Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Robotla Pis Su Gideri Açma Servisi

Toplu olarak kullanım gösterilen yaşam alanlarında mutfak, lavabo ve banyo gider borularından akan pis sular kanalizasyonlara bağlanmaktadır. Yaşam alanlarımızdan kanalizasyonlara doğru yönlenen bu yolda bazı kötü kullanımlar giderlerin tıkanmasına neden olabilmektedir. Pis su giderleri tıkanıklık sonucunda öncelikli olarak kişinin kendi imkanları ile açılmaya çalışılır.

Giderlerin kanalizasyona olan mesafesi oldukça uzundur. Bu nedenle de kişilerin kendi imkanı ile açması oldukça zor olmaktadır. Tıkanmış olan giderleri kırmadan açmak için yapılması gereken en önemli şey pis su gideri açan servis ile irtibata girmek olmalıdır.

Ayrıca pis su giderleri aynı kanala bağlansa da ne yazık ki aynı nedenlerden dolayı tıkanmazlar. Genellikle banyo ve lavabo giderlerinin tıkanmasına örnek olarak saç, tüy, yabancı sert cisimlerin gitmesi vb. durumlar gösterilebilmektedir.

Mutfak lavabo giderlerini tıkayan unsurlar ise yemek kalıntıları ve özellikle de yapıların lavabolara dökülmesinden kaynaklı olarak orada katılaşarak tıkanıklığa neden olma durumları gösterilebilmektedir. Bu gider tıkanıkları insan eli ile yani çevresel faktörlerden oluşa tıkanıklıklardır.

Bir de gider borularının göstermiş olduğu zaman aşımı ve kalitesinden dolayı da kireçlenmeye ya da çatlamaya bağlı olarak tıkanıkların yaşanma durumu olabilmektedir.  Gider açma işlemleri göz önünde bulundurulduğunda tıkanıklığın dışarıya yakın olan kısımları çeşitli kimyasallar ile eritilerek kendiliğinden çözümlenebilir işlemlerdir.

Fakat giderin orta mesafeden daha uzak aşamada kimyasalın uzanamayacağı yerlerde tıkanıklık göstermesi ya da tıkanıklığın kendi imkanlarınız ile açılamayacak seviyeye gelmesi durumunda ise yapılması gereken işlem pis su gideri açma servisi ile çalışmak olmalıdır. Bütün bu işlemler göz önüne alındığı zaman servis ile çalışma sonucunda daha kaliteli bir işçilik ile tüm pis su giderlerini açabilme şansını yakalarsınız. 

Firmamız aletle pis su gideri açan servis olarak değerlendirilmektedir. Bu sayede kırmadan ve dökmeden makine yardımı ile pis su giderlerinin açılmasını sağlayacaktır. 

Pis su giderleri incelendiğinde lavaboların giderleri, tuvalet giderleri ve makine giderleri olarak üç aşamada değerlendirilmektedir. Her giderin tıkanıklık nedeni farklıdır. Bunun için de bu gider kanallarının açılma kısmında farklı metotlar uygulanmalıdır. Bu gider açıldıktan sonra da temiz bir uygulama alanı ile çalışılması gerekmektedir. Yoksa yeniden tıkanabilir.

Özellikle makine giderlerinin tıkanması sonucunda bu durum elektronik eşyalarınıza da zarar verebilmektedir. Elektrik çarpması ya da elektronik aletlerin bozulması durumu ne yazık ki istenmeyen durumlar arasında gösterilmektedir. Lavabo gideri tıkanıklıklarında ise, ev ve iş yerlerini su basma tehdidi ile karşılaşabilirsiniz. 

Pis Su Gideri Açma Robotunun Özellikleri

Günümüzde teknolojik gelişmelerden gider açma işlemleri sırasında da yararlanılmaktadır. Bu sayede gider ile ilgili herhangi bir risk teşkil eden durumlarda, gider borusu tıkanıklıkları durumlarında daha da ilerleme olmaması için en kısa sürede pis su gideri, gider açma robotu ile giderin temizlenmesi gerekmektedir. 

Gider açma robotları üretim amacına uygun olarak bu kanalları açıp, temizleyip ve bir daha da uzun süre tıkanmasına neden olacak etmenleri ortadan kaldırmak amacıyla üretilmiş aletlerdir. Bu iş için üretilme nedeninden dolayı da olabildiğince hızlı ve amacına uygun olarak kullanılmaktadırlar. Gider tıkanıklığı açan robotlar kendine özgü olarak özellikleri bulunan aletlerdir. Bu özelliklerden ilki kameralı gider açma robotları olmalarıdır. Kamera sayesinde giderin içini görüntüleme şansı elde edilir. Bu sayede soruna neden olan kaynak incelenir ve nasıl açılması gerektiğine karar verilir. Vakumlama ya da tazyik yöntemleri ile kanalizasyona giden yolu açılmasına özen gösterilir. 

İstanbul Tesisat olarak, İstanbul’ un bütün ilçe ve semtlerinde vermiş olduğumuz bu hizmetten yararlanmak adına sizler de iletişime geçebilirsiniz. En kısa sürede yaşam alanlarınıza gelerek pis su gideri açan servis robotu ile giderlerinizi temizleriz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma