Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Kalorifer petek temizliği için yalnızca firmamızın çağrı merkezi hizmetini aramanız ve temsilcimize adresinizi iletmeniz yeterli olacaktır. Tecrübeli personelimiz son derece teknolojik donanımlarla beraber, çok kısa bir sürede evinizi ziyaret edip petek temizliği işlemini tamamlamaktadır. Petekler neden ısınmaz sorusunun cevabı da tam olarak burada yatmaktadır. Herhangi bir söküp takma işlemine gerek kalmadan ve böylelikle evinizi kirletmeden yapılan bu işlem sayesinde ısınmayan petek probleminden kurtulacak, iyi ısınan evlere kavuşacaksınız. Bizler bu temizliğin belirli bir düzen içerisinde ve tabii ki zamanında yapılmasını tavsiye etmekteyiz.

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Bundan daha önceki zamanlarda tercih edilen yöntemlerde petek temizliği işinin gerçekleştirilebilmesi için temizlenecek tüm petekler yerinden sökülüyordu. Ardından petekler banyoya taşınıyordu ve burada tazyikli su tutularak temizleme işlemine tabi tutuluyordu. Son dönem teknolojisinin gelişine paralel olarak artık özel kimyasal ilaçlar ve makine vasıtası ile yapılmaktadır. Makineler yardımıyla çok kısa bir sürede kalorifer peteklerinin içinde bulunan pis su boşaltılır. Akabinde peteklerin içerisine kimyasal birtakım ilaçlar verilerek tam anlamıyla bir temizlik gerçekleştirilir. Son adımda da durulama yapılır ve bu şekilde temizleme işlemi tamamlanmış olur.

Ön Yıkama Aşaması

Bu adımda makinemiz yardımıyla peteklerin tüm iç temizliği yapılır. Makinemiz vasıtasıyla her bir peteğin içerisine su verilir ve bununla birlikte devir daim yaptırılır. Bu sırada tüm pislikler ve kirler, özel filtresi dolayısıyla makinenin içinde kalır. Bu işlemin ardından kalorifer tesisatının içinde bulunan su duru bir hale getirilir.petek temizleme nasıl yapılır

Kimyasal İlaçla Temizleme Aşaması

İşlemin bu adımında yine makine yardımıyla kimyasal ilaç peteklerin içerisine verilir. Bu özel olarak üretilmiş olan kimyasal ilaç, tesisatın içerisinde dolaştırılarak tam bir temizlik gerçekleştirilmeye çalışılır.

Durulama ve Kombiyi Çalıştırma Aşaması

İlaç temizliğinin hemen ardından durulama işlemine geçilir. Sonrasında da kombinin bar basıncı ayarlanarak peteklerdeki hava alınır. Bunun akabinde kombi çalıştırılır. Problemsiz bir biçimde çalışan tesisat, bir de testten geçirildikten sonra servis formu kesilir ve bu form ile yapılan her işlem garanti altına alınmış olur.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma