Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Rate this post

Su Kaçağını Sigorta Şirketi Karşılıyor Mu? Su kaçağı tuvaletlerdeki, banyolardaki ve lavabolardaki borularda veya vanalarda oluşan çatlaklar veya sorunlar nedeni ile su sızıntılarının yaşanmasıdır.

Bu sorunlar küçük su sızıntıları şeklinde olabileceği gibi geniş çaplı su basmaları şeklinde de olabilir.

Su basmaları şeklinde olur ise bu durum evlere ve evlerdeki eşyalara zarar verebilir. Evlerin ve eşyaların en az düzeylerde zarar görmeleri için su basınca hemen su vanasını kapatmak gerekir.

Daha sonra ise eşyaları suyun basmadığı yerlere götürmek gerekir. Diğer adım ise suyu evden tahliye etmektir.

Bu adımlar hızlı bir şekilde yapılmalıdır. Aksi halde duvarların boyaları dökülebilir, parkeler kabarabilir, eşyalar ıslanabilir. Bunlar da kişileri, maddi ve manevi anlamda zararlara uğratabilir.

Su Kaçağını Sigorta Şirketi Karşılıyor Mu? Soru Ve Cevapları

Su kaçakları evlere ve eşyalara zarar verebilir.

Su kaçaklarının evlerde ve eşyalarda meydana getirebileceği hasarlar:

  • Parkelerde kabarma olması
  • Duvarlardaki boyaların dökülmesi
  • Binanın temelinin olumsuz etkilenmesi
  • Alttaki komşuların tavanlarındaki boyaların dökülmesi ve tavanlarından suyun damlaması
  • Özellikle ahşap ve elektronik eşyaların kullanılamaz hale gelmeleri
  • Halıların yıkanmasının gerekmesi
  • Eşyaların kurutulmasının gerekmesi
  • Evlerin temizlenmelerinin gerekmesidir.

Evleri su bastığı zaman parkeler ve ahşap olan eşyalar kabarırlar. Bu nedenle evlerdeki parkelerin söktürülüp tekrar yaptırılması gerekir.

Bu oldukça masraflı olan bir iştir. Ayrıca ahşap olan eşyalar da kabardıkları için yenilenmeleri gerekebilir.

Halılar ıslanıp kirlendiği için yıkamaya verilmeleri gerekebilir. Su Kaçağını Sigorta Şirketi Karşılıyor Mu? Özellikle de pis suların taştığı zaman halıların yıkamaya verilmeleri gerekir.

Ayrıca boyaları dökülen duvarların da badana yapılması gerekir. Eğer suyun bastığı kat giriş kat ise taşan su binanın temelini de sarsmış olabilir.

Bu nedenle binanın zemininin de onarılması gerekir. Bu da masraflı olan bir iştir. Su Kaçağını Sigorta Şirketi Karşılıyor Mu? Evin su basan yerlerinin de temizlenmesi ve eşyaların kurutulması gerekir.

Tüm bunlar düşünüldüğü zaman su kaçaklarının evlere ve eşyalara zarar verdiği görülür. Ayrıca bu zararları karşılamanın da oldukça masraflı olduğu ortadadır. Bu nedenle de su kaçağına karşı sigorta yaptırma ihtiyacı doğar. Bu noktada da su kaçağını sigorta şirketi karşılıyor mu? Sorusu gündeme gelir.

Su Kaçakları Doğal Afetlerin İçerisinde Yer Alırlar Mı?

Doğal afetler deyince sel, deprem gibi olaylar akla gelir. Doğal afetler insanlara, evlere, eşyalara zarar verir. Bu nedenle de doğal afetlerin verdiği maddi hasarları karşılaması için sigortalar yaptırılır. Bu sigortalar, doğal afetlerden sonra oluşan maddi hasarları karşılar.

Bu anlamda su kaçağını sigorta şirketi karşılıyor mu? Sorusuna verilen cevaplar önemlidir.

Sel tarzı doğal afetler için yapılan sigortalar, sadece derelere ve denizlere yakın olan yerlerde sel olduğu zaman oluşan maddi hasarları karşılar. Yani doğal afetler için yapılan sigortalar, evlerdeki veya iş yerlerindeki su kaçaklarını karşılamazlar.

Bu nedenle olası su kaçaklarına karşı özel olarak sigorta yaptırmak gerekir. Böylece su kaçağı yaşandığı zaman oluşan maddi hasarları su kaçağı için yapılan sigortalar karşılamış olurlar.

Su Kaçağını Sigorta Şirketi Karşılıyor Mu?

Su Kaçakları İçin Yapılan Sözleşmelerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Su baskınları için yapılan sigortaların sözleşmelerinde dikkate alınması gereken bazı maddeler vardır.

Bu maddeler:

  • Evlerin su vanalarından musluklarına kadar olan borulardaki hasarlar nedeniyle yapılacak olan tamiri ve işçiliği sigorta şirketinin karşılayacağına dair maddenin yer almasıdır.
  • Giderlerdeki taşmalar, pimaşlardaki kırılmalar, borulardaki tıkanıklıklar sonucu oluşan hasarları sigorta şirketinin karşılayacağına dair maddenin yer almasıdır.

Su kaçakları için yapılan sigortaların sözleşmelerinde bu maddeler yer almalıdır.

Böylece su kaçakları sonucu oluşan hasarlar sigorta kapsamında bulunur. Çıkan maliyeti de belirli oranlarda sigorta şirketi karşılamış olur. Bu yüzden su kaçakları için de özel olarak sigorta yaptırılması gerekir.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma