blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Yaşam alanlarında farklı ihtiyaçların karşılandığı atık su giderleri ve temiz su boruları bulunmaktadır. Borulardan temiz suyun gelmesi ve giderlerden kullanılan atık suyun sağlıklı akışı için boruların kontrol edilmesi önemlidir. Ancak bazı durumlarda borularda tıkanmalar meydana gelebilir. Böyle durumlarda tıkalı boru nasıl açılır ve tıkanıklık nasıl tespit edilebilir? Temiz su gelen borularda meydana gelen tıkanıklık su basıncının az olmasıyla anlaşılabilir. Temiz su borularında tıkanıklık metal boru kullanımından kaynaklı zamanlı oluşan pas ve kireçlenmeden meydana gelebilir.

Atık su borularında ise tıkanmanın birden fazla sebebi olabilir. Bunlardan sıkça karşılaşılan durumlar mutfak lavabolarında yemek ve yağ atıklarından, banyo lavabolarında saç, takıların düşmesi ve sabun artıkları olabilir. Tuvalet borularında meydana gelen tıkanıklıklar yoğun olarak tuvalet kâğıdı, temizlik bezlerinin kaçması, havlu vb. düşmesinden kaynaklanabilir.

Boruların Tıkanması Nasıl Tespit Edilir

Boruların tıkandığı noktaların tespiti eskiden gözle yapılır ve çoğu zaman tespit edilemediği için tesisat komple sökülerek duvarlara ve yaşam alanlarına büyük tadilat işleri çıkmaktaydı. Ancak, günümüz teknolojisi ile borularda meydana gelen tıkanıklık kısa sürede nokta olarak tespit edilmektedir.

Yüksek kalite görüntü ve hassas dinleme cihazları kullanılarak borulardaki tıkanıklık veya su kaçakları çok kısa sürede bulunarak gerekli tamirat ve bakım işlemleri yapılmaktadır. Bu sayede duvarlarda birçok noktanın kırılmasına gerek kalmadan küçük bir noktada çalışmalar tamamlanmaktadır.boru tıkanıklığı

Boğaziçi Tesisat Hizmetleri

Boğaziçi Tesisat sürekli kendisini yenileyerek en son teknoloji kamera ve yüksek hassasiyete sahip dinleme cihazları kullanarak borularda meydana gelen tıkanıklık ve su kaçaklarının yerini kısa sürede tespit ederek gerekli bakım onarımı yapmaktadır.

Lavabo ve tuvalet giderlerinde meydana gelen tıkanıklıklar kamera sistemi ile kontrol edilerek tıkanıklığa anında müdahale edilir ve çoğu zaman kırılma ve dökülme olmadan sorun çözülmektedir.

Temiz su veya gider borularında meydana gelen tıkanıklık boruların hasarlı olması sebebiyle ortaya çıkmış ise en küçük çalışma alanı oluşturulmakta ve sökülmesi gereken karo, fayans gibi zeminlerde düzgün bir şekilde sökülerek geri yerine takılmaktadır. Böylelikle görüntü estetiği korunmuş olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma