blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Tavandan su gelmesi durumunda, evin hangi bölümünden su akışı olduğuna bakılması gerekir. Banyo ve tuvalet dışındaki herhangi bir odadan su akıyorsa üst kat komşusu ile iletişime geçilerek sorunun kaynağı bulunmalıdır. Su borularının patlaması veya çatlaması sonucunda tavandan su akıyor ne yapmalıyım, sorusu merak edilmektedir. Birçok sorunu da beraberinde getiren su kaçağının çözümü önemli olmaktadır.

Tavandan Su Akmasının Nedenleri Nelerdir?

  • Su tesisatında ortaya çıkan patlamalar sonucunda tavanda sızıntılar olabilir.
  • Üst kat borularında izolasyon yapılmaması sonucu tavanda su sızıntısı ortaya çıkabilir.
  • Suyun tavandan akmasının bir diğer nedeni ise fayans aralarının boş bırakılmasıdır.

tavandan su akması

Suyun Tavandan Akması Nasıl Engellenir?

Tavandan su akması durumunda yapılacak ilk şey üst komşusunu bilgilendirmek olmalıdır.

Tavandan su akmasının sürekli mi yoksa belli aralıklarla mı devam edildiği gözlemlenmelidir.

Sürekli olarak tavandan su akıyorsa üst kat komşunuzun temiz su hattında bir kaçağın varlığını gösterir. Bu durumda yapmanız gereken profesyonel yardım almaktır. Böylece su sızıntısının olduğu bölge kolayca tespit edilerek tamiratı yapılır.

Tavandan akan suyun rengi sarı renkli ise üst kat komşunuzun PVC gider hattında kaçak olduğunu gösterir. PVC gider hattında yer alan kaçak için de profesyonel yardım alınarak termal kamera ile sorunun kaynağı bulunarak kısa sürede problem çözülür.

Tavandan Su Akması Nasıl Tamir Edilir?

Su sızıntısının tamiratına başlamadan önce sorunun kaynağının tespit edilmesi gerekir. Profesyonel olarak çalışan firmaların elinde bulunan akustik dinleme cihazı ve termal kamera gibi ekipmanlar sayesinde su sızıntısı noktasal olarak bulunur. Daha sonra su sızıntısı yapılan yer tamir edilmeye başlanır.

Su tesisat sisteminde tamir edilemeyecek durumda olan yerler varsa, bunlar yenileri ile değiştirilir. Sorun kaynağının bulunduğu yer bilindiği için değiştirme işlemleri pratik bir şekilde yapılır.

Evinizin an az hasarı almasını sağlayarak çalışan firmamız, kirli suların tavandan sızıntı yapması durumunda kanal görüntüleme kamerası ile atık suların içerisine gönderir. Atık su tesisatı içerisindeki su kaçağını bularak hızlıca tamir edilmesini sağlar.

Tavandan su damlaması durumunda tercih edebileceğiniz firmamız, sizlere profesyonel olarak hizmet sunarak sorunlarınızın çözülmesini sağlıyor.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma