blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Peteklerin içinde sürekli olarak sıcak su dolaşır. Odayı ısıtan sıcak su bir süre sonra soğur ve bu sıcak su peteğin gider bölümünden tekrar ısıtılacağı yere doğru gider. Bu işlem sürekli olarak sürdürülür. Ancak petekler yapıları gereği uzun zaman bakımları yapılmazsa bazı sorunlar çıkartabiliyor. Bu yazımızda da petek temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler konusuna değineceğiz.

Petek Temizliği Nasıl Olmalı?

Petekler belirli zaman aralıklarında temizlenmelidir. Bu sayede peteklerde tıkanma olmaz ve sağlıklı bir devir daim oluşması sağlanır. Peteklerin temiz tutulması sayesinde peteklerin ömrü uzar.

Piyasada peteklerin temizliğini yapan birçok farklı tesisat firması bulunuyor. Boğaziçi Tesisat olarak petek temizliği konusunda en iyi tesisat firmalarından olduğumuzu garanti ediyoruz. Uzman ekiplerimizle evlerdeki tüm petekleri itinayla kirlerinden arındırıyoruz. Oldukça makul ücretlere petekleriniz rutin temizliğini yaptırabilmeniz mümkün. Bu rutin temizliklerin her yıl düzenli olarak yapılması çevre dostu bir ısınma için büyük önem taşır.petek temizlemede dikkat edilmesi gerekenler

Petek Temizliği Neden Yapılır?

Petek temizliklerimizde amaç peteklerde biriken kir, kireç, gider suları, çamur ve çeşitli yabancı maddeleri temizlemektir. Özellikle bakımı yapılmamış eski peteklerde bu tür yabancı maddeler oldukça sık bulunuyor. Bu maddeler suyun petek içindeki dolaşımını zorluyor ve peteğin düzgün çalışmasını engelliyor. Bu maddeler peteğe gelen ısının doğru dağılmasını engelliyor ve doğalgaz tüketimini artırıyor. Bu tüketim de doğrudan doğalgaz faturasına yansıyor.

Boğaziçi Petek Temizliği Hizmetleri

Günümüzde artık petek temizleme işlemleri modern aletlerle hızlı ve kolay bir şekilde yapılıyor. Petek temizliği fiyatlarıysa petek sayısına göre değişkenlik gösteriyor. Petek temizliği fiyatları 140 TL’den 250 TL’ye kadar değişebiliyor. Dairedeki petek sayısı fiyatı etkiliyor.

Bu tür temizliklerle doğalgaz faturasını düşürerek ev bütçesine katkıda bulunmak mümkün. Bu kirler doğalgaz tüketimini ciddi şekilde artıyor ve bu da doğrudan faturaya yansıyor. Ayrıca bu şekilde doğalgaz tüketimini azaltarak daha çevreci davranmak da avantajlar arasında yer alıyor.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma