Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Su kaçağı, kişisel evler başta olmak üzere su tesisatının döşeli olduğu her yerde görülmesi muhtemel bir problemdir. Su kaçağı sorunu boruların eskimesi, tıkanması, paslanması gibi birçok etkene bağlı olarak ortaya çıkar. Bununla birlikte tespiti oldukça güçtür ve çevreye vereceği zarar da sorunun boyutuna bağlıdır. Yani sorun ne kadar büyükse çevreye vereceği zarar ve hasar o kadar fazla olacaktır. Bu yüzden tesisatlarınızda kaçak bulma hizmeti yapılması gereklidir. Günümüzde eski binaların tesisatlarında, tesisatın dayanıklılığının kalmaması sonucu ortaya çıkmaktadır. Eğer böyle bir durumdan şüpheleniyorsanız https://bogazicitesisat.com/ web adresinden ulaşabileceğiniz bizlerden yardım alabilirsiniz.

Su Kaçağı Bulma Nedir?

Su kaçağı tespiti veya su tesisatında kaçak bulma, bireylerin tesisatlarındaki problemleri fark etmeleri uzun süreceği, belki de fark edemeyecekleri için gerekli ve yapılması gereken bir işlemdir. Su kaçağı belirtileri uzun vadede kendisini gösterebilir bu yüzden bunun eğitimine sahip olmayan insanlar için tespiti zordur. Su kaçağı bulma, su kaçağının gerçekleştiği yerin tespiti için kullanılan ifadedir.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Su kaçağı olması durumunda bazı belirtiler gerçekleşir. Bu belirtilerle karşı karşıyaysanız yardım almanız gerekmektedir. Belirtilerin bazıları şunlardır;

  • Özellikle gece vakitlerinde duyulan yankılanma ve damlama sesi
  • Su kullanımı az olmasına rağmen su tüketiminin sayaçlarda fazla gözükmesi
  • Tesisatın geçtiği yerlerde, duvarda ya da zeminde kabarıklıklar veya şişlikler görülmesi
  • Su tesisatının bulunduğu alanda sarı leke izleri veya rutubet görüntüleri oluşması

Bu belirtilerin bir ya da iki tanesi ile karşı karşıyaysanız yardım almanız gerekmektedir.termal kamera

Su Kaçağı Tamir Ve Onarımı Nasıl Yapılır?

Su kaçağını önlemede ve tamirinde son teknoloji tespit ve tamir aletleri kullanmalıdır. Böylelikle garantili su kaçağı tespiti ve tamiratı çevreye en az zarar verecek şekilde gerçekleştirilmektedir. Onarımdan önce su kaçağı bulma işlemi yapılmalıdır. Sızıntı tesisatın herhangi bir yerinde gerçekleşiyor olabilir bu yüzden tespit işlemi önemlidir. Daha sonrasında su kaçağının zemin veya duvarda tespit edilmesi durumunda ilkel tesisatçılar onarım gerçekleştirilecek kadar bir alanı kırarak, borunun değişimini ya da tesisatın değiştirilmesini gerçekleştirir. Fakat bizden alacağınız hizmette duvar kırma, tahmin gibi saçma sapan ve ilkel yöntemler kullanılmaz. Boğaziçi Tesisat olarak su kaçağı tamir ve onarım işlerini son derece teknolojik ürünler ile gerçekleştirmekteyiz. Sürecimiz, duvar kırma ihtiyacı duymadan kameralı cihazlar ile kaçak tespiti yapılması ve onarım gerçekleştirilmesi şeklindedir. Ayriyeten verdiğimiz hizmetler şunlardır;

  • Robotla Tıkalı Gider Açma
  • İlaçlı Petek Temizliği
  • Pimaş Yıkama
  • Kombi Bakımı ve Tamiri
  • Buharlı Petek Toz Temizliği

Eğer profesyonel bir ekip ile çalışmak ve düzgün bir yardım almak istiyorsanız https://bogazicitesisat.com sitesinden bizlere ulaşarak, Boğaziçi Tesisat ile iletişime geçmelisiniz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma