Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Lağım Kokusunun Nereden Geldiğini Bulan Firma Evler temiz olursa olsun her ev hanımının olduğu gibi diğer vatandaşlarımızın da en korkulu rüyası olan, her banyonun kapısını açtığında banyonun lağım koku olmaktadır. Bu kokunun nereden geldiğini anlamadığımız her lavaboyu ve banyoyu açtığımızda gelen kötü koku için bazen ne yaparsak yapalım faydalı olmaz. Tertemiz evinizin banyo ve lavabo kapısını açan misafirinizin, evin her yerine dolan lağım kokusunu hissedeceğinden korkarak gergin anlar yaşıyor olabilirsiniz.

Lağım Kokusunun Nereden Geldiğini Bulan Firma

İnsanlar arasında lağım olarak adlandırılan kanalizasyon kokuları, sistemde bulunan maddelerin bozulması nedeniyle oluşan gazlardan dolayı ortaya çıkmaktadır. Kanalizasyon ve atık su tesisatındaki herhangi bir açıklık bu gazların ve buharın dışarı yayılmasına yol açar. Bu gibi durumlarla karşılaştıysanız mutlaka bizi arayın. Lağım Kokusunun İstanbul Tesisat evlerinizde ki kanalizasyon kokularının nereden geldiğini bulan firma olarak sizi kolaylıkla bu dertten kurtarabilecektir.

Bir sabah uyandığınızda ya da tatilinizden döndüğünüzde tuvalet kokusu evin her yerini kaplamış olarak bulabilirsiniz. Lavabo ve banyonuzdan gelen kötü kokunun kaynağını bulmak çözümü için atılacak en iyi adımdır. Lağım Kokusunun Bazı durumlarda da evde tuvalet ya da banyodan değil de mutfakta da ağır bir koku oluyor gibi şikâyetleriniz de olabilir. Lağım Kokusunun Aynı şekilde kötü kokuların kaynaklarını bulan firma kokuyu yok etmek sizin için en iyi çözümdür.

Kötü Kokuların Oluşmasında ki Nedenler;

  1. Binalarda, dairelerin atık su tesisat borularından, çatının üzerine çıkan mutlaka bir havalandırma borusu vardır. Bu havalandırma borusunun olmaması takdirinde, eğer varsa da kısa olması ya da tıkanmış olması nedeniyle banyodan lağım kokusu evin içine doluyor şikâyetiyle yakınmanıza garanti veriyoruz.
  2. Banyo tesisatı yapılırken gider boruları mutlaka düz değil, eğimli yapılmalıdır. Aksi bir durumda lağım kokusu yaşanması kaçınılmaz bir durum olacaktır.
  3. Klozetin gider bağlantısında boşluk olması lağım kokusuna neden olur.
  4. Banyoda ve lavaboda ki borularda çatlak, kırık ya da boruların birleştiği noktalarda oluşan boşluklar sızıntıya neden olur. Bu yüzden koku problemlerini ortaya çıkarmaktadır.
  5. Alaturka dediğimiz eski usul lavabolarda lavabo taşıyla atık su gider borusu bağlantılarında sifonlarla S (es) verilmelidir. Aksi takdirde lağım kokusu etrafa doluyor problemini ortaya çıkarır.
  6. Binaların havalandırma boşluklarına atılan atıklar havalandırmadan banyoya ve lavaboya koku dolmasına sebep olur.
  7. Havasız kalan bina rögarı lağım kokusunun etrafa dolanmasına neden olur.

 Gider borularında kaçak olması lağım kokularının eve dolmasına neden olabilir.

  1. Uzun süre kullanılmayan giderlerde su kalmadığından kötü kokulara neden olur.
  2. Borunun U bölümünde biriken bir miktar su lağımdan ve atık su gider borularından gelen kokuların eve yayılmasını engeller. Sıcak havalarda suyun buharlaşması nedeniyle yolu açılan gazlar etrafa yayılarak banyoda ki lağım kokusuna neden olur.

Koku Nereden Çıkıyor Nasıl Bulunur?

 Banyo ya da tuvalet kaynaklı kanalizasyon kokusu çoğu kişinin canını sıkabilir. Kimi durumlarda kokunun kaynağını bulabilmek için ne kadar araştırma yaparsak yapalım. Tam olarak yerini bulmamız oldukça zor. Bundan dolayı bir firma çağırmak en iyi seçenek olacaktır. Evlerde oluşan kötü konu nedeni genellikle yanlış yapılan tesisat sistemidir. Hatalı tesisat sonucunda doğan kötü kokulardan arınmak için ise servisimize aramanız gerekiyor. Tesisat firmamız kanalizasyon kokularının kaynağını bulmak için ellerinde bulunan son teknoloji cihazlar ile çalışmaktadır. Yapılmış olan işlemler sonrasında ise kalıcı çözümlere ulaşarak müşteriler memnun edilmektedir.

 Meydana gelen kötü kokunun beraberinde tuvalet tıkanması gibi sorunlar söz konusu olabilir. Firmamız detaylı bir şekilde bu sorunun nedenini ve çözümünü araştırarak bu doğrultuda onarma işlemi uygulanmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma