blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Su Tesisat Çözümleri Yaşam alanlarında su tesisatı ile problemler hemen hemen her yerde görülmektedir. bu gibi durumlarda da direkt olarak su tesisat problemleri çözen firma arayışın girilmektedir. Firmalar tarafından yönlendirilen su tesisatçıları su tesisat sisteminde ortaya çıkan arızaları ortaya çıkarırken kırıp dökme işlemi olmadan makine yardımı ile çalışmalarını sürdürmeli ve çalışmalarını buna göre değerlendirmelidir. Cihazla su kaçağını bulan makineler boru patlağını nasıl tespit eder? diye merak ediyorsanız sizler de yazımızdan yararlanabilirseniz. 

Su Tesisat Çözümleri

Su tesisat sorunları aynı nedenden kaynaklı olarak oluşum göstermez. Her binanın tesisat sistemine göre gerek kullanımdan gerek yapısal sorunlardan kaynaklı olarak problemleri bulunmaktadır. 

Temiz Su Tesisat Kaçakları Nedenleri

 • Şebeke hattında meydana gelen ani basınç ile birlikte çatlak veya kırılmaya neden olan durumlar
 • İmalat hatası olan PVC borularının bilinçli ya da bilinçsiz olarak döşenmesi
 • Tesisat döşemelerinde tesisatçı hatasından kaynaklı olarak su kaçağı sızıntıları oluşabilmektedir. 

Pis Su Tesisatındaki Kaçakların Sebepleri

 • Pimaş borularının çökmesi, deprem ya da sel baskınları ile borunun yerinden oynaması
 • Gider borularının tıkanması sonucu boru çatlaklarının oluşması
 • Tıkanıklığı açmak için kullanılan kimyasalların tesisat sistemine zarar vermesi
 • Boruların tıkanmasına neden olan kireçlenme sonucu çökme meydana gelmesi

Tesisat Kaçağı Olduğu Zaman Ne Yapılması Gereklidir?

Su tesisatı karmaşık yapıdadır. Bu nedenle herhangi bir yerinde meydana gelen zarar fark edildiği anda müdahale edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde sonu oldukça kötü şekillenen ve gittikçe büyüyen, binaların çürümesine yıkılmasına neden olacak felaketler ile karşı karşıya kalınması durumu yaşanabilmektedir. 

Su tesisatı kaçağında birçok farklı işlem kullanılabilir. Bu sayede kaçak tespit işlemi yapılabilmektedir. Kameralı görüntüleme sistemi sayesinde, gider borularındaki kaçaklar ve nedenleri bulunabilmektedir. Su Tesisat Çözümleri Kalorifer borularında ya da sıcak su tesisat borusunda meydana gelen kaçaklar akustik dinleme cihazı ile kolay bir şekilde tespit edilmektedir.

Tesisat kaçağı sorunu için makinelerden yardım almak ve tesisat borusuna yeteri miktarda basınç uygulamak gereklidir. Uygulanan basınç sonrasında maine aparatları ve görüntüleme tekniği sayesinde kolay bir şekilde bulabilmek mümkün hale gelecektir. Cihazla su kaçak tespiti yapan firmalar her konuda destek sağlamaktadır. Su Tesisat Çözümleri Bu sayede sizler de herhangi bir tesisat problemi ile karşılaştığınız zaman kendiniz çözümlemek yerine makineli cihazlar ile çalışan ustalardan yardım almanız gerekebilmektedir. 

Su Tesisat Kaçağı Sorunu Çözümleme

Makineyle su tesisat problemlerini arama konusunda uzmanlaşmış olan firmamız siz değerli müşterilerimize özel olarak kaçak bulma sistemi düzenlemektedir. Su Tesisat Çözümleri Yaşam alanlarınızda herhangi bir kaçaktan şüpheleniyorsanız; atık gider borusu, tesisat borusu, kalorifer borusu vb. su ile alakalı olarak her türlü kaçağı anında bulabilmekteyiz.

Tesisat sorunlarını çözüme kavuşturan firmalar arasında İstanbul genelinde hem Asya hem de Avrupa yakasında hizmet sunmaktayız. İstanbul su tesisat çözümleri sunarak, her türlü arıza bulma ve arıza takibi konusunda kolay bir şekilde çözümleri sunabilmekteyiz. Su Tesisat Çözümleri Vermiş olduğumuz hizmetler kapsamında garantili su tesisat çözümleri ile son derece profesyonel hizmetler sağlamaktayız. 

Firmamızın Sağlamış Olduğu Hizmetler

İstanbul tesisat hizmetleri olarak 7/24 şekilde su kaçağı tespiti hizmeti sağlamaktayız. Aşağıda firmamızın genel anlamda sağlanmış olduğu hizmet tanımları yer almaktadır. İlgili sorunlardan herhangi birini yaşıyor ya da şüphe ediyorsanız en kısa sürede firmamızla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

 • Kamerayla su kaçağı arama
 • Makineyle su sızıntısı arama
 • Su patlağı çözümleri
 • Cihazlı su kaçağı arama
 • Su kaçak çözümleri
 • Gider tıkanıklığı çözümleri
 • Atık su kaçağı çözümleri
 • Lavabo tıkanması çözümleri
 • Tıkalı pimaş çözümü

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma