blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Mutfak gider açma yemek atıkları ve atık yağların lavaboya dökülmesi nedeniyle en fazla tıkanan giderlerdir.
Bu nedenle tıkalı mutfak gideri açma işlemi robot adı verilen cihaz ile yapılmaktadır.
Çeşitli kimyasallar ile tıkanmış gider açma uygulamaları genellikle tesisat borularına zarar verebilir.
Kameralı cihazla kırmadan lavabo açma işlemi için hemen bizi arayın.
Genellikle bu lavabo açıcıları tıkanıklığın başladığı anda yani suyun gitme hızının yavaşladığı dönemlere kullanılması daha uygundur. Tamamen tıkalı olan mutfak giderlerine lavabo aç dökülür mü? Tıkanmış gidere asit özelliği olan kimyasallar uygulamak contalara zarar verebilir.
Garantili Hızlı Servis için hemen bizi arayın. 
Tıkla Ara : 0532 359 0212  –  0212 703 16 74

Evde Mutfak Gideri Açma

Karbonat,Sirke ve Tuz İle Mutfak Gider Açma

 Doğal yöntemlerle tuvalet gideri açma tıkanan mutfak lavabosuna 2 bardak karbonatı lavabonun içine iyice dökün.

Döktüğünüz karbonat miktarının yarısı kadar iyotlu tuz dökün 1-1,5 saat kadar bekleyiniz ve kaynar suyu lavabonun giderine doğru boşaltın.

Mutfak Gideri Açma

Günlük yaşamda en fazla kullanılan mekanlar mutfaklar dır. Otel ve restoran mutfakları gibi oldukça sık kullanılan mekanlarda bu sorun daha fazla yaşanmaktadır.
Mutfak gideri açma yöntemlerine geçmeden önce problemin oluşmasını engellemek için neler yapılabilir, bunlara bakalım. 
Tıkla Ara : 0532 359 0212
 1. Mutfak lavaboların tıkanmasını önlemenin ilk ve en basit kuralı lavabolarda süzgeç kullanılmalıdır. Bu süzgeçler sayesinde yemek atıkları gidere gitmeyecek ve tıkanıklığın oluşması da engellenecektir.

  Tıkanmış Lavabo Açma
  Tıkanmış Lavabo Açma
 2. Bir diğer nokta ise tıkanıklık oluştuğu zaman kimyasal kullanmak yerine pompa kullanmayı denemelisiniz. Bu tip kimyasallar hem para kaybına hem de zaman kaybına neden olur.
 3. Lavabo altındaki gidere bağlanan sifon borusu temizlenmeli ya da değiştirilmelidir. Bu parça lavabodan atıkların geçtiği ilk kısımdır ve bu atıklar zamanla bu parçayı tıkayabilirler. Bu nedenle bu parçayı değiştirmek oldukça masrafsızdır. Yukarıda saydığımız tüm yöntemleri denediniz ve sonuç alamadıysanız, bu işi profesyonellere bırakma zamanı gelmiş demektir.
 4. Son teknoloji cihazlar ile faaliyet gösteren bu firmalar sorununuzu en kısa sürede belirler ve çözüme ulaştırırlar. Ayrıca korkmanıza gerek yok artık eskisi gibi eviniz şantiye alanına dönmeyecektir. Boğaziçi Tesisat kırmadan dökmeden sorunu kökünden çözmektedirler.

Mutfak Lavabo Tıkanıklığı Açma

Kameralı tıkanıklık açan firmalar, öncelikle tıkanıklığa neyin sebep olduğunun tespitini kameralı cihazlar ile yaparlar. Daha sonra robot adı verilen cihazlar ile bu tıkanıklığı açarlar.
Yapılan bu uygulama ile hiçbir yer kırılıp dökülmeden sorun çözülmüş olur. Tesisat boruları genellikle gidere atılan yabancı cisimler sonucu tıkanmaktadır.
Bu tıkanıklık sonrasında ise su gider borularından geri gelmektedir. Genellikle en alt kattaki dairelerde ya da orta kattaki dairelerde tıkanıklıklar oluşmaktadır.
Tesisatlardaki tıkanıklıkların açılması, tıkanıklığın olduğu yerden itibaren gidere gönderilen robot cihazın ucu ile açılmaktadır. Tesisat tıkanıklıkları bazen yılların birikimi ile boru içinde kireçlenme olması sonucu oluşabilmektedir. Bu gibi durumlarda tesisatın içi basınçlı su ile yıkanarak suyu akış hızı arttırılır ve tıkalı olan boru kolaylıkla açılır.

Mutfak Gider Açma Fiyatı

Mutfak gideri açma fiyatı firmalarda değişkenlik göstermektedir 350 tl den başlamaktadır.

Lavabo açma fiyatları araştırması yaparken dikkat etmeniz gerek firmanın kullanmış olduğu cihazların yeterli olup olmadığıdır.

Boğaziçi tesisat lavabo tıkanıklığı açma makinesi olarak son teknoloji kameralı cihazlar kullanmaktadır. 

Bina gider borularının tıkanması çok sık karşılaşılan bir durum değildir. Binalarda gider boruları en üst kattan başlayarak rögar kuyusuna kadar ilerler.
Mutfak giderleri genellikle yemek atıklarının lavaboya dökülmesinden kaynaklanır.
Kızartma yağlarının lavaboya dökülmesi sonucu boru içinde donarak boruyu tıkaması sonucu tıkanır.

Mutfak gideri tıkanıklığı, ev sahipleri için sıkça karşılaşılan bir sorundur. Bu tür tıkanıklıklar, mutfak lavabo giderlerinde veya borularında birikmiş yağ, yiyecek artıkları ve diğer yabancı maddeler nedeniyle ortaya çıkar. Bu makalede, mutfak gideri tıkanıklığını nasıl açabileceğinizi, bu işlem için ne kadar ödemeniz gerektiğini ve tıkanıklıkları önlemenin ipuçlarını bulacaksınız.

Mutfak Gideri Tıkanıklığını Açmak İçin İpuçları:

 1. Sıcak Su Kullanımı: Mutfak giderinizin tıkanıklığını hafifse, sıcak suyun kademeli olarak kullanılması tıkanıklığı çözebilir.
 2. Tuz ve Sirke: Tuz ve sirke karışımı, yağ birikimini çözmekte yardımcı olabilir. Bu karışımı lavabonuza dökün ve sıcak su ile durulayın.
 3. Pislik Tutucu Kullanımı: Mutfak lavabo giderini korumak ve tıkanıklıkları önlemek için pislik tutucu kullanın.
 4. El Aletleri: Mutfak gideri açmak için özel el aletleri veya bir vantuz kullanabilirsiniz. Aletleri doğru şekilde kullanmayı öğrenmek önemlidir.

Profesyonel Yardım ve Fiyatlar: Eğer tıkanıklık ciddiyse veya evdeki çözümler işe yaramazsa, profesyonel bir tesisatçıdan yardım almak en iyisi olabilir. Mutfak gideri açma işlemi için fiyatlar, tıkanıklığın ciddiyetine, işçilik saatlerine ve yerel piyasa koşullarına bağlı olarak değişebilir. Ortalama fiyatlar hakkında daha fazla bilgi almak için yerel tesisatçılardan teklifler alabilirsiniz.

Tıkanıklıkları Önlemenin Önemi: Mutfak gideri tıkanıklıklarını önlemenin en iyi yolu, dikkatli kullanım ve düzenli bakımdır. Pislik tutucularını kullanmak, yağ artıklarını lavaboya dökmemek ve periyodik olarak lavabo borularını temizlemek, tıkanıklıkları önlemeye yardımcı olabilir.

tuvalet tıkanıklığı açma için tuvalet tıkanıklığı açma sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Sonuç: Mutfak gideri tıkanıklığıyla başa çıkmak, ev bakımının önemli bir parçasıdır. Bu makalede, mutfak gideri açma yöntemleri, profesyonel yardım ve tıkanıklıkları önlemenin püf noktaları hakkında bilgi verdik. Mutfak gideri tıkanıklığıyla karşılaştığınızda, bu ipuçlarını ve yöntemleri kullanarak sorunu çözebilirsiniz. Ancak, ciddi tıkanıklıklar için profesyonel bir tesisatçının yardımını asla göz ardı etmeyin.

tıkalı mutfak lavoba açma

İstanbul tüm semtlerine en iyi hizmeti götürüyoruz hemen şimdi bizi arayın.

12 Yorum. Yeni Yorum

 • Giderlerde sıkıntı var. Bu konuda sizden destek isteyeceğim. Yarın ilk işim telefon numaranızdan size ulaşmak olacak. Sitenizdeki yorumlar oldukça profesyonel ve kurumsal bir firma olduğunuzu gösteriyor.

  Yanıtla
 • Mutfak lavabom tıkanmıyor ama su çok az gidiyor. İçine bir şey kaçmaması için çok dikkatli davrandım şimdiye kadar ama 2-3 aydır bulaşık yıkarken falan çok zorlanıyorum.

  Yanıtla
 • Bizim de mutfak lavabomuz sürekli tıkanıyor. Dünyanın lavabo açıcısını kullandım ama fayda etmiyor. Acaba bu sorunu çözmek için duvarların yıkılması gerekir mi? Yoksa alternatif yöntemlerde mevcut mu?

  Yanıtla
  • blank
   Su Tesisatı Ustası
   13 Eylül 2019 00:26

   Bahar Hanım çağımız teknoloji çağı ve bizde bu çağa ayak uyduruyoruz ve kırmadan dökmeden tıkalı giderleri robotla açıyoruz

   Yanıtla
 • Mutfak lavabosu sürekli tıkanıyor. Gider temizliği yaptırmak istiyorum ama bu hizmetinizin fiyatı öğrenmem mümkün müdür? Bir de %100 olarak giderler açılıyor mu? Geri dönüş için şimdiden teşekkür ederim.

  Yanıtla
 • Mutfak gider borularını açmak için makine mi kullanıyorsunuz yoksa fayansları kırarak mı yapıyorsunuz? Makine ile yapıyorsanız, sizden hemen randevu almak istiyorum.

  Yanıtla
 • Binanın dışında bulunan çatı giderlerinde sanırım bir tıkanıklık var. Yağmur yağdığında çok büyük sıkıntı çıkıyor. Yan sitenin yöneticisi sizi önerdi. Yardımcı olur musunuz?

  Yanıtla
 • Yeni eve taşındık ama tüm tesisat dökülüyor. Öncesinde haberimiz olsaydı eşyaları sokmadan genel bir düzenleme yapardık. Sizden bu konuda yardım etmenizi rica ediyorum. Önce gelip muayene edip sonrasında ise yapılması gerekenleri görüşürüz.

  Yanıtla
 • BENIM KLOZET TIKALI BUNU BİR ARKADAŞ ÖNERDİ ÇÖZÜM OLURMU DAHA ÖNCEDEN ÇOK LAVABA AÇICI KULLANDIM FAYDASI OLMADI YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM SAYGILAR

  Yanıtla
  • blank
   Su Tesisatı Ustası
   6 Aralık 2019 05:57

   Mustafa bey tıkanıklık açma işlemimiz kesin çözümdür açamadığımımız tıkanıklık okursa ücret almıyoruz.

   Yanıtla
 • Merhaba size nasıl ulaşıcayız mutvak giderinde sorunumuz var

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma