blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Lavabo ve Klozet Montajı Nasıl Yapılır Günümüzde daha estetik ve daha fonksiyonel özelliklere sahip olduğu için daha fazla tercih edilen dolaplı Hilton lavabolar, çeşitlilik bakımından sizlere seçme imkanı da sağlıyor. Ekonomik fiyatlar ile satılan dolaplı lavaboların su tesisatları da eski tip ayaklı lavabolara göre farklılık gösteriyor. Musluk ağızlarının dolapların içinde kalması nedeni ile gider borusu ve musluk için sıcak ve soğuk su girişleri lavabo modeline göre dolabın ortasına getirilmelidir. Lavabo giderinin bağlantısı yapılmadan önce sifon kullanmanız size koku problemi konusunda avantaj sağlar. Kaliteli bir lavabo sifonu kullanmadığınızda lavabo giderinden koku yayılabilir.

Lavabo ve Klozet Montajı Püf Noktaları

Banyolarda kullanılan dolaplı lavabo montajı yapılırken dikkat edilmesi gereken püf noktaları var. Bu noktalara dikkat edilmesi durumunda kusursuz bir montaj işlemi yapılabilir. Banyo dolapları montajı işlemi öncesinde, sırasında ve sonrasında şu noktalara dikkat edilmelidir.

 • Dolaplı lavaboların üst kısmında yer alan aydınlatma sistemi için montaj öncesinde elektrik tesisatı çekilmesi gerekiyor.
 • Temiz su bağlantılarının yapılmasından sonra sızdırmazlık testlerinin yapılması çok önemlidir.
 • Lavabo dolabının yerleştirileceği alanın zeminin düz olması gerekiyor. Aksi durumda lavabo tam oturmayacağı için bağlantılar da sağlıklı bir şekilde yapılamayacaktır.
 • Lavabo için hem sıcak hem de soğuk su tesisatı çekilecekse lavabo alt kısmında yer alan tesisat deliği çekilecek hatların genişliğine göre genişletilmelidir.
 • Lavabonun standartlara uygun olarak monte edilmesi ve sabitlenmesi gereklidir.
 • Gider bağlantısı yapılmadan önce sifonun doğru bir şekilde takılması çok önemlidir.

Ayaklı Lavaboların Pratik Olarak Sökülmesi

Eski moda bir lavabo olan ayaklı lavaboları modern lavabolar ile değiştirmek istediğinizde kırmadan ve zarar görmeden sökmeniz gerekiyor. Ayaklı lavaboları sökerken öncelikle bataryayı sökmeniz gerekiyor. Batarya söküldükten sonra temiz su bağlantılarının ve giderin demonte haline getirilmesi gerekiyor. Lavabo ve Klozet Montajı Bu işlem sonrasında lavaboyu duvara sabitlediğiniz tijleri sökmeniz gerekiyor. Sabitleme tijlerini söktükten sonra artık lavaboyu yere indirebilir ve ayağının sabitleme vidalarını sökerek demonte işlemini tamamlayabilirsiniz. Lavabo ve Klozet Montajı Ayaklı lavabo sökülmesi için işleme suyu keserek başlamalısınız. Suyu kestikten sonra önce bataryayı sökmeli, sonra tesisatları demonte hale getirmelisiniz. Son olarak lavabonun sabitlendiği yerlerden çıkarılması yeterli olacaktır.

Lavabo Montajı

 • Lavabo montajı için bir usta tercih etmediğiniz zaman kırılma, yerinden çıkma gibi riskler her zaman olacaktır. Bu nedenle lavabo montajı yaparken şu noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.
 • Evin su tesisatının vanasını kapatmalısınız.
 • Lavabonuzun duvara sabitlenmesi için vida yer açmalısınız.
 • Lavabo sabitleme işleminden sonra gider bağlantısı, sıcak ve soğuk su bağlantısını yapmalısınız.
 • Batarya montajını yaptıktan sonra lavabo montajını tamamlamış olursunuz.
 • Bu aşamadan sonra sızdırmazlık kontrolü ve son kontrolleri yaptıktan sonra artık lavabonuzu kullanabilirsiniz.

Pratik Klozet Montajı

Klozet montajı yapabilmek için elinizin biraz yatkın olması gerekiyor. Satın aldığınız klozetin kutusunun içinde montaj şeması çıkacaktır. Klozet montajı şemasına göre montaj işlemini yapabilirsiniz. Klozetinizi gider borusu ile uyumlu olacak şekilde yerleştirmeniz gerekiyor. Lavabo ve Klozet Montajı Sızdırmazlık sağlaması için bağlantı noktası için teflon kullanabilirsiniz. Daha sonra klozet için temiz su bağlantısını yapanız gerekiyor. Lavabo ve Klozet Montajı Klozet vanalarının yer aldığı spring hatlarının bağlantılarını yaptıktan sonra tesisatın vanasını açarak sızdırmazlık testi yapmanız gerekiyor. Eğer herhangi bir sızdırma durumu yoksa artık klozetinizi zemine sabitleyecek vidaları sıkabilirsiniz. Klozetin iki tarafında yer alan vidaları sıkarak klozeti sabitlemiş olacaksınız.

Klozet montajı yapabilmek için birkaç tane takıma ihtiyacınız var. Lavabo ve Klozet Montajı Eğer su tesisat bağlantılarının sızdırmaz bir şekilde yapılmasını istiyorsanız anahtar takımına sahip olmanız yeterli olacaktır. Klozet montajı bittikten sonra şebeke suyunu açarak sızdırma olup olmadığını test etmek akıllıca olacaktır.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma