blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Pimaş Açma Fiyatları Borularda veya tesisatlarda oluşan tıkanıklıkları açmak için pimaş açma müdahalesi yapılır. İyi döşenmeyen tesisatlar bu gibi durumların oluşmasına neden olur. Oluşan bu tıkanıklıklar, su baskını tehlikesi oluşturduğu kadar insan sağlığı açısından da tehlikeli durumları ortaya koyar. Bu durumları kendi çözümlerinizle halletmek çoğu zaman zor, hatta imkansızdır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında tesisatçı çağırılıp, duruma müdahale etmesi sağlanmalı. Uygun pimaş açma fiyatları ile hem daha sağlıklı hem de uygun koşullarda çözüme kavuşmak mümkün.

Pimaş Açma Fiyatları

Alt yapıya döşenmiş olan borulara pimaş adı verilir. Bu borular banyo, küvet gibi yaygın olarak kullanılan yerlerden gelen suları bina dışına taşıyan rögarlardır. PVC kaplamasının daha fazla kullanıldığı bu borular zaman zaman bazı nedenlerden dolayı tıkanabilmektedir.

Tıkanan Pimaş Nasıl Açılır?

Tıkanan pimaş açma işlemi kişinin kendi yöntemleriyle müdahale edebileceği bir yöntem değildir. Böyle durumlarda bu işi yapan, konusunda deneyimli ustalardan yardım almak gerekir. Tıkanan tıkaş düzgün yöntemlerle açılmazsa daha büyük sorunlara yol açabilir. Yapacağınız ters bir işlem sonucunda tüm tesisatı baştan sona yenilemeniz gerekebilir.

Pimaş Açma Fiyatları
Pimaş Açma Fiyatları

Pimaşın Tıkanma Sebepleri Nelerdir?

Pimaşın tıkanma sebeplerinin arasında birçok neden olsa da en sık karşılaşılan sorun kullanımdan kaynaklı hatalardır. Suda çözülmeyen ürünlerin atılması boruların tıkanmasına yol açar. Atılan bu maddeler zamanla birikerek boruların tamamen tıkanmasına yol açar ve sonrasında da su giderinin tahliyesini engeller. Tıkanmaya sebep olan bir diğer neden de inşaat malzemeleridir. Kalitesiz ürün kullanımı ve borularda meydana gelen çökmeler de bu gibi sebeplerin başında gelir.

Tıkalı Pimaş Açma Yöntemleri Nelerdir?

Gelişen teknoloji ile birlikte eskiye göre pimaş tıkanıklığının tespit edilmesi oldukça gelişti.

Kullanılan bu yöntemler aşağıdaki gibidir;

  • Robot cihazlar: Tıkanıklığın tespit edilmesi için robot cihazlar kullanılır. Bu cihazlar sayesinde tıkanıklığın nereden kaynaklandığı tespit edilip, hızlıca müdahale edilir.
  • Kanal Açma Makineleri: Pimaş borularının hızlı bir şekilde açılmasını sağlar. borulara zarar vermediğinden aşınmasını engeller.
  • Çekirdek Çıkarılması Yöntemi: Bu yöntemde tıkanıklığa sebep olan maddenin boru içerisinde parçalanarak atılması hedeflenir. Kırılamayacak kadar sert ya da büyük maddeler için kullanılan yöntem çekirdek çıkarılması yöntemidir. Cihazın üzerinde ki helezon yayları kullanılarak tıkanıklık açılır.
  • 4- Basınçlı Su Kullanılması: Yüksek basınçlı su ile tıkanıklığın açılması sağlanır.

Robotla Pimaş Açma

Bu yöntem kırma dökme olmadan sorunun nereden kaynaklandığının tespit edilip, müdahalenin oraya yapılmasını sağlar. Bunun tespiti öncesinde kameralı sistemlerle araştırma yapılır. Pimaş Açma Fiyatları tespitin sonrasında sonunun olduğu bölgede gelişmiş robotlar ile kırma dökme olmadan sorunsuzca tamirat yapılır.

Pimaş Açma Fiyatları

Soruna göre pimaş açma fiyatları da farklılık gösterir. Tesisatçılar sorunun tespiti öncesinde 150 ile 250 TL arasında fiyat vermektedir. Sonrasında bu fiyatlar sorunun boyutuna göre değişiklik gösterir. İlk aşama için çağrılan tesisatçı sorunun kaynağının nereden kaynaklandığına bakar. Sonrasında yapılacak olan işlemin zorluğunun ne boyutta olduğuna bakar fiyat çalışması yapar ve onu paylaşır. Pimaş Açma Fiyatları Bazı tıkanıklıklar oldukça kolay ve vakit almazken, bazıları da bir o kadar uzun süreli ve uğraştırıcıdır.

Ayrıca dikkatli olunması gerekir; çünkü bir hata da boruların zarar görüp, su baskınlarına yol açabilecek sonuçlar ortaya çıkabilir. işini bilen, bu konuda uzman ve güvenilir kişilerden hizmet almak sorunun kısa sürede sonuçlanmasını sağlar. Kesinlikle kendi yöntemlerinizle doğru bildiğiniz yanlış bilgilerle olaya müdahale etmeyin. Pimaş Açma Fiyatları Düzeltmek için çabalarken daha kötü sonuçlara yol açabilir, maddi manevi zararla sonuçlanan boyutlara sebep olabilirsiniz. Her işte olduğu gibi burada da uzmanından yardım alınmalıdır.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma