Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Lavabo Açma Teli Tıkalı Gideri Açar Mı? her zaman diğer yöntemler ile tıkanıklık açılmasından daha zordur. Kişilerin kendi imkanları ile ya da makine kullanmayan tesisat ustalarının kendi imkanları ile uğraştığı bir yöntemdir. Gerçekten uğraştırıcı, etrafı kirleten ve hijyenik çalışma kurallarına aykırılık gösteren bir yöntemdir. Önemli durumlarda tabi ki kullanılması gerekmektedir. Altın yüzük, küpe veya değerli eşyaların lavabo giderinden düşmesi ile birlikte bu materyallere geri ulaşmak önem arz eder.

Lavabo Açma Teli Tıkalı Gideri Açar Mı?

O zaman tabi ki mecburen lavabo gideri açılır, borunun içine tel uzatılır veya lavabo giderindeki tıkanıklık yaratan bu değerli malzemeler lavabo açma teli ile çıkarılmak durumunda kalınır. Çünkü makineli robot yardımı ile gider açmak demek, kameralı cihaz ile gözlemin yapılması ve gider tıkanıklığını meydana getiren pisliğin de ortadan kaldırılması açısından basınçlı su motoru kullanılması anlamına gelmektedir.

Lavabo açma teli ile kanal açma makinası arasında farklar bulunmaktadır. Bu farklara aşağıda değinilmiştir.

Lavabo açma teli itme ya da çekme özelliği ile kullanılabilmektedir. Özellikle lavabo açma teli genellikle çekmek amaçlı kullanılmaktadır. Ancak kanal açma makinesi su basıncı ile itmeye dayalı bir sistem üzerine kuruludur.

Mutfak giderlerinde lavabo açma teli yağlanma ya da kireçlenme durumlarını tam anlamı ile ortadan kaldırmayacak ve geçici çözüm yolu yaratacaktır. Kanal açma makinesi teli oldukça kalındır. Bu sayede de tam kapsamlı ve tam sonuç alınabilen işlemler yapılabilmektedir.

İleri düzey problemlerde kanal açma teli işe yaramayacaktır bu durumlarda makine yardımı ile tıkanıklık açılmasına ihtiyaç vardır. Bir tesisatçı çağırmanız ve tesisat güvenliğinizi ona emanet etmeniz gerekmektedir.

Gider Tıkanıklığı Nasıl Önlenir?

Evlerde en sık kullanılan bölümler banyo, tuvalet ve mutfaklardır. Burada su giderleri bulunur. Dönem dönem de gerek kullanıcı hatasından kaynaklı olarak gerekse tesisat sistemi hatasından kaynaklı olarak sorunlar çıkarabilmektedir. Bu tıkanıklıkların oluşturmuş olduğu sorunlar neticesinde de her türlü çözüm yolu aranmaktadır. Gider borularının tıkanması sorunu günlük hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Öyle ki çoğumuz bu sorunu önemsemeyerek hemen toz ya da sıvı form market kimyasalı dökerek bu sorunun üstesinden gelmeye çalışırız. Lavabo Açma Teli Tıkalı Gideri Açar Mı? Oysaki yanlış açma teknikleri ile ya da lavaboların yanlış kullanım teknikleri ile gider tıkanıklıkları içinden çıkılmaz bir hale gelebilmektedir.

Gider borularının tıkanmasını önleyen yöntemler arasında yer alan durumlar göz önünde bulundurulduğunda mutfak ve lavabo giderleri için ayrı ayrı yöntem olduğu örülmektedir. Çoğu kişinin sıklıkla yapmış olduğu mutfak lavabosunun içerisinde salata malzemeleri soyma ve doğrama yemek artıklarının lavabo içine dökülerek sonrasında temizlenmeye çalışılması gibi olumsuz durumlar sürekli mutfak tıkanıklığına yol açar. Lavabo Açma Teli Tıkalı Gideri Açar Mı? Mutfak giderlerinin tıkanmasını önlemek açısından bu durumun ortadan kaldırılması göz önünde bulundurulmalıdır.

Banyo ve tuvalet lavabo içlerinde saç taranmamalı ve gider borusunu tıkayıcı maddeler buraya atılmaya çalışılmamalıdır.

Lavabo açma teli ile Gider Açma Yöntemi

Lavabo tıkandı nasıl açarım? sorusunu soruyorsanız doğru yerdesiniz. Lavabo tıkanmasını nasıl açarım diye düşünüyorsanız basit tıkanıklıklarda lavabo açma teli kullanmanız uygun olmalıdır. Lavabo açma teli ile lavabo gideri açma işlemleri için, öncelikli olarak kendiniz ya da tesisat ustanızdan lavabo açma teli edinmeniz gerekir. Tıkalı lavabo giderine lavabo açma teli uygulaması yapılır. Lavabo Açma Teli Tıkalı Gideri Açar Mı? Bunun için evye içerisinde su varsa boşaltılır.

Bir kova bez yardımı ile ya da küçük hortum yardımı ile biriken su boşaltılır. Gider süzgeci açılır. Lavabo açma teli basınç ile dert tıkalı kısma uygulanır. Bu yakın olan tıkanıklıklarda geçerlidir. Lavabo Açma Teli Tıkalı Gideri Açar Mı? Eğer tıkanıklık tele gelmiyor ise daha derinde demektir. Ayrıca daha güçlü olan tıkanıklıklarda ve uzak yer olan tıkanıklıklarda kanal açma makinesi kullanılması önerilmektedir.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma