Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Rate this post

Lavabo Tıkanıklığını Açmanın Kolay Yolları Lavabo giderlerinden akıp gitmesi gereken suların, kanalizasyonlara akamayacak duruma gelmesine lavabo tıkanıklığı adı verilmektedir. Normal şartlarda lavabolarda veya mutfaklarda kullandığınız suların akarken hızının yavaş olmaması gerekmektedir. Sizi bekletmeden akıp gitmesi gereken ve birikmeden tahliye edilmesi için gerekli tesisatların döşendiği alanlarda birtakım sorunların ortaya çıkabileceğini belirtmekteyiz. Akıp gitmesi gereken suyun kısa sürede lavaboda birikmesine neden olacak tıkanmalar halinde ise paniğe kapılabilirsiniz. Eğer suyun tahliye olmasını engelleyen bir durum var ise lavabo tıkanması meydana gelmiş demektir.

Lavabo Tıkanıklığını Açmanın Kolay Yolları

Böyle bir durumda bakım yapmayı ihmal etmemelisiniz. Hiç istemeyeceğiniz bir durum olan lavabo taşması gibi problemlerle karşılaşmaktan korkuyorsanız sık sık bakımlarını yapmalısınız. Lavabo Tıkanıklığını Açmanın Kolay Yolları Aksi halde lavabolarınızın kullanılmaz hale geleceğini görebilirsiniz. Sağlığınız açısından da son derece tehlikeli olabilen bu sorunlar günlük yaşamınızı güçleştirebilir. Lavabo Tıkanıklığını Açmanın Kolay Yolları Tıkanıklığın uzun süre giderilmemesi durumunda kanalizasyon alanlarında büyük tahribatlara yol açacaktır. Ev içerisinde bulaşık yıkama gibi ihtiyaçlarınızı gerçekleştiremeyecek hale gelmenize neden olabilen tıkanıklıklarda en iyi çözümleri gerçekleştirmelisiniz. Ayrıca lavabo tıkanıklıkları durumunda kötü kokuların oluştuğunu da görmeniz olasıdır.

Mutfaklarınızda çalışan bulaşık makinelerinde, tıkanıklığın gider tahliye borularına geçmesiyle birlikte lavabodan su çıkması gibi problemler meydana gelebilir. Suyun sağlıklı bir şekilde akmaması nedeniyle lavaboda birikecek olan bulaşık makinesinden gelen su nedeniyle lavabo taşması durumunu yaşatacaktır.

Lavabo Tıkanıklıkları Neden Oluşabilir?

 • Lavabo tıkanıklıklarının temel nedenleri arasında, giderlere ve tahliye borularına kaçan cisimler yer almaktadır.
 • Ayrıca yemek yaparken kullandığınız yağların lavaboya dökülmesi neticesinde zamanla tıkanıklıklar meydana gelmektedir.
 • Uzun süreli olarak kullandığınız alanlarda kalıntıların birikmesi nedeniyle lavabo tıkanıklığı yaşanabilmektedir.
 • Bulunduğunuz alanlarda gerçekleştirilen inşaat ya da tamir işlerinin ardından artıkların lavaboya dökülmesi nedeniyle tıkanmakta olan boruların sizlere zorluk yaşatacağını görebilirsiniz.
 • Saç veya buna benzer kalıntılardan dolayı da lavabo tıkanıklıkları meydana gelebilmektedir.
 • Ayrıca lavabo giderinde meydana gelen çöküntüler suyun gitmesini engelleyerek geri dönmesine neden olmaktadır.
 • Mutfaklarda yıkadığınız meyve ve sebzelerden biriken taş, kum gibi çeşitli maddelerin neden olabileceği tıkanıklıklarla karşılaşabilirsiniz.
 • Ayrıca özellikle kahvaltılarda ve yemeklerden sonra eksik etmediğiniz çay posalarının evyelere dökülmesi neticesinde bu problemler yaşanabilmektedir.

Suyun yeterince hızlı tasfiye edilmediği durumlarda tıkanıklık oluşacaktır. Giderek artabilecek olan bu tıkanıklıklarda taşmalar meydana gelebilir. Lavabo Tıkanıklığını Açmanın Kolay Yolları Dışa doğru ya da mutfak evyelerinde arkaya doğru su sızıntısı durumuyla karşılaşabilirsiniz. Sonuç itibariyle lavabolarda veya evye kenarlarında yanacak olan kötü kokuları ve hoş olmayan görüntüleri görebilirsiniz.

Mutfaktan alt kata su akması nedeniyle başınızın bir hayli ağrıyacağını söyleyebiliriz. Bunun nedeni de yine lavabo tıkanıklığı olacaktır.

Lavabo Tıkanıklığı Açmanın Başlıca Yöntemleri

 • Hafif derecede yaşanan tıkanıklıklar için pompa ile açma yöntemi denenebilir. Ancak sorunlarınızın temelinde yağlanmadan oluşan lavabo tıkanıklığı şeklinde görülmesi gibi durumlarda bu yöntem etkisiz olacaktır.
 • Doğal yöntemler ile lavabo tıkanıklığını açmak isteyenler sirke-karbonat veya sirke-tuz karışımlarından faydalanabilirler.
 • Zararlı bir yöntem olmasına rağmen çamaşır suyu ve sıcak su ile lavabo açma yöntemleri denenmektedir. Ancak genellikle çamaşır suyuyla lavabo açmak yerine diğer yöntemlerin tercih edildiğini söyleyebiliriz.
 • Geçici çözümleri elde etmenizi sağlayacak olan kimyasal lavabo açıcılar sayesinde tıkanıklıkları belirli süreliğine giderebilirsiniz. Lavabo Tıkanıklığını Açmanın Kolay Yolları Marketlerden satın alabileceğiniz kimyasal lavabo açma kitleri ile ilgili işlemlerinizde dikkatli olmanız gerekmektedir. Aksi halde tamamen tıkalı lavabolar için yapacağınız uygulamalarda geriye doğru sıçrama riski de olacaktır.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm yöntemler geçici süreliğine çözümleri elde etmenizi sağlasa da lavabo tıkanıklığına kalıcı çözüm aradığınızda mutlaka profesyonel firmalardan yardım almanız gerekmektedir. Lavabo Tıkanıklığını Açmanın Kolay Yolları Lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri ile ilgili sizleri bilgilendirecek olan ekiplerin teknolojik cihazlarla tüm hizmetleri kırmadan ve dökmeden gerçekleştireceğini görebileceksiniz. Evlerinize veya işletmelerinize makineyle lavabo açan usta çağırmanız halinde kısa sürede tüm sorunlarınızın çözümünü elde edeceğinizi fark etmiş olacaksınız.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma