blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Tıkanan Gideri Açmak Ne yapılır Herkesin evinde ya da ortak kullanım alanlarında ne yazık ki gider borularındaki problemler meydana gelmektedir. Tıkanan gideri açmak için pratik bilgiler sizlere sunulmaya çalışılacaktır. 

Tıkanan Gideri Açmak Ne yapılır?

Tıkanan gideri açma işlemi ne yazık ki bazı zamanlarda kişinin kendi imkanı ile çözümsüz olabilmektedir. Bunun için ilk olarak yapılması gereken en uygun şekilde cihaz ile çalışan bir tesisatçı bulmak olmalıdır. Firmamız kanal açma sistemi sayesinde zor şekillerde açılacak olan gider tıkanıklığını anında en etkili şekilde açabilmektedir. Kanal açma sistemine dayalı üretilmiş olan makinelerin maliyeti oldukça fazladır. Bu nedenle de bu makine ücretleri tıkanıklık açma hizmet bedeline bir miktar yansıtılmaktadır. Tıkanan Gideri Açmak Ne yapılır Aslında tıkanıklığın vermiş olduğu hasar düşünüldüğünde aynı zamanda kırma dökme yapılarak hasar tespiti işlemlerinin sonucunda çıkan maliyet düşünüldüğünde o kadar da maliyetli olmadığı görülmektedir. Her zaman en uygun fiyatlı işlemler makine yardımı ile kırma ve dökme yapılmadan gider açma işlemleri olmalıdır. 

Tıkalı gider boruları açılırken yapılması gereken öncelikli kurallar bulunur. Mıutfak giderleri tıkandığında açmak için kullanılan kimyasal ürünler yardımı ile ilgili gider boruları da açılabilmektedir. Öncelikli olarak basit yollu bir tıkanıklık gibi duruyor ise, pompa yardımı ile mutfak giderine basınç uygulayarak yakında bulunan pisliğin dışarı çıkmasını ve gider tıkanıklığındaki suyun da akmasını sağlayabilirsiniz. Tıkanan Gideri Açmak Ne yapılır Ardından kullanacağınız kimyasallar da bir nebze olsun gider borularını rahatlatacaktır. Ancak giderleriniz çok sık tıkanıyor ise, sorun borunun derinliğinde olabilir. Bunun için tesisatçı çağırmakta fayda vardır. Çok sık kimyasal kullanımı ne yazık ki bir süre sonra gider borularının çatlamasına ve pis su kaçaklarının oluşmasına yol açacaktır. 

Mutfak Giderlerinin Tıkanmasını Önlemeye Çalışma

Tıkanan mutfak giderlerini açmak için pratik bilgiler bulunmaktadır. Bunun için öncelikli olarak tıkanıklığın başlıca sebepleri neler ona göz atmak gerekir. Tıkanıklığın sebepleri tahmin edilebiliyorsa ona uygun basit ve pratik işlemler yapılabilmelidir. 

  • Mutfaktaki giderlerin tıkanmasının nedeni sıvı yağların gider borularına dökülmesi ve sürekli olarak yemek kalıntılarının bu giderlerden geçmesidir. Zaman içerisinde gider borusunda tıkanma kaçınılmaz olacaktır. Bunun için lavabonun gider süzgeci olmalı ve düzenli olarak oradaki katı madde artıkları alınmalıdır. 
  • Banyodaki giderlerin tıkanması sorunu  duş alımına bağlı olarak saç, sabun, şampuan vb. kalıntıların gider ağzını tıkamasından kaynaklıdır. Bu nedenle her duş alımından sonra giderlerin ağzında biriken saç ve sabun kalıntıları alınmalıdır. Gider süzgeci alınarak sadece suyun geçebileceği alan yaratılmalıdır. 
  • Tuvalet giderlerinin tıkanmasının nedeni bez, katı cisim, erimeyen tuvalet kağıdı ve peçete kullanımı olmaktadır. Bu durumlarda ilgili katı maddeler tuvalet içerisine değil tuvaletin yanındaki çöp kutusuna atılmalıdır. 

Gider tıkanıklığına belli başlı önlemler alındıktan sonra tıkalı giderleri açan tesisatçı firma ile anlaşarak kolay bir şekilde açılamayan tıkalı giderleri kırmadan ve dökmeden uzun uğraşlara gerek kalmadan anında temiz bir şekilde açtırmanız mümkün olacaktır. Tıkanan Gideri Açmak Ne yapılır Firmamız pimaş borularını açan yerler arasında en önde gelen firmalardan biri olmuştur. Bu nedenle olası sorunlarda anında müdahale amaçlı iletişim numaralarımızdan yararlanmanız mümkündür. 

Banyodaki Gideri Açma İşlemleri 

Banyolarda oluşan gider tıkanmaları herkesin başına gelebilecek olası bir durumdur. Bu tıkanmalar mutfak gideri ya da lavabo giderinden farklı olarak ortaya çıkmaktadır. Mutfak gideri gibi ince olmadığı için küvet giderinin kanalına ulaşmak zorluk gerektiren bir durumdur. Tıkanan Gideri Açmak Ne yapılır Meydana gelen saç, yün, sabun artığı gibi durumları çıkarmak diğer basit yollu tıkanıklıkları çıkarmak gibi değildir. Bunun için tıkalı gideri açan firmalar kategorisinde eyer alan bizleri arayabilirsiniz. Gidere kaçan saç kıllarını temizleme durumunu kolay bir şekilde çözümleyebiliriz. Gidere kaçanları temizlemenin pratik yolu yanımızda getirdiğimiz cihazların belirli aparatlarından yararlanmaktır. Tıkanan Gideri Açmak Ne yapılır Bu sayede gider açmada kullanılan aletler hem borulara zarar vermeden hem de tam kapsamlı şekilde kullanılabilir.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma