blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Makineyle Borunun Nereden Patladığını Bulma

Bilgisayarlı su kaçak tespiti yapan firmalar oldukça temiz çalışmaktadır. Su kaçakları bilindiği üzere oldukça kötü bir sorundur. Nereden patlak vereceği belli olmaz. Elektrik aksamlarına ulaşırsa yangın, elektrik çarpması gibi riskler ile karşımıza çıkar. Bu nedenle de sıklıkla düzenli bir şekilde kontrol edilmesi gerekmektedir.

Bilgisayarlı cihazla su kaçaklarını tespit eden usta sayesinde su kaçakları artık sorunsuz bir şekilde dakikalar içinde tespit edilmektedir. Su kaçaklarının yerini bilgisayarlı aletle kırmadan bulunması işlemi artı bu cihazlar sayesinde mümkün hale gelmektedir. 

Banyo tavanından akan su nedeniyle komşunuz ile aranız kötü olabilir. Halbuki bu işte kimsenin suçu yoktur. Tesisat sisteminin yanlış yapılması ya da herhangi bir çevresel faktör nedeninden kaynaklı olarak patlayan bir su borusu ile karşılaşılabilmektedir. Bu nedenle lambadan gelen su ya da prizlerden su gelmesi durumu elektrik akımına kapılmanıza da neden olabilmektedir.

Hasar boyutunun olabildiğince yüksek olmasına neden olur. Olası risk faktörüne ilişkin bu işlem ile kendiniz başa çıkmak istemeyebilirsiniz. Bunun için bir tesisatçı çağırmanız gerekebilir. Firmamıza ait çalışan ekip içerisinde makineyle borunun nereden patladığını bulan tesisatçı arkadaşlarımız yer almaktadır. Bu sayede su kaçaklarının yerini bilgisayarlı aletle kırmadan bulunması durumu meydana gelir. Temiz ve sağlıklı bir iş çıkarılır. 

Makineyle Su Kaçağı Tespitinde Bulunma

Cihaz ile su kaçağı bulmak yeni sistem ile teknolojik anlamda gelişme yaşayan bir konumdadır. Bu sayede temiz su kaçağı tespit çalışması nasıl gerçekleştirilir sorusuna yanıt aranmaktadır. Temiz su kaçakları sızıntı yapması durumunda ne yazık ki hijyenik olmayan koşullara maruz bırakılır. Bu nedenle de temiz su kaçağı tespitinin olabildiğince sistemli bir şekilde ilerlemesi gerekmektedir. 

Makine yardımı ile kaçak bulmak için ilk önce yapılması gereken, şebeke suyu tesisatının en uygun yerini bulmak ve bu uygun yere makineyi bağlamak olmalıdır. Makine ile tesisat borusuna belirli bir oran dahilinde su basılır. Makinede yer alan manometre cihazının yardımı ile hangi boruda basınç düşüşü olduğu tespit edilir. Bir veya birden fazla yerde çatlak olması durumu da muhtemeldir. Basınç düşen yerlerdeki nem ve rutubet oranı kontrol edilir.

Bu bölgede ıslaklık ya da herhangi, bir renk değişimi gözlemleniyor ise yapılması gereken ilgili yerin kırılıp yeni tesisat borusu ile değiştirilmesidir. Bazı durumlarda çatlak sinsi bir şekilde ilerlemekte ve hiç çevreye iz bırakmamaktadır. Bu makine sayesinde bu sinsi çatlat boruları da bulunur ve birden fazla yerde değişim gerçekleştirilebilir.

Sonuç olarak nokta atışı yapılarak bulunan ilgili çatlak yerlerinde temiz bir işçilik çıkarılmaktadır. Tabi tesisat sistemi düzenlendikten sonra makine yardımı ile yeniden kontrol edilmektedir. Herhangi bir sorun tespit edilmediği zaman da onarım işlemleri bitmiş kabul edilir. Kırılan yerler de duvar onarımı yapılarak kapatılır. Firmamızın temiz su kaçakları bulma konusunda çalışmaları bulunmaktadır.

Kalorifer Tesisatı Kaçakları

Kalorifer tesisatındaki kaçakları bulmak için uygulanan en sık yöntem kalorifer kaçaklarında ilaçla kapatma yöntemi olarak uygulanmaktadır. İlaçla su kaçağı kapatma işlemi gerçekleştirilerek bu sayede kalorifer tesisatlarında yer alan çatlakların dolması sağlanır. Zaman içinde düzelecek bir işlemdir. İlaç basıldıktan sonra kalorifer suyu tekrar peteklere doldurulur. Yalnız akıtmaya bu şamadan sonra biraz daha devam edebilir.

Bu normal bir durumudur. İlacın zaman içinde tesisat sistemini kaplaması ve oradaki çatlakları doldurması zaman alacak bir işlemdir. Yaklaşık bir haftanın sonunda kalorifer tesisatından hiçbir şekilde su kaçağı olmaması gerekmektedir. İlacın çatlakları doldurması ve burada kuruma işlemi duruma göre ve çatlağın boyutuna göre 3 ve 7 iş günü arasında tam verimlilik alınmasını sağlar. Fakat farkı ilk andan itibaren görmeye başlarsınız. 

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma