Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Duvarda Bulunan Rutubet Su Kaçağı Belirleyicisi Midir? pis su borularında sızıntı olması tuvalet duvarlarında ve tavanlarında bulunan sarı renkli su görünümleri ile fark edilir. Bu borulardan sızan sular oldukça açık renkli sarıdır. Çünkü duvar tarafından ya da tavandaki yalıtım malzemeleri tarafından pis suyun emilmesi ile gerçek pis su olduğu rengini ortadan kaldırmaktadır.

Rutubet Su Kaçağı Belirleyicisi Midir?

Bu yazımızda sizlere su kaçağının nasıl fark edildiğini açıklamaya çalışacağız. Bu sayede sizler de su kaçağına sebep olan faktörler kategorisini inceleyebilir ve evlerinizde bulunan su kaçaklarını kendiniz belirleyebilirsiniz. Su kaçakları bazı durumlarda oldukça sinsi ilerlediklerinden küçük ipuçları ile fark edilebilirler. Bu nedenle evlerde meydana gelen rutubetlere ve bir takım belirtilere bakmak gerekir.

Rutubet Su Kaçağı

Su kaçakları belirli şekillerde karşımıza çıkan bir durumdur. Parkenin üstüne su çıkması ile birlikte bariz şekilde sıcak su borusu patladığı ve bunun sonucunda da kaçak olduğu görülür. Rutubet Su Kaçağı Ancak küçük detaylarda da su kaçağındaki küçük sızıntılar parkeyi içten nem alarak kabartmaktadır. Fayansın üstüne su birikmesi de oldukça ciddi su patlaklarının sonucu ortaya çıkacak bir durumdur. Oysa fayans derz aralarındaki beyazlığın giderek sarı renge dönüşmesi de burada bir su kaçağı olduğunun habercisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Evlerimizde bulunan su kaçaklarının birçok farklı belirtileri vardır. Bunlardan en önemlisi de rutubettir. Bu yazımızda sizlere rutubet hakkında bilgilendirme yapacağız. Bodrum katında oluşan rutubet birçok farklı neden ile karşımıza çıkmaktadır. Havada bulunan su buharının duvarlar tarafından emilip rutubet şeklinde oluşması sık karşılaşılan bir durumudur. Rutubet Su Kaçağı Daha çok denizel iklimlerde karşımıza çıksa da karasal iklimlerde bulunan yaşam alanlarında da ya da Marmara’ nın denizel etkisinden uzak iç kesimlerinde de sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Burada etki olan sadece hava koşulları değil, boru sızıntıları ve giderdeki çatlaklardır.

Su kaçağı her zaman binaları içten çürüten ve bunu da rutubet ile başlayan olumsuz bir etmendir. Rutubet kendini en bariz şekilde duvarda küflenme ile göstermektedir. Duvarda bulunan ve yerden geçen boru hattındaki bir su kaçağı küflenmeye sebebiyet verir. Banyo ve tuvalette oluşan rutubet ve küfler, siz banyonuzu havalandırsanız dahi çıkmıyor ise, üst kat komşunuzda ya da bitişik dairede su kaçağı olduğunun göstergesidir. Odanın içinden geçmekte olan bir küf dizisi gördüğünüzde ya da duvarların dönem dönem terlediğini, nemlendiğini, su aktığını, boyanın kalktığını gördüğünüzde ise, kalorifer tesisatınızda bir kaçak olduğunun habercisidir.

Kalorifer tesisatında kaçak tespiti yaptırmak elzem bir durumdur. Çünkü çatlak olan borunun kırılması ve suyun boşalarak, evi su basma ihtimali oldukça mümkündür. Su duvarlardan çıkmaz da parke veya fayanstan yani yerden çıkar ise, evi su basması, elektrik tesisatında kaçak oluşması ve elektrik çarpma riskini artıran önemli faktörler arasında yer almaktadır.

Duvarda Oluşan Rutubet Neden ve Nasıl Olur?

Rutubet sorunun kaynağı tespit edilmesi gereke önemli bir işlemdir. Rutubetin sağlığa zararları tartışılamayacak şekilde büyüktür. Kişilerin akciğerine zarar verdiği gibi, ömürlerini de kısaltan olumsuz bir hastalık kaynağıdır. Rutubet Su Kaçağı Bu nedenle rutubet olan evde yaşamamalı ve varsa bir problem anında tesisat ustanız ile görüşüp tespit yaptırmalısınız. Duvardaki küflenme nedeni rutubetten oluşur. Rutubet ise su kaçağından meydana gelen önemli bir durumdur.

Sizler de her türlü rutubet tespit ettiğinizde bir su kaçağından şüphe edebilirsiniz. Özellikle giderdeki pis suların akması, kalorifer boru hattında bulunan ıslaklıklar, fayans ve parkelerde bulunan renk değişimleri size bir ön tespit oluşturabilir. Rutubet Su Kaçağı Ardından firmamız ile iletişime geçmeniz halinde en kapsamlı hizmet tarafınıza sunulacaktır. Rutubet Su Kaçağı Su kaçağı tespiti yapılarak, kırmadan ve herhangi bir zarar vermeden temiz işçilik ile tesisat boru sisteminiz değiştirilir. Bizleri İstanbul genelinde her zaman arayabilmeniz mümkündür.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma