Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Kostikle Gider Açma Kostik asit bazlı bir materyal olup aynı zamanda hem tehlikeli hem de dezenfektan özelliği bulunan bir maddedir. Metal sanayi, sabun üretimi, zeytincilik, tekstil, demir döküm, deterjan üretim, gibi alanlarda kendine kullanım alanı bulmuş bir maddedir.

Bu maddenin kullanım alanlarında dikkatli olunmasında fayda vardır. Çünkü ilgili maddenin kullanımı ne yazık ki insan sağlığına tehlikeli durumlar yaratabilmektedir. Kullanımı sırasında göz ve solunum yolu gibi önemli uzuvlara zarar vermemesi adına kostikle ⇒ gider açma ⇐ işlemi yapılırken koruyucu gözlük ve maske takılmak zorundadır.  Kostik hakkında daha fazla bilgi için >>> Kostik nedir

Kostik Maddesinin Bileşenleri ve Kostik Maddesinin Kullanıldığı Yerler

Kostik sabunun ham maddesini oluşturan bir madde olarak karşımıza çıkmaktadır. Lavabo ve tuvalet açıcıları olarak kostik maddesi bileşenleri kullanılmaktadır. Su ile teması ile birlikte sıcaklığı 50 dereceye çıkmaktadır. Lavabo açma işlemini kaynayarak ve bölgedeki yağ, katman vb. oluşumları yakarak yok etmektedir. Kostikle Gider Açma Kimyasal madde kullanımında, petrol rafinerinde kullanılan bu maddenin oldukça dikkatli kullanılması gerekmektedir.

Bu nedenle bu işlemi yapmak zorunda olan kişiler ne yazık ki kendi başlarına kostiği boru temizleyici maddeler olarak kullanmamalı ve bu işin uzmanından yardım almalıdır. Aksi takdirde insanların bedenlerinde hem fiziksel hem de ruhsal açıdan ciddi zararlı oluşumların meydana gelmesi kaçınılmaz olur. Her zaman alanında uzman ve deneyimli kişilerden ilgili madde kullanımına ilişkin olarak yardım alınması şarttır. 

Kostik Kullanım Yerleri

  • Kanalizasyon temizleme işlemleri
  • Boru ve tesisat tıkanıklıklarında tıkanıklığı açma işlemleri 
  • Fırın ve boru temizleyici madde olarak kullanılmaktadır. 
  • Madencilikte asit ünitesinin temizlenmesi alanında kullanılmalıdır. 
  • Antiseptik üretimi ve aspirin üretiminde kullanılmaktadır. 

Kostikle Gider Açma İşlemleri

Kostikle tuvalet açma işlemi gerçekleştirebilmek amacıyla alanında uzman ve bu konuda çalışmaları bulunan firma ile çalışılması hem insan sağlığı açısından hem de binanın yapısı itibariyle zarar görülmesini engelleyici önemli bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Kostikle tuvalet açma işlemlerinde öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken gidere bilinçsiz olarak maddenin dökülmesini engellemektedir. En önemlisi kostiği kaynar su ile karıştırıp dökmek işlemi maalesef kişileri yakabilmektedir. Tıkalı klozete kostik dökme işlemi ise, tıkanıklığın yakında olması durumunda ilgili maddenin köpürerek ve zehirli gaz çıkararak kişinin yüzeyine doğru gelmesi tehlikeli olabilmektedir.

Kostikle lavabo açma işleminin bilinçli yapılması ve ortamın da havalandırılması gerekmektedir. Çünkü gazlar ve ortaya çıkacak olan kimyasallar kişiye ve ortama zarar verebilmektedir. Bu madde kullanılırken olabildiğince derine pimaş içerisinde bir hortum ile gönderilmelidir. Koruyucu madde kullanılmalı ve eldiven takılmalıdır. Olası bir el yanması, göz yanması vb. cilde zarar verilebilecek durumlardan sakınmak amacıyla kostikle lavabo açma işlemi koruyucu kıyafetler ile gerçekleşmelidir. Kişinin maskesi ve gözlüğünün mutlaka olması gerekmektedir. 

Kostikle Gider Açma Zararları

Kostik maddesi çok etkili bir kimyasaldır. Bu nedenle de hem kişilerin cildine hem de binaların tesisat yapısına zarar vermektedir. Basit ve orta düzeydeki tıkanıklıklarda kullanılması tavsiye edilmez. Ağır ve geçmesi mümkün olmayan tıkanıklıklarda bir uzman yardımı ile kostikle gider açma işlemi yapılmalıdır. Kostikle Gider Açma Tıkanan giderleri kostikle açma ne yazık ki sürekli olarak tekrar edildiğinde ya da tesisat sistemi eskiyse daha ciddi sorunlar yaratabilmektedir.

Boruları çatlatır, boruların contalarını eritir. Çünkü aşırı güçlü bir kimyasaldır. Bunun yerine daha masum ve daha çözüm odaklı olan gider borusu açan firmalar kategorisinde bizimle iletişime geçmeniz halinde sizlere alternatif çözümler bulmamız mümkün olacaktır. Kostikle Gider Açma Kostikle küvet açma ya da lavabo gideri açma yerine sizler de firmamızdan yararlanarak küvet tıkanıklığını açma servisi kategorisinde tıkanan küveti açan usta ve lavabo, mutfak, tuvalet tıkanıklığını anında açan ustaların deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma