Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Rate this post
Makineyle Tıkanan Tuvalet Gideri Açan Firma
 
Cihaz ile çalışan bütün tesisat ustalarının yanında tuvalet açma robotu bulunmaktadır. Bu sayede tıkanmış tuvalet giderlerini açmak oldukça kolay bir hale gelmiştir. Bu alet sayesinde her zaman kırmadan tıkalı pis su giderlerini açma mümkün hale gelmektedir.
Yardımcı makinelerde kameralı görüntüleme sistemi kullanılmaktadır.
 
Firmamız Ridgid Microdrain makine robotu kullanmaktadır. Bu cihaz sayesinde tuvalet neden tıkandı sorularına yanıt bulabilmektedir. Tuvalet tıkanıklığının sebebi her ne olursa olsun görüntüleme cihazı sayesinde ortaya çıkmaktadır. 
 
Tuvalet borusu tıkandığı zaman açmaya zorlamak pis suların taşma yapma riskini gözler önüne serer. Bunun dışında aşırı uğraşma halinde gider borularına zarar verilerek çatlama yapmalarına ve daha büyük hasarların ortaya çıkmasına zemin hazırlanabilmektedir. Özellikle apartman hayatının getirdiği zorluklardan biri de tesisat borularının komşuların hayatını etkilemesidir.
 
Bir komşunun tıkanan tuvaleti diğer komşunun tavanına ya da duvarlarına çatlak bir boru olarak dönüş yapabilir. Bu durumda da en sık karşılaşılan durum üst katın tavanından su akıyor şikayetidir. Bazen bu sular temiz su ile de karıştırılmaktadır.
 
Bunun için ustalık gerektiren bir işçilik ile çalışan firmalar ile anlaşmanız gerekmektedir. Aksi takdirde sorun çözülmeyerek sadece üstü örtülür. Bu durum da ilerleyen zamanlarda ortaya daha büyük hasar olarak çıkabilmektedir. 
 
Tuvalet tıkanıklığının en bariz sebebi olarak ortaya çıkan sorun suda erimeyen kağıt peçete ve tuvalet kağıdı kullanılmasıdır. Bazı durumlarda tuvaletin içine atılmaması gereken katı cisimler de atılmaktadır. Bu nedenle de tuvalet tıkanıklıkları büyük bir sorun olarak karşımıza çıkabilmektedir.  Tıkalı tuvaletleri açmak için kişilerin kendi imkanları ile uğraşmaları borulara zarar verir.

Makineyle Tuvalet Gideri Açma İşlemleri
Makineyle Tuvalet Gideri Açma İşlemleri
 
Üstelik bu uğraşlar her tuvalet için riski durum teşkil edebilmektedir. Alaturka tuvaletler tıkandığı zaman açılmaya zorlandığında genellikle taşma ve su baskınları gibi durum ile karşılaşılabilmektedir. Klozet tıkanıklığını açmak ya da açmaya çalışırken daha kötü bir sonuç elde etmek genellikle boru çatlamasına sebebiyet vermektedir.
 
Ev ortamında kendi imkanları ile en yaygın görülen tuvalet tıkanıklığı açma işleminin birincisi kimyasal dökmektir. ikincisi ise sopa yardımı ile tıkanıklığı açma işlemi göstermektir. Sopa yerine bazen vakumlama da uygulanabilmektedir. Vakumlama tekniği oldukça riskli ve gider ağzında daha büyük tıkanıklıklara sebep olacak hasarlar bırakabilecek bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır.
 
Bunun için en ideal işlem kameralı robotlu tuvalet açma işlemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu işlemde robotla kırmadan tuvalet açma servisi hizmetlerinden yararlanılır. Tuvalet ya da çevresinden geçen tesisat borusu kırılmadan kolay bir şekilde çözüme ulaşılır. 

Robotla Tıkanıklık Açma Sistemi Çalışma Prensibi

Tuvalet tıkanıklığı ortaya çıktığında güvenilir bir tesisat firması ile çalışmanız gerekmektedir. Bu tesisat firmasının boru içi görüntüleme sisteminden yararlanabilecek bir mekanizması olması gerekmektedir. Bu sayede öncelikli olarak tıkanıklığın tespitinin yapılması gerekir. Tıkanıklık yer tespiti neden kaynaklandığını görmek demektir. Boru içi görüntüleme uygulanır.
 
Burada neyden kaynaklandığı görülür. Sonrasında hemen tıkanıklık açılır. Maddeye bağlı olarak kimyasal ile eritme ya da tazyik yöntemi ile kanalizasyona itme ya da vakumlama yöntemi ile tıkanıklık açılır. Kameralı boru içi görüntüleme imkanı kullanılarak hasar tespiti işlemine geçilir. Bakım ve onarım çalışmaları ile borunun bir daha tıkanmaması önlenir.
 
Yalnız bunun için kullanıcıların da uygun şartlarda kullanması gerekmektedir. Aksi takdirde gene tıkanması kaçınılmaz olacaktır. Makineyle tuvalet tıkanıklığı tespiti işlemlerinden yararlanmak için sizler de en kısa sürede firmamız ile iletişime geçebilirsiniz

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma