Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Prizlerin İçinden Su Çıkması Durumu Genellikle apartman dairelerinde sıklıkla karşılaşılan bir sorundur. Üst kat komşunun su borusu patladığı zaman alt kattaki lamba ve prizden su gelmesi elektrik tesisatına su girmesi kadar bu su sızıntısı oluşabilmektedir. Su sızıntısı elektrik aksamlarına ulaştığında çeşitli arızalara neden olur. Kısa devre yapması ve elektriksel arıza işlemleri bu işin başlangıcındaki aşamalardır. Cihazla kırmadan su kaçağı bulma işlemi için https://www.bogazicitesisat.com/su-kacagi-bulma/ ziyaret edin.

Fark edilmeyen veya tamir edilmeyen su borusu patlaklarından sızan suların hem prizlere hem de elektrik kabloları vasıtasıyla lamba devrelerine girmesi nedeni ile gerçekleşen bir takım sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Yangın oluşumları, elektrik çarpması vb. olumsuz istenmedik durumlar ile karşılaşılır. Bir dairede yangın çıkması bütün binayı etkisi altına saracağı için bu işlemlerin hafife alınmaması gerekmektedir. 

 Prizlerin İçinden Su Çıkması Durumu

Su kaçakları oluşum durumlarına göre avizelere kadar gelebilir ve alt kata sızıntı şeklinde damlatma yapabilir. Elektrik kabloları bu gibi olumsuz önlemlere karşı korunma sırasında bina inşaat halindeyken düzenlenebilmektedir. Koruma amaçlı elektrik kabloları üzerine yapılan hortum kılıfları da ciddi sorunlar ile karşılaşıldığında binanın elektrik devrelerini ancak bir yere kadar koruyabilmektedir.

Ayrıca bu aksamları bulabilmek de derin bir tecrübe gerektirmektedir. Firmamız tesisat alanındaki başarılarından dolayı herhangi bir elektrik aksamı bulma ve su kaçağı tespit etme konusundaki bina tesisat işlerini düzenlemekte müşterilerine yardımcı olmaktadır. Bu sayede acil önlem alınması gereken durumlara yönelik kapsamlı bir çalışma gerekir. 

 Kamerayla Su Tesisatı Arızalarına Bakan Firma

Betonun içerisinden giren binanın elektrik tesisatına kaçak su borusundan sızan sular geldiği zaman bina tesisatı da özellikle eskiyse ne yazık ki yangın y da elektrik çarpmaları kaçınılmaz olacaktır. Yeni binaların tesisatları da yenidir. Ayrıca kaçak akımına karşı da koruması bulunmaktadır. Fakat eski binalarda koruma yoktur. Bu nedenle eski binalarda iki kat daha fazla dikkat edilmesi gereken bir durum oluşmuştur. 

Sigorta Kutusundan Su damlaması Durumu

Apartman giriş kısımlarında elektrik sayaçlarının toplu olarak bulunduğu kısım binanın tüm elektriğini burada topladığı için oldukça önemlidir. Su sızıntıları yaşanması durumunda ilk korunacak yer burası olmalıdır. Su kaçağı sonucunda sızıntı yapan yer yol oluşturarak bu kanala girdiği zaman elektrik kablolarına temas eder.

İlk etapta sigorta atar. Eğer sigorta atmazsa küçük çaplı bir yangın çıkmaya başlar. Bu gibi olumsuz durumla karşılaşmamak adına patlayan su borusunun nereden çıktığına bakmak gerekmektedir. Bunun için ilk etapta binanın ana su borusunun vanasının kapatılması gerekir. Ardından firmamız ile kısa süre için anında randevu hizmetinden yararlanmanız ve anında bina su kaçağı için kontrole bir ekip çağırmanız gerekmektedir. 

Bina su vanalarının kontrol edilmesi ve her yıl düzenli olarak su kaçağı tespiti, boru bakımları vb. durumların yapılması bina yöneticilerinin sorumluluğundadır. Bu sayede önceden önlem alınan durumlarda olası tehlikelerden hem bina hem de daire sahipleri korunmuş olunacaktır. 

İstanbul tesisat hizmetlerini bünyesinde barındıran firmamızda su kaçak tespit cihazları kullanımına dair her türlü ekipman mevcuttur. Bu sayede kırma ve dökme işlemlerine mahal vermeden hem daire içlerinde hem bina içlerinde ve dışlarında her türlü sorunla gerekli ekipmanlar sayesinde kısa sürede çözümler bulmaktadır. Kaçak su tespiti yapıldığında ve hemen çözümü de bulunup uygulandığı zaman prizlerden damlayan su problemleri köklü olarak çözülmeye başlar. 

Herhangi bir tehlike durumuna karşı prizlerin su dolması ya da lambadan su gelmesi işlemlerine karşı ilk önlem olarak elektrik sigortasını kapamak ve su vanalarını kapatmak olmalıdır. Ardından kırmadan su kaçağı tespiti yapabilmek adına İstanbul tesisat firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız olabildiğince kısa süreye randevu vermekte ve anında gelerek sorunlara müdahale etmektedir detaylı bilgi için iletişim numaramızdan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma