Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Evlerde kullanılan banyo, klozet, mutfak gibi yerler zamanla tıkanırlar. Kişiler banyo gideri tıkandı nasıl açabilirim diye düşünürken çoğu zaman evde yapılan kişisel müdahaleler yeterli olmaz. Özellikle fazla miktarda tıkanıklık meydana gelmişse, bu aşamada profesyonel destek almak gerekir. Firmamızı arayan birçok müşteri banyo gideri tıkandı nasıl açılır diye sormaktadır. Bunun için değişik yöntem ve uygulamalarımız bulunmaktadır.

Banyo Giderinin Tıkınması

Banyo gideri özellikle saç ve kıl türevi maddelerin giderde birikmesi sonucu tıkanır. Bazen gideri kaplayacak büyüklükle başka bir cisim atılması, özellikle ıslanınca büyüyen maddelerin gidere atılması sonucu banyo giderleri tıkanır. Kişiler hemen banyo gideri tıkandı ne yapabiliriz diye düşünmeye başlarlar. Evdeki çabalar işe yaramadığı takdirde bizi ararlar.

Banyo Giderinin Açılması

Firmamız kapanan banyo giderlerinin açılması için çeşitli robotlar kullanır. Bu robotlar etrafında dönme hareketi yapan ve çelikten üretilen robotlardır. Tıkalı pimaş güçlü bir vakumlama ile açılabilse de zaman zaman bu vakumlama tek başına yeterli olmaz ve yanına bahsedilen dönerli robotlardan ister. Bu robotlar aracılığı ile banyo giderleri açılabilir.

Tıkalı banyo giderinin açılması işlemi firmamız aracılığı ile yapılan ve 20 dakika gibi kısa bir süre de tamamlanan kullanıcıya konfor sağlayan bir işlemdir.

Banyo Giderinin Tıkanmaması İçin Yapılması Gerekenler

Banyo giderinin tıkanması herkes için oldukça can sıkıcı bir durumdur. Bu olumsuz durum ile karşılaşmamak için kullanım esnasında bazı durumlara dikkat etmek gerekir. Bunların başında; banyoda en çok bulunan kıl ve saç türevi atıkların gidere gitmesinin engellenmesi gelir. Çünkü bu saç ve kıllar zamanla borunun daralmasına ve su akışının kesilmesine neden olur. Bir diğer dikkat edilmesi gereken madde ise gidere başka herhangi bir atık atılmamasıdır. Hatta kullanılan sabun, şampuan gibi maddelerin dahi banyodan sonra bol su ile durulanması sağlanmalıdır. Sabun, şampuan, duş jeli gibi maddelerin fazlaca kullanılması ve duşakabin, banyo gideri gibi yerlerde bırakılması sonucu zamanla belli bir miktar tortu oluşur. Bu tordu sabunlaşarak sertleşir ve gideri tıkar. Bu nedenle her kullanımdan sonra banyo bol su ile temizlenmelidir.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma