Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır? Su kaçağı ev veya bina içerisinde çeşitli alanlarda olabilir. Su kaçağının olması rutubet, duvarlarda sızıntı yapmaya ve dahası fayans ve duvarın zarar görmesine neden oluyor. Bu gibi durumlar birçok durumda daha büyük sorunlara neden olmaktadır. Bazen boru patlamalarına bazen ise su baskınlarına neden oluyor. Bu gibi durumlarda kesinlikle alanında uzman olan bir tesisatçı ile iletişime geçilmelidir.

Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır? Pratik Yöntemler

Su kaçağı, binalara zarar veren bir durumdur. Çoğu zaman sadece su kaçağı olan katlar değil, diğer katlarda da sıkıntılar doğmaya başlar. Bu durum hem ev sahipleri hem de diğer katlarda oturan kişiler için büyük problemler yaratıyor. Bu gibi durumlarda su kaçağı tespiti ve tamiri yapılması gereklidir.

Su kaçağı gibi durumlarda ortaya çıkan başlıca sorunlar şunlardır;

  • Duvarlarda dökülmeler olmaya başlar,
  • Kolon ve duvarlar zarar görmeye başlar,
  • Katlarda akıntı olmasına neden olur,
  • Fayanslarda kırılmalar ortaya çıkar,
  • Yan katların veya alt katlarında akıntı nedeniyle aynı sıkıntılara maruz kalmasına neden olur.

Su kaçağı gibi sıkıntılarda kesinlikle tesisatçılar ile iletişime geçilmesi gereklidir. Bu sayede askıntı ve kaçak olan kısımların belirlenmesi sağlanır.

Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır?
Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır?

Su Kaçağı Tamiri Ne Kadardır?

Su kaçağı bazen patlamalara bile neden olabilmektedir. Su kaçağını onarmak ise çoğu zaman kişilerin kendilerinin elinden gelen bir durum değildir. Bu nedenle kişiler su kaçağı tespiti ve tamiri yapılması için uzman bir tesisatçı ile iletişime geçilmesi gereklidir. Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır? Bu sayede en kısa süre içerisinde kaçak su tamiri problemi ortadan kaldırılabilir. Su tamiri uygun fiyatlar ile yapılabilir. Tamir yapılmadığı taktirde patlamaların olması muhtemeldir. Patlama ve akıntıların olduğu durumlarda ise zamanında onarım yapılmazsa, tamir işlemi için gerekli olan ücretten daha fazla masraf yapılması gereklidir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı hem bulunduğu binaya hem de diğer binalara zarar veren bir durumdur. Özellikle su kaçağının bulunduğu alanlarda, kaçağın olduğu yer açıkça sinyal vermektedir. bunun yanı sıra su kaçağı modern aletler ile de tespit ediliyor. Aletlerin kullanımı oldukça basittir ve kaçağın olduğu alanda bulunan boru hasarları konusunda duyarlıdır. Tespit işlemi sonrasına ise boruya ulaşmak ve kaçağın ortaya çıkma nedenini ortadan kaldırmak için çalışmalara başlanır. Bu işlemler ise oldukça dikkatli şekilde yapılıyor. Fayanslara zarar vermeden boru kanalına ulaşılır ve en hızlı şekilde boruların tamiri yapılarak su sızıntı sorunu ortadan kaldırılır.

Evim Zarar Görür Mü?

Su kaçağı ve akıntısı olduğu durumlarda evler ve fayanslar zarar görebilir. Bu zarar su kaçağının oranına göre değişiklik gösterebilir. Uzman bir tesisatçı tarafından yapılacak olan onarım işlemleri sırasında ise kesinlikle eviniz zarar görmez. Fayanslar aletler yardımı ile kaldırılır ve kırılmadan muhafaza edilmesi sağlanır.

Ardından su kaçağı olan kısımlardaki boruların sıkıntısı aletler yardımı ile incelenir ve onarımı yapılır. Boru tamiri yapıldıktan sonra ise fayanslar aynı şekilde zarar görmeden yerine yerleştirilir. Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır? Bu sayede hem su kaçağı onarımı yapılır hem de evin içerisine zarar verilmemiş olur.

İşlem Sırasında Fayanslar Kırılacak Mı?

Su kaçakları çoğu zaman fayansların oldukları yerden çıkarılmasını gerekli kılıyor. Bu durum kişileri endişelendiren bir durum. Fakat bu durum artık değişiyor. Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır? Kullanılan modern aletler sayesinde fayans kırılmasına gerek duyulmadan su sızıntılarının bulunduğu alan tespit ediliyor. Ardından ise fayanslar kırılmadan yerlerinden çıkartılıyorlar. Bu şekilde fayanslar kırılmadan yerlerinden çıkarılarak tamir işlemi sonrasında yeniden yerine yerleştiriliyor.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma