Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Gider açma; Su eskiye oranla lavabodan daha yavaş gidiyor veya hiç gitmiyor mu? Giderin rahat çalışması için aşağıda sizlere önereceğimiz lavabo açma yöntemleri ile tıkalı gider açma işlemi daha kolay olacaktır. Şimdi Hemen 9 kolay yöntemi deneyin.

Tıkalı Gider Nasıl Açılır?

9 adımda tıkalı gider nasıl açılır? Sayfamızda anlattık sizden gelen yoğun talepler üzerine resimli anlatım sayfamızı yayına aldık. Resimli uygulamalı anlatım ve daha fazlası için sayfamıza göz atın >>> https://www.bogazicitesisat.com/tikanmis-tuvalet-nasil-acarim/

Beyaz Sirke ve Kabartma Tozu

Tıkalı olan lavaboya beyaz sirke, karbonat ve sıcak su uygulayın. Lavabo giderinde oluşan organik kalıntıların sebebiyet verdiği kokuların giderilmesine yardımcı olur. Bunun için, lavabo içine 120 ml kabartma tozunu dökün, ardından 120 ml beyaz sirkeyi üzerine dökün. Tahliye kapağını tıkayarak yaklaşık 15 dakika bekleyin. Daha sonra üzerine kaynar su dökün. Lavabo gideri açılacaktır.

Lavabo Pompası

Lavabo açma için giderini açmak için körüklü bir lavabo pompası kullanabilirsiniz. Bu tip giderlerin açılması için pompalara ideal araçlardır. Özellikle lavabo ve küvet giderlerinde kullanılır. Giderin alt kısmını örtecek kadar su ile doldurun. Daha sonra pompayı giderin üzerine birkaç kez sıkıca bastırın.

Su Bazlı Süpürge Yöntemi

Su bazlı çalışan elektrik süpürgeleri lavabo giderlerini temizlemek için ideal araçlardır. Süpürgenin hortumunu lavabonun ağzına dayayıp, kenarlarından hava almamasını sağlayın. Süpürgeyi çalıştırdığınızda tıkalı giderin içi boşalır. Burada dikkat edilmesi gereken konu süpürgenizin suya dayanıklı olması gerektiğidir.
 
Bahçe Hortumu ile Basınçlı Su Kullanımı
Hortumun bir ucunu çamaşır makinesi musluğuna uygun bir aparat ile bağlayın. Hortumun diğer ucunu lavabo altında bulunan gidere doğru gönderin. Etrafını sıkıca bir bezle sarın ki su geri tepmesin. Musluğu açarak, iki elinizle hortumu sıkıca tutun. Bu yöntem ile tıkalı olan tüm lavabolar açılır.

Lavabo Açıcı Tel Kullanmak

Bir nalburdan lavabo açma yılanı alın. Bu yöntem diğer yollarla ulaşılamayan daha derindeki tıkanıklıkları açmak için ideal bir yöntemdir. Bu alet çeşitli uzunluklarda olabilmektedir. Evlerde kullanabileceğiniz 7,5 metre olmalıdır. Bununla birlikte iyi bir kavrama yeteneğine sahip eldiven kullanmalısınız. Lavaboların altındaki sifon çıkarılır. Daha sonra lavabo giderine doğru lavabo açma teli gönderilir. Birkaç metre ilerledikten sonra telin diğer ucundaki kolu çevirerek teli de bir yandan içeriye doğru ittirin. Tel tıkanıklığa ulaşıncaya kadar boru içinde kıvrılarak ilerler. Dirençle karşılaşıncaya kadar kolu çevirmeye devam edin. Dirençle karşılaşınca kol dönmeyecektir. Kabloyu tıkanıklığa sıkıca oturtmak için kolu bir iki defa çevirin ve sonrasında tıkanıklığı gevşetmek için hafifçe sallayın.
 
Biyolojik Temizleyici ile Pis Su Borularını Temizleyin
 
Düzenli olarak yapılan temizlikler gider borularında koku oluşmasını engeller. Bu yöntem ileri ki dönemde giderlerin tıkanmasını önler. Biyolojik veya enzimatik lavabo açıcılar diğer kimyasal yöntemlere göre daha çevre dostudur. Bunun yanı sıra atık su tesisatının sağlığı için de kimyasal temizleyicilerden daha güvenilirdir. Kokuları ve yağ birikintilerini önlemek ve lavabo tıkanıklığını açmak için ürün üzerindeki talimatlara mutlaka uyun. Tıkalı giderlerden gelen kanalizasyon kokusunu gidermek ve tıkanıklığa neden olan organik kalıntıların birikmesini önlemek için gider boruları düzenli olarak temizlenmelidir.
lavabo kokusu

Buz, Tuz ve Limon Kabukları

Çöp öğütücüler iyi çalışmasına karşın kötü koku geliyor. Bu muhtemelen bakterilerin ve organik atıkların öğütücü üzerinde birikmeye başladığını gösterir. Bundan kurtulmak için lavabo içine birkaç tane buz küpü, bir avuç tuz ve birkaç limon kabuğu ile doldurun. Bu karışımı çöp öğütücünün bıçaklarına zarar vermeden çalıştırın.
 
Vakumlu Tuvalet Açma Pompası
Genellikle klozetlerde ve lavabolarda kullanılır. Hava pompalama yöntemi yakındaki tıkanıklıklar için kullanılır. Vakumlu tuvalet pompasını klozetin deliğine dayayıp yavaşça yukarı kaldırıp hızlı bir şekilde aşağıya doğru bastırın. Bu yöntemle giderinizi açabilirsiniz.

Basınçlı Hava Kullanımı

8 bar basınçla çalışan hava kompresörleri, mutfak ve banyo lavaboları ve küvet giderlerinin açılmasında etkili olmaktadır. Kompresörün hortumunu giderin içine göndererek, açık kalan yerleri sıkıca kapatın. Basınçlı hava ile gider kolaylıkla açılacaktır.

Makine ile Gider Tıkanıklığı Açan Tesisatçı Çağırmak

Bu seçeneği en sona bıraktık. Yukarıdaki yöntemlerin hemen hepsi tıkanıklığı belirli bir süre açabilir. Ancak kalıcı çözüm üretmek istiyorsanız, robot adı verilen gider açma makineleri kullanılmalıdır. Firmamız profesyonel olarak hizmet vermektedir.
BOĞAZİÇİ TESİSAT İSTANBUL GENELİNDE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma