blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Su Borusunda Kaçak Olup Olmadığını Araştıran Firma

Tesisat konusunda sorun yaşamanız halinde yapılması gereken ilk işlem su borusunda kaçak bulma tecrübesine sahip olan bir firma ile çalışabilmektir. Bu çalışmalar söz konusu olunca bilgi ve tecrübenin yanında iş yapabilme kabiliyeti de önemlidir.

Çünkü genellikle bu hatalar usta ve tesisat işçiliğinden kaynaklı hatalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sorunların çözümü de gene başka bir ustaya düşmektedir. Firmamız bu iş yükünü sırtlanan ve sizleri gereksiz yere ekstra masraf ödemesinden kurtaran ustalar ile çalışmaktadır. Çalışmalarımız bir sefere mahsus yapılır. Uzun yıllar boyunca tamir ve onarım işlemleri ile yapılan düzgün işliğimiz kullanılır. 

Su kaçağı bulmadan önce Yapılması Gerekenler

Firmamız ile irtibata geçmeniz halinde sizlere ilgili duruma yönelik randevu verilir. Randevu sonrası belirlenen gün ve saatte yaşam alanlarınıza gelinir. Ardından su kaçağı bulma cihazı sayesinde su kaçağı tespiti yapılır.

Bu cihazdan faydalanılarak ev genelindeki tüm fayans, parke ve duvar altında bulunan tesisat boruları dinlenir. Olası bir bar düşüşü ya da basınç sinyali azalması durumunda su kaçağı tespit edilir.

İlgili boruya yönelik nokta atışı yapılarak anında su kaçağı tespiti gerçekleşmektedir. Sonrasında ise ne yazık ki ev sahiplerinin sevmediği bir işlem meydana gelir. İlgili su kaçağının bulunduğu boru tesisatına ulaşabilmek için kırma işlemidir.

Bu işlemi firmamız oldukça titiz bir şekilde yapar. Kırma ve dökme işlemi deyince ev sahipleri su kaçağına razı gelebilir. Bu oldukça tehlikelidir.

Çünkü su kaçağı olan boru giderek diğer boruları da zarara uğratır. Herkesin eşit şekilde paylaştığı bir işte bir borunun patlaması demek diğer borulara ekstra iş yükü binecek demektir.

Ayrıca sızıntı neden ile de çürüme, küflenme ve sağlıksız ortamlar yaratılacak demektir. Firmamız kırma işlemlerinde çatlayan boruyu tamir ettikten ya da yenisi ile değiştirdikten hemen sonra oldukça hassas bir şekilde orijinaline uygun olarak duvar onarımı ve fayans parke yerleştirme işlemini de yapar. Kısacası kırılan durumu onarmak da gene firmamızın personellerinin işidir. 

Bütün bu işlemler gerçekleşirken en büyük yardımcı su kaçağı bulan kameralı cihaz olmaktadır. Atık su gider borularında su kaçağı bulma su kaçağı arama çalışmaları işin en zorlayıcı fakat bulunduktan sonra da asla soruna taviz vermeyecek kısmı olarak karşımıza çıkar. 

Piyasada ne yazık ki işini layıkıyla yerine getiren pek az tesisatçı vardır. Bu nedenle herkese yaşam alanlarınızın güvenliğini emanet edemeyeceğinizin farkında olmalısınız.

Yaşam alanlarınızda meydana gelen su borusunda kaçak bulma işlemlerine olabildiğince hassas yaklaşmanız gerekir. Aksi takdirde su kaçağı bütün eve yayılmaya başlayacaktır.

Bunun için ne kadar erken önlem alınır ve ne kadar erken sorun teşhisinde bulunulursa hasarın geri kalanını düzenlemek için o kadar faydalı olacaktır. Su kaçağının yerini bulma işlemi sırasında hiçbir şekilde binaya ya da tesisatın geride kalan ekipmanlarına zarar verilmemesi gerekmektedir.

Su kaçağı bazı durumlarda Pimaş giderlerinde oluşan kaçaklar nedeni ile daha hızlı boşalmakta ve tün duvarları kaplamaktadır. Duruma olabildiğince ekonomik yaklaşarak üstünkörü bir şekilde tesisat işlerinize balan firmalar ile çalışmak yerine en uygun fiyatı en kaliteli hizmet ile sağlayan güvenilir, İstanbul genelinde isim yapmış olan bizleri tercih etmelisiniz.

Müşteri memnuniyeti ile müşterinin ihtiyaçlarına yönelik işlemler konusunda olabildiğince kapsamlı bir çalışma yürütmekteyiz. Bizi tercih etmeniz için de en önemli kıstasımız budur. Detaylı bilgi ve çözüm önerileri için lütfen en kısa sürede iletişim adreslerimizden yararlanınız.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma