blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Makineyle Lavabo Gideri Açmak

Lavabo Gideri Açma İşlemleri Lavabo giderleri yaşam alanlarımızda sık karşılaştığımız bir sorun olarak tıkanıklık gösterir. Bu herkesin başına gelmiş ve gelmekte olan bir tesisat problemdir. Bazen yanlış döşenmiş bir tesisat hatası bazen bilinçsiz bir usta tarafından yapılan tesisat hatası bazı durumlarda da hem kullanımdan kaynaklı hem de zamana bağlı nedenler ile oluşan durumlardır. Lavabo Gideri Açma İşlemleri Bu gibi durumlar ile karşılaşıldığı takdirde sorunun çözümüne odaklanılmalı ve sorun anında ortadan kaldırılmalıdır.

Lavabo Gideri Açma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bu sayede kolay şekilde eski yaşam alanı rahatlığınıza kavuşabilirsiniz. Lavabo gideri tıkanıklığı ile karşılaşan kişilerin arama motorlarında lavabo gideri nasıl açılır? Konusunu arattıkları görülmektedir. Lavabo Gideri Açma İşlemleri Bu nedenle yazımızda lavabo giderinin nasıl açıldığı hakkında bilgi alabilir ve bu kapsamda da çalışmalarımızdan yararlanabilirsiniz.

Tıkanan lavabo gideri gider tıkanıklığı durumuna bağlı olarak el ile açılır, makine yardımı ile ya da kimyasal yardımı ile açılabilir. Hangi koşullarda hangi türü kullanmak önemlidir, bunu ayarlamak gereklidir.

Lavabo Gideri Tıkanmasında Tıkanıklığın Zararları

Lavabo giderinin tıkanması ile karşılaşılması sürekli görebileceğiniz bir durum değildir. Eğer sürekli olarak görünüyor ise tesisat sisteminde büyük çaplı bir hata var demektir. Belki de kullanım yanlışlığından kaynaklı oluyor olabilir. Bunun tespitini de en iyi o yaşam alanında bulunan kişiler yapar. Lavabo Gideri Açma İşlemleri Kullanım hatasından kaynaklı lavabo giderlerine sürekli atık madde kaçırılması, tuvalet kağıdı, yemek artığı, yabancı cisim vb. kullanım alanına göre kaçırılacak materyallerden kaynaklı oluşur.

Bu durum da o yaşama alanında bulunan kişilerin işlerini teknik olarak sürekli aksatır. Lavabo borularını tıkayan maddeler hem tıkanıklığı kalıcı kılar hem de bu şekilde sağlığa zararlı durumlar ortaya çıkarır.

Zarar yönleri suyun geri gelmesine yol açma, bakteri ve mikrop üremesi nedeni ile kişinin sağlığına zarar verme gibi durumlardan oluşabilmektedir. Lavabo Gideri Açma İşlemleri Lavabonun tıkanmasının zararları kişinin yaşamını etkileyen hem sağlık hem de maddi zararlara yol açan nedenlerden oluşabilmektedir. Mutfak lavabosunun tıkanma sorunu ile birlikte olumsuz yaşanılan bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda acilen çözümlenmesi gerekmektedir.

Tıkanan Lavabo Gideri Açma İşlemleri

Lavabo tıkanıklığı kimyasal çözücü yardımı ile açılabilir. Bunun için toz ve sıvı formda bulunan kimyasallar tercih edilebilmektedir. Sıvı formda bulunan kimyasal çözücüler oldukça hafif lavabo tıkanıklıkları için uygundur. Kötü gaz ve koku salınımı yapmadığı için sıklıkla ev hanımları tarafından tercih edilmektedir. Lavabo Gideri Açma İşlemleri Ancak orta dereceli lavabo tıkanıklıklarında toz formda oluşan ve kaynar su yardımı ile açılan kimyasal çözücüler kullanılabilmektedir.

Bu sayede de lavabolar anında açılır. Ancak sürekli olarak bu tarz kimyasalları kullanıyorsanız bu maddeler lavabo açmak için yeterli gelmiyor demektir. Ayrıca sürekli olarak kimyasal madde kullanımı borulara da zarar vermektedir. Lavabo Gideri Açma İşlemleri Bu işlemlerden sonuç alamayan kişilerin makine ile lavabo açma işlemini uygulaması gerekmektedir.

Makine ile Lavabo Borusu Açma İşlemi

Makine yardımı ile lavabo borusu açma işlemleri tesisat ustaları tarafından yapılır. Ancak makine kullanan firmalarda çalışan tesisatçıların yapabileceği türden bir iştir. Çünkü her tesisat ustasında gider açma makinesi bulunmamaktadır. Kanal açma makinesi ile gider açma işlemleri yapılması için sizler de deneyimli firmamızdan yararlanabilir ve sürekli tıkanan tesisat sisteminizin kanal açtırma durumunu gözden geçirtebilirsiniz. Makine yardımı kullanarak bu işlem kamera sistemi ile tıkanıklık açma işlemi olarak karşımıza çıkar.

Kamera yardımı kullanılırken, makinenin ucuna takılan kamera aparatının, gidere salınması ve burada tıkanıklığa sebebiyet verecek durumun gözlenmesi ile rotaya çıkarılır. Kimyasal çözücülerle tıkanıklık açma işlemi yetersiz kaldığında sizler de her zaman robot makine ile tıkanıklık açma işlemine yönelmelisiniz. Bunun sonucunda uzun süre lavabo tıkanıklığı problemlerinden kurtulursunuz. Düzenli kullanım ile birlikte bir defalık ve kalıcı çözümler sunan firmamızın çalışmalarından yararlanmak için bizleri her zaman arayabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma