blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Termal Kamerayla Su Kaçaklarına Bakan Firma

Yaşam alanlarımızda su kaçağı gibi sorunlar yaşadığımız zaman su kaçağının tespit ve tamiri işlemlerinin yapılmasını isteriz. Bunun için İstanbul geneline hizmet götüren firmamızdan yararlanabilir ve ilgili telefon numaralarımızdan termal kamerayla su sızıntısını tespit eden firma olarak bizlerden randevu alabilirsiniz. Oldukça profesyonel çalışmalar için en kısa sürede bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Su kaçak tespiti alanında teknolojiden yararlanarak İstanbul genelinde termal kamerayla su sızıntısı tespiti gerçekleştirmekteyiz. 

Neden Termal Kamerayla Su Kaçağı Tespiti?

Su kaçakları eski tesisat sisteminin en baş sorunu olarak bilinmektedir. Yeni döşenmiş tesisat sistemlerinde de bu durum yaşanıyor ise, döşeme sırasında bir hata olmasından ya da kalitesiz tesisat malzemesi kullanmaktan kaynaklı olabilmektedir. Termal kamerayla su kaçağını gösteren tesisatçı yardımı ile bu sorun büyümeden etkisiz hale getirilir. Termal kamerayla su kaçağının tespit işlemi son derece basit bir uygulamadır.

Makine yardımcı ile dinleme yapılarak bulunduğu için sadece ilgili yerin kırılması ve evin geri kalan duvar ve zemininin temiz bir şekilde zarar verilmeden durmasını sağlar. Termal kamerayla çalışan tesisat firmaları yardımı ile yapılan tesisat işlemlerinden az hasarla kurtulursunuz.

Bu nedenle de bu işlemi tercih etmelisiniz. Eski usul el ve göz yardımı ile su kaçağı bulma işlemleri eğer yanlış yer kırıldıysa doğru yerin kırılması için bir daha, bir daha ve gene bir daha duvarların kırılmasıyla sonuçlanıyordu. Bu uygulamalar binaların kendisine zarar verdiği gibi ev sahiplerinin bütçelerine de zarar vermekteydi. Oysa şimdi daha ekonomik, daha hijyenik ve daha temiz bir şekilde su akan yeri termal kamerayla tespit etme işlemi bulunmaktadır. 

Termal Kamera Yardımı ile Su Borusunun Geçtiği Yeri Bulma İşlemi

Su akan yeri termal kamerayla bulan tesisatçı arayışı içinde olmanız sizi en kaliteli ve en donanımlı firma ile çalışmaya itmektedir. Termal kamerayla su sızdıran yer nasıl bulunur diye soracak olursanız şunu söylemek gerekir. Termal kameralar sıcak su kaçağının olduğu yer için kullanılmaktadır.

Kombi kaçakları, kalorifer tesisatı kaçakları, sıcak su kaçakları vb. durumlarda termal kameranın ısı renk değişimini okumaya dayalı sistemden yararlanılır. Bu sistemi okuyabilmek için de donanımlı olmaya ihtiyaç vardır. Yani kısacası her termal kamerası olan firma ile çalışmak mesele değildir. Sizin çözüm odaklı ve ortaya yapıcı bir durum koyan tesisatçı ustalar ile çalışmaya ihtiyacınız bulunmaktadır. Bütün bu durumlar da firmamızın işine olan saygısı ve sevgisinden ötürü, siz değerli müşterilerimize nasıl faydalı olabileceğimizi yansıtmaktadır. 

Termal kamerayla su kaçağı tespiti işlemi yapılırken makine tesisat borusuna bağlanır. Sıcak su basılır ve bu sıcak suyun basıncına göre nerede kaçak var ise oranın ısısı düşecektir. Isı dalgalanmalarını iyi okumak bu aşamada önemlidir. Yanlış okumadan kaynaklı yanlış tesisat borusunun kırılması ve çıkarılması ekstra maliyete neden olur. Bu nedenle hangi boruda kaçak olduğunu anlamak amacı ile kapsamlı bir çalışma yapmak gerekmektedir.

Su kaçağını kırmadan tamir etme oldukça önem taşıyan bir konudur. Kırmadan tamir edilebilecek bir durum söz konusu ise çeşitli kimyasalların onarıcı ve kapatıcı özelliğinden faydalanarak bu işlem kırmadan, dökmeden halledilir. Fakat hasar büyük ve giderek yayılıyor ise, kaçak tespiti gözle görülür derecede büyümüş ise bu aşamada yapılması gereken sadece ilgili yerin kırılıp tesisat borusunun çıkarılıp yenilenmesi ile birlikte sorunun ortadan kaldırılmasıdır. Ardından da sökülen fayans ya da parke, kırılan duvar ya da alçı onarılarak eski düzgün haline getirilir. Termal kamera ile su tesisatı tespiti işlemleri de ancak en temiz bu şekilde sonuçlanabilir.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma