gerekmiyor.

Tuvalet Tıkanıklıkları Ev Ortamında Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanması sorununu kendi kendine çözmek isteyenlerin başvuracakları ilk yöntem tel ile deliği açmaya çalışmaktır. Tıkalı olan delikten uzatılan tel kıvrıla kıvrıla deliğe gönderilecek ve ittirilerek tıkanıklık açılmaya çalışılacaktır. Bu yöntem işe yarayan bir yöntemdir. Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım? Ancak bu yöntem yalnızca tuvalet deliğine bebek bezi, peçete ve kadın pedlerinin sıkışması durumunda işe yarar. Tuvalet tıkanıklığı boru aşınması, çatlaması ve kırılması sebebiyle oluştuysa bu yöntem işe yaramayacaktır.

Tuvalet Deliği Tıkanıklığı Kostik İle Nasıl Açılır?

Tuvalet deliğinde oluşan tıkanıklıklar kostik adı verilen madde ile açılabilir. Ancak bu yöntem tehlikeli bir yöntemdir. Çünkü kostik maddesinde patlama riski vardır. Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım? Bu madde üzerine dökülmesi gereken kaynar su, tuvalet borusunun aşınmasına veya çatlamasına sebep olabilir. Bu madde tuvaletin neden tıkandığını bilen kişilerin kullanım sağlayabileceği bir maddedir. Normal şartlarda lavabo gideri tıkanıklarını açan bu yöntem ile tuvalet ve klozet tıkanıklık sorunlarını da açmak mümkündür. Ancak biraz dikkat edilmesi şarttır. Kostik tuvalet deliğine fazla dökülmemeli, kaynar su ilave edilirken yavaş yavaş ilave edilmelidir.

Tuvalet Deliği Tıkanıklığını Pompa İle Açma

Tuvalet deliği tıkanıklarını açmak için kullanılan en eski yöntem pompa ile bu tıkanmayı yok etmeye çalışmaktır. Tıkanan tuvaletlere özel olarak yapılan bu pompaların ağız kısımları lavabo pompalarından çok daha geniş olup, tuvalet deliğinin boyutundadır. Bu pompalar deliğin üzerine konulacak ve tahta olan sap kısmıyla bası uygulanacaktır. Bu basıdan sonra tıkalı olan alana biriken atık veya materyal su yardımıyla akıp gider. Böylelikle tuvaletteki tıkanma da geçici olarak giderilmiş olur. Ancak boru kırılması gibi bir sorun varsa borunun değiştirilmesi şarttır.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma