blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Su Deposu Fiyatları

Su depoları çok eski zamanlardan beri insanlar tarafından kullanılmaktadır. Su depolarının ölçüleri 50 litreden başlamaktadır ve 100 tona kadar çıkan su depoları bulunmaktadır. Günümüzde su depoları üretilirken içerisinde cam elyaf bulunan polyester ile lineer polietilen kullanılmaktadır. Su depoları Avrupa Standartlarına uygun bir şekilde üretilmelidir.

Su Deposu Fiyatları

Su depoları;

Evsel

Sanayi

Endüstriyel olmak üzere üçe ayrılmaktadır.

Polietilen su depoları ihtiyaca göre yatay ya da dikey bir şekilde üretilmektedir. Polietilen su depoları en az 50 litrelik üretilir. En fazla 25 ton üretilir. Plastik olan su depoları ise 1 tondan başlamakta ve 10 tona kadar gitmektedir.

Su Depolarının Kullanım Alanı

Su depoları pek çok alanda tercih edilmektedir. Bu alanlar şu şekilde sıralanabilir;

Moloz Kulesi

Buzağı Kulübeleri

Deniz Bisikletlerinde

Mobil tuvaletlerde

Salamura, zeytin ve turşu depolarında

tekstil arabalarında

Dekoratif saksılarda

Yol bariyerlerinde kullanılmaktadır.

Polyester su depoları ise daha çok;

Foseptik tankı

Su deposu

Atık ve septik su depoları

Kimyasal ve sanayi depoları

toprak altı depo olarak

toprak üstü depo olarak

mobil büfe olarak kullanılabilmektedir. Su deposu fiyatları deponun üretildiği malzemeye, boyutuna göre değişiklik göstermektedir.  İkinci el su deposu fiyatları ise sıfır oranlara nazaran daha uygun olmaktadır.

Polietilen Su Depoları

Polietilen plastik endüstrisinde en çok kullanılan maddeler arasında yer almaktadır. Bu depolar su deposu olarak, endistriyel depo olarak, hayvanlar için suluk olarak, dekoratif olarak kullanılabilmektedir. Görüldüğü gibi kullanım alanları oldukça geniştir.

Polietilen depolar dik su deposu, yatay su deposu, dikdörtgen su deposu, turşu deposu, toprak altı su deposu, tekstil arabası, silo deposu, milenyum depo olarak üretilmektedir. Plastik su deposu fiyatları kullanım alanlarına ve boyutlarına göre farklılık göstermektedir.

Polyester Su Depoları

Su depoları polyester maddesinden de üretilebilmektedir. Polyester depolar kullanılacakları alana göre mukavemetleri artırılarak üretilmektedir. Polyester depolar cam elyaf takviyeli olmaktadır. bu depoların yüzeyinde herhangi bir pütür bulunmaz. Yüzey oldukça düzdür. Mukavemeti oldukça yüksek olduğu izin uzun yıllar kullanıma uygundur.

İçerisinde cam elyaf bulunan polyesterden üretilen tanklar 100.000 litreye kadar üretilebilmektedir. Bu kadar geniş bir litre aralığında üretilmesi kullanım alanlarını da genişletmektedir. Polyester depolar farklı sektörlerde farklı amaçlar için kullanılabilmektedir.

Büyük boy polyester depolar demonte şekilde üretilir. Bu hem kullanım kolaylığı sağlar hem de istediğiniz yere götürerek kolay bir şekilde montajını gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında toprak altı için ve dar yerler için de özel ölçülerde depolar bulunmaktadır.

Su Deposu Seçimi Nasıl Yapılır?

Su deposu seçerken öncelikle kullanacağınız alana uygun depoyu seçmeniz oldukça önemlidir. Temiz sular ve içme suları için en uygun su depoları polietilen malzemeden üretilen depolardır.

Alınacak olan depoda eğer kimyasal madde muhafaza edilecek ise deponun malzemesinin kimyasala karşı dirençli olması gerekir. Depolanacak olan maddenin yoğunluğu 1 gr/cm3 üzerinde ise mukavemeti yüksek depolar kullanılmalıdır. Bunun yanında deponun et kalınlığının da daha fazla olması gerekmektedir.

Dar girişlere yüksek tonajlı depo kurulması isteniyorsa demontaj depoların seçilmesi ve montajının yerinde yapılması daha doğru olacaktır. Bu durumlar için cam takviyeli polyester depolar uygun olmaktadır. Yüksekliğin fazla olduğu fakat girişin daha dar olduğu kısımlarda boru tipi depo kullanmak çok daha mantıklı bir seçenektir.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma