blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Patlayan su borusu yeri tespit edilmediği zaman oldukça riskli bir hal alabilmektedir. Su borusu patladıktan sonra genellikle alt kata sızıntı şeklinde akan su zaman içerisinde binayı çürütmeye başlar. Bu nedenle de arıza tespitinin yapılması oldukça önemlidir. 

Patlak su borusu tamiri yapılırken öncelikli olarak patlak borunun yer tespiti yapılmaktadır. Su patlağı olan boruyu bulma işlemi gerçekleşince tamir ve onarım işlemleri hızlı bir şekilde çözümlenir. Öncelikli olarak yer tespiti gerçekleştirildikten hemen sonra tadilat işlemlerine başlanır. Patlak su borusu tamiri yapılmadan önce ilk etapta su vanası kapatılır. Ardından tamir edecek bir usta aranır. Tamir işlemlerinde de hasarlı boru yer tespiti gerçekleştirilerek kolay bir şekilde tamir işlemleri gerçekleştirilir. 

Patlak su borusu nasıl tamir edilir?

Patlayan su boruları tamir aşamasında deneyimli ustalar ile tamir edilir. Eğer ustanın deneyim konusunda bilgi ve yetersizliği bulunuyorsa ne yazık ki, tamir işlemlerinden kısa bir süre sonra gene aynı yerden sızıntı vermeye başlayacaktır.

Bu işlemler gerektiği zaman kırma ve tamir yapma işlemleri olduğu için bir kereliğe mahsus olarak yapılması önemlidir. Sürekli duvarların kırılması hem ev sahiplerine maddi hasar hem de manevi hasar olarak geri döner.

Bu nedenle böyle zor işlerinizde yapılması gereken tek şey deneyimli bu işi bilen biri ile çalışmaktır. Firmamız patlak su borusu tamiri işlemlerinde oldukça kaliteli işçilik ile ve tecrübeli ustalar ile hizmet vermektedir. Beklenmeyen bir durum ile karşılaştığınızda patlamış olan su borularınızın tamir edilmesi, onarılması ve tesisat sisteminizin yeniden düzenlenmesi için istediğiniz zaman iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Evde Kullanılan Su Borusu Özellikleri

Evlerde kullanılan su boruları, bina tesisatı için özel üretim ile meydana gelmektedir. Fazla su basıncına karşı,su kaçağı bulan firma patlamalara ve kırılmalara karşı basınç testlerine sokularak bir kalite standardı belirlenmeye çalışılmaktadır. Galvanizli su boruları kullanılan dönemlerin dışında artık yeni binalarda plastik fakat olumsuz şartlara dayanıklı plastik su boruları döşenmektedir.

Temiz su tesisatında kullanılan borular son derece sağlıklı malzemelerden üretilmek zorundadır. Hem hijyenik hem de bina ömrü ile eşdeğer düzeyde bir ömrü bulunan binalardan oluşmalıdır. Temiz su tesisatında en kaliteli boru olarak akışkan taşıyıcı çelik borular kullanılmaktadır. Bunun nedeni de daha sağlıklı ve daha dayanıklı olmasından kaynaklıdır. Özellikle tazyik yükünün fazla olabileceği yerlerde garanti kapsamında bu borulardan yararlanılmaktadır. 

Patlayan Su Borusunun Yer Tespiti ve Tamir İşlemleri

Patlayan borularınız da çağırdığınız su kaçağı tespit ekibi evdeki su kaçağı işlemlerinde öncelikli olarak patlayan borunun yerini tespit eder. 

Tespit işlemi bittikten sonra ilgili yer kırılır. Su kaçağı bulma cihazı bu aşamada oldukça işe yaramaktadır. Hem cihazlar hem de servis yetkilileri yardımı ile kırılan yerdeki boru değiştirilir ya da onarılır. Bir daha aynı yerden patlamayacak şekilde kaynak yapılır. 

Ardından bir miktar su basıncı uygulanır. Basınca dayanıklı bir tamirat işlemi gerçekleşmiş ise kırılan yer yeniden onarılarak duvar tamiratı, duvar onarım işlemleri de gerçekleşir. Ardından badana ve boya işlemleri ile uygulamaya son verilir. 

Salon tavanından su akıyor ve siz de patlayan borudan akan su olarak düşünüyorsanız bu işlemler için de firmamızı arayabilirsiniz. Firmamızda bulunan ustalar profesyonel tesisatçı usta statüsündedir. Bu sayede yaşam alanlarınızda temiz ve titizlik ile çalışır. Yaşanılan sorunun bir daha tekrarlanmaması adına çalışmalarını sunar.

Bu sayede su fatura artışları konusuna da kapsamlı bir çözüm sunulur. Unutmamalısınız ki patlayan su boruları sadece binanızı çürütmez aynı zamanda da cebinizi çürütür. İşte bu yüzden ertelemeden firmamız ile iletişime geçmeniz gerekir.

Patlayan su borusu nasıl tamir edilir?

Su Borusu patlağı bulmak için su kaçağı bulma cihazları kullanılmalıdır. Boğaziçi tesisat en gelişmiş cihazlarla su kaçaklarını noktasal olarak bulup tamir etmektedir. Aletle patlayan su borusu bulma işlemi ve video izlemek için aşağıdaki sayfamızı ziyaret edin.

https://www.bogazicitesisat.com/su-kacagi-bulma/

su borusu patlağı bulma,Patlayan su borusu nasıl tamir edilir, su borusunun patladığı yeri bulma, patlamış su borusu yeri bulma

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma