Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Tıkanan boruları tıkalı boru açma hizmeti ile alabilmek mümkündür. Fakat bu işlem yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli durum tıkalı boru açma hizmetini kameralı robotlar eşliğinde verebilen firma bulabilmektir. Kamera hem tıkanıklık sırasında hem de tıkanık açıldıktan sonra durum tespiti yaparak tıkanıklığın bir daha yaşanmaması adına ortaya çıkan bir hizmettir.

Sonrasında bir daha tıkanıklık yaşanmaması adına boru içine kimyasal basılması ve bu şekilde yıkanarak temizlik yapılmasında fayda bulunmaktadır. Zaman içinde oluşan bakteri ve pislikleri ortadan kaldırmaktadır. 

Kameranın önemli bir faydası bulunmaktadır. Tıkanıklık işlemi açıldıktan hemen sonra boru kamera aracılığı ile gözlemlenip, bakımı yapılmaktadır. Bu sayede tıkanıklığa neden olan etken görülebilir. Boruların çatlak veya kırık durumları da görülebilmektedir. Karşılaşılan herhangi bir soruna karşı olarak uzun boruların içleri kimyasal ile yıkandığında daha verimli sonuçlar alınabilmektedir.

Bu nedenle boru açma işleminde hem makine yardımı kullanma hem de kimyasal ile işlemin bakımın ı yapmak olası bir sonucun bir daha tekrar etmemesini önlemek amacıyla oldukça önemlidir. 

Lavabo Gideri Neden Tıkanır ve Kamera ile Nasıl Tıkalı Lavabo Açılır?

Lavabo gideri çeşitli nedenler ile tıkanıklık gösterebilir. Bunlardan en önemlisi, katı madde ve dışarıdan atılan herhangi bir maddenin suda erime durumu olmamasında gideri kapama durumudur. Ayrıca zaman içerisinde oluşan eski binaların tesisatlarında yaşanan kireçlenme ve maddelerin taşlaşarak yerinde kalması durumunda da lavabo giderleri tıkanabilmektedir. 

Kameralı lavabo gideri açma işlemlerinde karşılaşılacak olan sorunun nedeni belirlenmek amacı ile kullanımı gösterilmektedir. Bu sayede öncelikli olarak tıkanıklığın açılması gerekmektedir. Tıkanıklık açıldıktan Sonra kamera yardımı ile sorunun ne olduğuna bakılır. Bu sayede oluşan sorun nedeni bir daha tekrarlanmasın diye daha dikkatli olmakta fayda vardır.

Eskiyen tesisat yapıları ve kireçlenme durumlarında açılan lavaboların ardından kimyasal basma işlemi gerçekleştiğinde bir daha kireçlenme oluşması uzun yıllar alacağı için bu tarz işlemlerden sonra yeniden lavabo tıkanıklığı için korkmaya gerek yoktur. Ancak kullanıcı hatasından kaynaklı olarak yani suda erimeyen malzemelerin lavabo giderleri içerisinden geçmesi ve burada da tıkanıklığa yol açması durumunda olan ve açılan giderlerin kullanıcılarının dikkatli olması gerekmektedir.

Her ne kadar tıkanıklık açılsa ve kimyasal basılsa da aynı şekilde özensiz kullanımdan kaynaklı olarak ortaya çıkan durumlar yeniden tekrarlandığında lavaboların tıkanması kaçınılmaz olacaktır. 

Makineyle tıkalı borular açma işlemi de, boru kanallarının açılma işlemi sırasında makineden yararlanmaya verilen isimdir. Günümüzde artık lavabolar kimyasal ile değil makine ile açılmaktadır. Açılan lavabo kanallarının üzerine yeniden tıkanıklık oluşmasın diye koruyucu kimyasal basılmaktadır. Kimyasal basma işleminde de oldukça uzun yirmi beş metreye adar uzanabilen aparatlar aracılığı ile kanal boyunca tıkanıklıkların açılması muhtemel olacaktır. 

Makine Yardımı ile Boru Tıkanıklığını Açan Tesisatçı

Tıkanmış bir gider borusu kişinin kendi imkanları ile kısmen açılabilir. Bunun için bir tesisatçı ile çalışmanız sizlere fayda sağlayacaktır. Çünkü sürekli olarak tıkanıklık gösteren gider borularında kendi imkanlarınız ile kimyasal döktüğünüzde ve bu işlemi sık yaptığınızda tesisat borularına zarar verir ve boruları çatlatırsınız.

Bu durum da hem gider tıkanıklığını açmaz, tıkanıklığın yanında birde su kaçağı oluşumuna neden olur. İlerin giderek büyümemesi adına ilk etapta sadece gider açmak amacı ile makineyle tıkalı gider borusu açma işlemleri için firmamızdan yararlanabilirsiniz. Firmamız makineli kanal borusu açma işlemlerini layıkıyla yerine getirmektedir. İstanbul genelinde sunulan bu hizmetler karşılığında her ilçe ve semte verilen İstanbul tesisat hizmetlerinden yararlanmak amacı ile telefonlarımıza dilediğiniz aman ulaşabilirsiniz.

7/24 ulaşım göstereceğiniz firma telefonlarımızdan randevu alabilir ve makineli kanal borusu açma işlemleri için anında bulunduğunuz yere gelmemizi sağlayabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma