Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Rate this post

Şehirde yaşayan pek çok kişinin hayallerinden birisi de köy evlerinde yaşamaktır.

Şehrin gürültüsü ve kalabalığı nedeniyle birçoğumuz daha sakin ve huzurlu bir hayat istemekteyiz. Bu nedenle köylerde yaşama isteği de artmaya başlamıştır. Fakat köy evlerinde yaşayabilmek için köy evlerine kalorifer sisteminin de döşenmesi gerekmektedir.

Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri

Köy evlerinde bulunan evler genellikle müstakil evlerdir. Fakat müstakil evlerde ısınma bazen sorun olabilmektedir. Bunun sebebi altında, yanında veya üstünde herhangi bir yapının olmamasıdır. Çünkü yapılar genellikle birbirinden aldıkları ısıyı kullanmaktadır.

Binalardan ev alırken genellikle orta katlardan veya güney cephesinden daireler bakılır. Bunun en büyük sebebi ısınma problemini ortadan kaldırmaktır. Özellikle güneş gören yapılar her zaman tercih edilmektedir. Müstakil evlerin bu yönden en büyük avantajı her yönden güneş almasıdır.

Güneş faktörü dışında müstakil evlerin ısınma problemlerinin yaşanmaması için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yalıtımdır. İyi bir yalıtım olmayan müstakil evlerde ısınma biraz zor olabilir.

Ayrıca müstakil ve köy evleri için iyi bir ısıtma sisteminin tercih edilmesi de büyük önem taşımaktadır. Boğaziçi tesisat ısıtma sistemleri sizlere köy ve müstakil evlerde büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Evde kombi kalorifer su eksiltme var ise >> su kaçağı tespiti << sayfamızı ziyaret edin. Pratik olarak kalorifer tesisat su eksiltme giderme bilgileri sayfamızda

Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri

Köy Evlerine Kalorifer

Günümüzde birçok kişi köy yaşantısına ilgi duymaktadır. Bu nedenle pek çok kişi kentlerden köylere göç etmeye başlamıştır. Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri Fakat en temel ihtiyaçlarımızdan olan ısınma köylerde de karşılanması gereken bir konudur. Bu nedenle köy evi ısıtma sistemleri olmadan bu hayali gerçekleştirmek de pek mümkün olmamaktadır.

Köy evi almayı veya köylere yerleşmeyi düşünüyorsanız ısınma birinci önceliğiniz olmalıdır. Köylerde ısınma problemi ise köy evlerine kalorifer sistemi ile gerçekleşmektedir. Sobalı kalorifer sistemi denildiğinde genellikle akla eski dönemlerde kullanılan sobalar gelmektedir. Fakat tek odayı ısıtan klasik sobalar yerine sobalı kalorifer sistemi döşeyerek daha kaliteli bir ısınma sistemi oluşturabilirsiniz.

Sobalı kalorifer sisteminde kat kaloriferinde olduğu gibi petekler yer almaktadır. Isı hesabı yapılmadan bu sistem ile tüm odalarınızı ısıtmanız mümkündür. Tüm odalara yeterli büyüklükte petekler yerleştirilerek yeteri kadar ısınma sağlanmaktadır.

Peteklere bağlı olan tesisat sistemi iki tane sıcak su kazanına bağlanmaktadır. Sıcak su kazanları ise sobalara bağlıdır. Sobalardan alınan ısılar ile kazanlarda bulunan sular ısınır ve sisteme verilir. Bu sayede de sıcaklık tüm odalara eşit derecede dağılır.

Köylerde uygulanabilecek bu sistemde patlama tehlikesi bulunmamaktadır. Bunun sebebi ise sisteme bağlı olan genleşme tankının bulunmasıdır. Bu genleşme tankı sistemde oluşan fazla basıncı alır. Bu sebeple güvenle kullanım imkanı sağlar.

Köy Evi Isıtma Sistemleri

Köy evi ısıtma sistemleri arasında pek çok alternatif bulunmaktadır. Yeni nesil yalıtım malzemeleri özellikle köy evlerinde büyük katkı sağlamaktadır.

Köy evleri için uygulanabilecek köy evlerine kalorifer sistemi dışında ısı pompası ile ısınma sistemi de Köy Evlerinde Isıtma Sistemleribulunmaktadır. Fakat ısı pompası ile ısınma sistemi diğer sistemlere göre biraz daha maliyetli olmaktadır. Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri Fakat günümüzde bu sistemi tercih eden pek çok kişi bulunmaktadır.

Isı pompaları çalışma şekli yüzde 25 elektrik enerjisi, yüzde 75 ise doğadan aldığı enerji ile çalışmaktadır. Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri Çok iyi bir ısıtma enerjisi üreten bu sistem uzun yıllardan beri tercih edilmektedir.

Köy Evi İçin En İyi Isıtma Sistemi

Isınmak için en iyi sistem köy evlerine kalorifer sistemleri olarak bilinmektedir. Kalorifer sistemi dışında uygulanabilecek pek çok sistem daha bulunmaktadır. Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri Bunlardan birisi de yerden ısıtma sistemidir. Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri Yerden ısıtma sistemi tamamen boru geçişleri ile alakalı bir durumdur. Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri Diğer ısınma cihazları aynıdır.

Müstakil evlerde veya dairelerde döşeme betonunun üzerine şap betonu atılmaktadır. Fakat şap betonu atılmadan önce zemine soğuk ve sıcak suların geçtiği borular döşenir. Bu borular bir panoda toplanmaktadır. Bu borular ısıtma cihazına bağlanır. Bu şekilde borların zemin altına döşenmesi ile oluşan ısınma sistemine yerden ısıtma sistemi adı verilir.

Petek temizleme hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayın.

Petek Temizliği Fiyatları

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma