Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Rate this post

Mutfaktan alt kata su sızması  tesisatımız da oluşan su patlağı alt katta ki komşumuzun tavan kısmından damlayabilir veya aynı durum sizlerin de başınıza gelebilir.

Gelişen teknoloji ile beraber oldukça kolaylaşan ve tamiri çok kısa sürelerde meydana gelen su kaçağı, hem zaman olarak, aynı zamanda ekonomik olarak tasarruf etmemize olanak sağlamaktadır. Oluşabilecek büyük masrafları asgari düzeylere çekmekte bunun yanında yaşanabilecek büyük sorunları ve hasarları gidermektedir.

Mutfaktan Alt Kata Su Sızıyor Neden Ve Çözümleri

Alt kata damlayan suyun başlıca nedeni mutfakta su kaçağının olması yanında mutfak giderinde tıkanıklık olabilir. Bunun bir uzman tarafından tespit edilmesi gerekir.

Tıkanıklık var ise damlayan su kirli olduğundan muhtemelen koku meydana getirecek daha kötüsü duvarda tavanda sarı lekelere yol açacaktır. Eğer temiz su borularında kaçak varsa bunun cihazla kaçak tespitinin yapılması önerilir.

Bu şekilde sorun yaşanan alanın çevresinin kırılmasına, mutfak fayanslarınızın zarar görmesine gerek kalmaz. Ayrıca uzmanlar dedektörlü kaçak tespiti işlemi yapacakları için evinizde başka tadilata girişmeden sorun giderilecektir. Artık teknik imkanlar sayesinde mutfaktan alt kata su sızması sorunu kısa sürede ve oldukça düşük bir maliyetle çözülebilmektedir.

Mutfakta Su Sızıntısı Nasıl Giderilir?

Mutfaktan su damlıyor diyorsanız yani mutfağınızda su sızıntısı problemi varsa süre kaybetmeden mutfak döşemenizi kontrol ettirmeniz gerekir. Borularda su kaçağı sorunu bulunduğunu gösteren bu belirtileri anında gözlemlemeli dikkatsizlik etmemelisiniz.

Cihazla kaçak tespiti meydana getiren su kaçak tespiti yapan firmadan yardım alabilirsiniz. Daha büyük sorunlar yaşamamak için, sızıntının alt kat komşunuzu etkilemeden tespit edilmesi gerekiyor.

Zamanında tespit yapılmazsa komşunuz mutfak tavanında akan su var diye şikâyete gelebilir. Bundan dolayı duvarlarda ıslaklık, nem, terleme şeklinde etkiler varsa bu etkileri gözlemleyebilmelisiniz ve tesisatınızda su kaçağı tespiti yapılmasını sağlamalısınız.

Mutfak Tavanından Su Damlıyor Nedeni Nedir?

Bu şekilde durumlarda hiç kimse problemin kendinden kaynaklandığını kabul etmek istemeyebilir. Genelde su kaçağı damlayan kısmın üst kısmında bulunan dairede meydana gelmektedir. Kimi zaman da su sızıntısının hiç ummadığımız bölümlerden de kaynaklanma ihtimalleri söz konusudur. Mutfaktan Alt Kata Su Sızıyor Bazen akıtan yerin iki kat üstündeki bir su patlağı sonucu tuğlaların veya kabloların içinden sızan su iki kat aşağıdaki mutfağı tahrip edebilir. Bu nedenle alakasız yerlerde kaçağı arayıp sorunun oluşabileceği çevreyi kırmamız gereksiz olabilir. Bu da tamir sürecini zorlaştırır. Üst katın mutfağında oluşacak kaçağın iki sebepte inceleyebiliriz.

Birinci sebebi atık suyun pvc borulardan sızmasıdır. Atık su gider kaçağı bir anda alt kata sızma yapmayabilir. Zaman içinde gelişen bu olayda kabarma ve nemlenmeler damlamaya dönüşür. Bunun sebebi ise boruda çatlak veya kırık vardır. Bunu takiben eğimsizlik sebebiyle borularda su birikintisi olacağından boruların ek yerlerinden ufak sızmalar yapabilmektedir. Bu durumlarda teknolojiye başvurulur ve kameralı sistemle gider borularınız görüntülenir problemin nereden kaynaklandığı bulunmaktadır.

İkinci bir kaçak türü olan temiz su kaçağı sıcak veya soğuk su borularında oluşan boru sorunlarından ötürü yaşanabilir. Bu kaçak türünde sorun bir anda alt kata şiddetli damlama şeklinde oluşabilmektedir. Temiz su kaçakları genelde atık su kaçağı gibi nemlenme veya boya kabarması yapmaz. Atık su yada temiz su olup olmadığını bu bilgiye dayanarak anlamak mümkündür.

  1. Mutfaktan alt kata su sızıyor sorunu, birçok nedenden dolayı oluşabilmektedir. Suyun sızması durumunda tavandan fark edilebilecek durumlar ortaya çıkmaktadır. Alt kat komşunuz sizlere tavanında leke olduğunu belirttikten sonra, zaman kaybetmeden su kaçağı tespiti için uzmanlarla görüşmelisiniz.

Uzmanlar, gerekli ekipmanlarla evinize ya da işyerinize gelerek kaçağın nedenini ve noktasının tespit edilmesini sağlayacaktır. Su kaçakları, binalarda ciddi hasarlara yol açabilir. Betonun içinden sızarak alt kata inen su, çürümesine ve geri dönüşü olmayan zararlara neden olabilir. Dikkatli olunması gerekir ve hızlı bir şekilde ekiplerle iletişim kurularak sorunun giderilmesi için çalışılmalıdır.

Mutfaktan Su Sızmasının Zararları

Mutfaktan alt kata su sızıyor sorunu ev içinde ve binada ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Bu sorunlar, eve hem maddi hem manevi zarar vermekle birlikte, binanızın da farklı noktalarında zararlara neden olabilir.

Bu zararlar:

  • Duvarlarda ve tavanlarda kabarma,
  • Bina kolonlarında hasar,
  • Boya dökülmesi,
  • Mutfak dolaplarının zarar görmesi olarak sıralanabilir.

Bu zararın önüne geçilmesi için gerekli olan hizmetin hemen alınması gerekmektedir. Çünkü uyun kaçak şiddetinin artması, oldukça zorlayıcı düzeltmelere gidilmesine neden olabilmektedir. Olayın en başındayken tespit edilen ve müdahale edilen kaçaklar çok daha az maliyetlerle halledilebilir.

Mutfaktan Alt Kata Su Sızıyor
Mutfaktan Alt Kata Su Sızıyor

Gelişen Teknoloji ve Kaçak Tespiti

Gelişen teknoloji sayesinde kaçak tespiti çok kolaylaşmıştır. Evlerinize ve iş yerlerinize zarar vermeden kolayca kaçak noktanın tespit edilmesi sağlanmaktadır. Termal kameralar ve özel kameralar sayesinde duvarın arkası incelenebilir duruma gelmiştir. Özellikle fayans kırılmasına gerek kalmadan kaçakların tespit edilmesi, evlerinizin döşemelerinin bozulmamasına yardımcı olduğu için oldukça kolaylık sağlar. Maliyeti düşüktür ve çok daha kısa sürede kaçağın tespit edilmesinde yardımcı olur. Eskiden yapılan fayansların kırılması, boru hattın ortaya çıkartılacak duvarın kırılması yöntemleri, oldukça maliyetli sonuçlar çıkartmaktadır.

Kirli ve Temiz Su Kaçağı Belirtileri

Kirli su kaçakları duvarlarda ve tavanlarda kendisini en net şekilde belli eden kaçak tipidir. Kirli su kaçaklarının nedenleri arasında, lavabolardaki tıkanma, borulardaki çatlaklar, sistemin ve boruların eskimesi olarak gösterilebilir. Duvarlarda sarı renkte, yuvarlak ve damlayan özelliğe sahip su lekeleri gördüğünüzde mutlaka kaçak tespiti için uzmanlarla görüşmelisiniz. Temiz su kaçağında duvarda ve tavanda renk değişimi en minimum seviyede olmaktadır. Damlama sistemiyle tespiti daha kolay mümkün olmaktadır. Tavandan gelen damlaları takip ederek ve sıklığını izleyerek uzmanlara bilgi aktarabilirsiniz.

Kaçak Sırasında Yapılacaklar

Alt komşunuzun tavanında ve duvarında çıkan lekeler ve su damlaları, su kaçağının olduğunun göstergesidir. Bu su kaçağının evinizden gidip gitmediğini tespit edebilmek için yapabileceğiniz en büyük adım, daireye su girişini kesmek ve sonrasında duvardaki su damlama hızındaki değişimi gözlemlemek olacaktır.

Bu sayede eğer yavaşlayan bir su akışı varsa evinizden kaynaklandığı anlaşılabilir. Mutfaktan Alt Kata Su Sızıyor Su kaçaklarının bir diğer önemli noktası, tüm boruların tabandan geçmesidir. Mutfaktan Alt Kata Su Sızıyor Bu da alt kata doğrudan bir su akışına neden olmaktadır. Mutfaktan Alt Kata Su Sızıyor Tesisatta yapılacak değişiklikler sayesinde hem alt komşunuzun hem de kendi evinizin temiz ve sıkıntısız kalmasını sağlayabilirsiniz.

Kaçağın Tespiti

Temiz su kaçaklarında suyun şiddeti oldukça yüksektir. Bu nedenle hızlı bir şekilde kendisini belli eder. Mutfaktan Alt Kata Su Sızıyor Özel cihazlarla ve termal kameralarla incelenen duvar arkalarındaki sıcaklık değişimleri sayesinde, suyun izlediği yol tespit edilir, hangi noktadan kaçak yaptığı bulunabilir. Mutfaktan Alt Kata Su Sızıyor Evinizdeki ve komşunuzdaki su kaçağının düzeltilmesi için yapmanız gereken uzman bir ekipten yardım almaktır. Özel ekipmanların olması ve bu alanda bilgili kişiler olması, masraftan ve ev düzeninizin bozulmasından sizleri kurtaracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma