Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Su kaçağı birçok konutun yaşadığı klasik sorunlardan bir tanesi. Bu sorunun yaşanmasında birçok etken bulunsa da düzgün tesisatı olan binalarda bu tür sıkıntılara az rastlanıyor. Yine de kullanıma bağlı olarak su kaçağı durumları da gözlenebiliyor. Su kaçağı durumlarında derhal su vanasını kapatarak bir tesisatçı çağrılmalıdır. Bu durumlarda yapmanız gerekeni su kaçağı durumunda yapmanız gerekenler konulu yazımızda sıraladık.

Su Kaçağında Ne Yapılmalı?

Su kaçağı eğer ciddi bir hal alırsa yalnızca sizin evinize değil başka evlere de zarar verebilir. Bu da büyük bir maliyete neden olur. Komşularınız evini de su basması, rutubet gibi durumlarla karşılaşılabilir. Bunları engellemek ve su kaçaklarını hızlıca çözmek için uzman tesisat firmalarının çağrılması gerekiyor. Boğaziçi Tesisat olarak her türlü su kaçağı durumunda yanınızdayız. Su kaçağı durumlarında bizleri telefonlarınızdan arayarak ulaşabilirsiniz. Uzman ekiplerimiz en kısa sürede evinize gelerek su kaçağını hızlı bir şekilde çözecektir.

Eskiden su kaçağının yerini bulmak oldukça zordu. Duvarları kırmak dökmek gerekiyordu. Ancak teknolojinin gelişmesiyle bu tür şeylere gerek kalmadı. Duvarlardaki su kaçaklarını tespit eden aletler sayesinde kırmadan dökmeden su kaçağı tespit edilebiliyor.tuvalet açma klozet

Su Kaçağı Tespit Etme Yöntemleri

Dinleme cihazı bu yöntemlerden biridir. En etkili yöntemlerden olup su kaçağını kısa sürede tespit eder. Tutulduğu yeri ses açısından inceler ve nokta atışıyla su kaçağını tespit eder. Termal kamera ise genelde sıcak suyu taşıyan borularda kullanılır. Sıcak su boruları, diğer borulara göre termal kameralarda daha sıcak renklerde olur. Ancak sıcak su borusunda düzgün olmayan bir yer tespit edilirse su kaçağı olduğu anlaşılır.

Diğer bir yöntem de pis su kamerası. Boru tesisatına kamera gönderilerek borunun ekrandan görülmesi sağlanır. Bu sayede su kaçağı birebir tespit edilebilir. Bu teknik tıpta kullanılan stetoskopiye benzer.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Musluklar açık değilken su sayacı dönüyorsa, tadilat yapılmasına rağmen alt katın tavanında su birikiyorsa, duvarlarda nem oluşuyorsa ve su faturası normal kullanıma rağmen daha yüksek geliyorsa evinizde su kaçağı olma ihtimali yüksektir.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma