blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Lavabodan Su Gelmesi – Suyun Geri Tepmesi Lavabodan Su Gelmesi  Suyun Geri Tepmesi Tatile gittiniz. Bir süre sonra eve geldiğinizde mutfağınızı sular içerisinde buldunuz. Mutfakta yemek hazırladınız ve gün içinde başka bir odaya gittiniz. Geri mutfağa döndüğünüzde, lavabonun altından taşmış olan suları gördünüz. Böyle olası durumlarda ne yaparsınız? Bizce hiç vakit kaybetmeden firmamız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Çünkü su basma durumları, lavabonun altından su gelmesi, suyun geri tepmesi vb. olaylar hiçbir şekilde şakaya gelmez durumlardır.

Lavabodan Su Gelmesi – Suyun Geri Tepmesi Yapılması Gerekenler

  • Musluk açık ise kapatılır.
  • Banyoda yer alan klozetlerde bulunan sifonların duvara ya da yere tam oturduğundan emin olunması gerekir.
  • Mutfak evye içi ya da banyo tuvalet lavabosu içlerinde er alan muslukların dibinde bir oynama ya da hareket olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Su arıtma cihazı var ise, şebeke hattına bağlantı yeri kontrol edilmelidir.
  • Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi vb. şebeke hattına bağlı olan elektronik eşyaların bağlantı yerleri kontrol edilmelidir.
  • Gerekli kontroller sağlandıktan sonra sorun tespit edilir. Kişi kendi halledemeyecek düzeyde büyük bir problem var is bir tesisatçı çağırmanız gerekecektir.

Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

Tıkalı lavabo açma işlemleri öncelikli olarak kişinin kendi imkanları ile açılması gereken bir durumdur. Eğer durum ciddi ve tıkalı lavabo bir türlü açılmıyorsa ya da açıldıktan hemen sonra yeniden tıkanıyorsa problem büyük demektir. Bu konularda da yapmanız gereken şey bizimle iletişime geçmektir. Lavabodan Su Gelmesi – Suyun Geri Tepmesi Tesisat sistemi yanlış bağlanmış olabilir, yeteri kadar eğimli olmayabilir, boruda çatlak veya kireçlenme olmuş olabilir. Bu durumlar ancak bir tesisatçının çözümleyebileceği önemli bir iştir. Bu nedenle ağır tıkalı vakalarda bizimle çalışmalısınız. Hafif tıkanıklık şeklinde seyreden durumlarda ise yapılması gereken yöntemler aşağıda belirtilmiştir.

Karbonat ve Sirke Kullanımına Bağlı Tıkalı Lavabo Açma: Tıkalı lavabo açma yöntemleri hususunda en basit şekilde ve en doğal yöntemler ile açılması şeklidir. Lavabodan Su Gelmesi – Suyun Geri Tepmesi Sirke ve karbonatın karıştırılarak lavabo giderine dökülmesi hem tıkanıklığı açacak hem de giderin ağız kısmında oluşan kararma, yosun tutma ve renk değişimlerinin üstesinden gelecektir.

Sirke ve Tuz Kullanımına Bağlı Tıkalı Lavabo Açma: Öncelikli olarak tıkalı lavabonun giderinin içerisine bir miktar sofra tuzu tıpkı toz lavabo açıcının lavabo içine döküldüğü gibi dökülür. Ardından tıkanıklığın durumuna bağlı olarak yarım şişe ya da tam şişe üzüm sirkesi boşaltılır. Gider içerisine akan tuz sirke ile lavabo gideri içerisinde tepkimeye girerek giderdeki tıkanıklığı çözecektir.

Kola ve tuz ile Tıkalı Lavabo açma: Gene aynı şekilde tıkalı lavabonun içerisine boşaltılan tuzun üzerine bir litre yeni açılmış ve asidi kaçmamış olan kola boşaltılır. Tuz ve kola asidi lavabo içerisinde tepkimeye girer. Lavabodan Su Gelmesi – Suyun Geri Tepmesi Bu işlem hem tıkalı lavabonun açılmasını sağlar hem de gider içerisinde oluşan yağ ve kireci de anında yok eder.

Pompa Kullanımı Yöntemi ile Tıkalı Lavabo Açma: En bilindik ve basit yöntemdir. Tıkanıklık lavabonun gider ağzında ise, pompanın da gücü ile kaçan katı cisimlerin yeniden dışarı çıkmasını sağlar ve bu şekilde de pompa ile gider borusu açılmış olur. Lavabodan Su Gelmesi – Suyun Geri Tepmesi Bu işlemin ardından sirkeyi lavabo açmak için değil, evye içi ya da lavabo gider ağzını temizlemek için kullanabilirsiniz.

Kameralı sistemle lavabo açan firmalar olarak bizler siz değerli müşterilerimizin tıkanık lavabo sorununa çözüm getirmekteyiz. Bu şekilde basit bir tıkanıklık işlemi ile uğraşmıyorsanız. Lavabodan Su Gelmesi – Suyun Geri Tepmesi Jet motorla gider borusu yıkama tesisatçı hizmeti sunduğumuzu bilmenizi isteriz bu sayede hem su basımı ile jet motor sayesinde tazyikli su kullanarak gider açmakta hem de görüntülü sistemle mutfak lavabosu açan usta yardımı ile tıkanıklık kaynağının sorununu tespit edebilmekteyiz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma