blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Kombiye Su Basmak İçin Ne Yapmalı?

Yaz mevsimlerinin sıcaklıklarının etkisini yitirmesiyle ve kış aylarına geldiğimizde, havaların soğumasından dolayı bazı tedbirleri almak isteyebiliriz. İşten eve geldiğinizde evin buz gibi olduğunu hissediyorsanız, bunun nedeni yalnızca dışarıdaki soğuk hava olmayabilir.

Kombiye Su Basmak İçin Ne Yapmalı?

Bu nedenle mantıklı bir şekilde düşündüğünüzde dışarıda kış mevsimlerinden kaynaklı soğukların yaşanması olağan bir durumken, evin içerisinde bu soğukluğu hissetmeniz hava şartlarından değil, kombinizdendir. Büyük bir ihtimalle kombinizin su basıncının düşmesinden dolayı böyle bir sıkıntıyı yaşayabilirsiniz. Kalorifer sistemlerine göre sıcak suların evinizde döşeli olan peteklerde dolaşmasıyla evinizin ısındığını belirtebiliriz. Buna göre su basından kaynaklı olarak kombinizin evinizi ısıtmadığında ne yapmalı sorusunun yanıtını arıyor olabilirsiniz.

Kombiye Su Basmak İçin Neler Yapmalıyız?

Kahrınızı çok çeken kombinizi kontrol etmek amacıyla bulunduğu alana gittiğinizde, bazı noktalarında su sayaçlarına yönelik belirtileri görebilirsiniz. Elinizi ön kısımda bulunan küçük bir mandalı bulacak şekilde uzatabilirsiniz. Mandalın düşmesi halinde düz bir tornavida aynı görevi görecektir. Kombiye Su Basmak İçin Ne Yapmalı? Burada önemli olan kombinin su sayacı göstergesindeki ibrenin hareket etmesidir. Bu sayede su basma işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Su seviyesinin hangi rakam aralığında olması gerektiğine dair uzman isimlerden fikir almanız gerekmektedir. Eğer bu işlemleri gerçekleştirmenize rağmen başarılı sonuçları elde edememişseniz ve su basmaya yarayan muslukta bir problem varsa mutlaka profesyonel servislerle iletişime geçmelisiniz.

Kombi Su Basıncı Hangi Seviyede Olmalı?

Bu aşamada sizler de her seferinde bir firmayı aramak yerine, su basıncının hangi seviyede olması gerektiğinin yanıtını arıyor olabilirsiniz. Kombiye Su Basmak İçin Ne Yapmalı? Ortalama 1.5 ile 2 bar arasında kalan çizgilerde tutmayı başardığınızda herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmayacağınızı görebileceksiniz. Ancak maksimum seviye olan 2’nin üzerine çıkması halinde ise çeşitli problemleri yaşayabilirsiniz. İlk etapta bu sıkıntılarla yüzleşmeseniz de, daha uzun kullanımlarınızda fazla gelen su kendiliğinden akacaktır. Bu nedenle 1’in altına düştüğünde kombinizin çalışmayacağını, 3’ün üzerine çıktığında ise suyu kendiliğinden akıtacağını belirtmekteyiz. Son teknolojiye sahip modern kombileri aldığınızda herhangi bir müdahalede bulunmadan kullanabilirsiniz. Kombi su basıncı ayarlarını talimatlara göre gerçekleştirmeniz, evinizin sorunsuz bir şekilde ısınması açısından mühimdir.

Kombi Su Basınç Ayarı Nedir?

Kombideki çeşitli ısınma problemlerinden dolayı veya su basıncının düşmesi halinde kontrol edeceğiniz ve kullanacağınız su vanalarını iyi bir şekilde sıkıştırmanız gerekmektedir. Aksi halde kombi basıncı düşmesi ile karşılaşabilirsiniz. Daha çok kombi basıncının artması halinde bazı müdahaleleri gerçekleştirmek gerekebilir. Böyle bir durumda vanayı kontrol ederek, ideal bir şekilde uygulamaları gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz.

Kombiniz Devamlı olarak Su Eksiltiyorsa;

Yukarıda bahsettiğimiz işlemleri uygulamanıza rağmen halen kombinizde sürekli olarak su eksilmesi problemiyle karşılaşıyorsanız, tek başınıza bu problemi aşmanız mümkün olmayabilir. Böyle bir sorun karşısında uzmanlıkla hizmet verecek olan tesisatçıları aramanız gerekecektir. Kombiye Su Basmak İçin Ne Yapmalı? Sürekli su eksilten kombiler devamlı olarak arıza verir ve kendiliğinden kapanabilir. Her ne kadar bu sorunları yaşayan kişiler, evlerindeki tesisatların arızalı olduğunu düşünseler de, bu endişelerinde haklı olmayacaklardır. Evlerinizde su tesisatları ile ilgili bakım ve onarım çalışmalarını yaptırmadan önce firmalarımızı arayarak bu konuda gerekli destekleri elde edebilirsiniz. Kombiye Su Basmak İçin Ne Yapmalı? Bu sayede tadilat gerektirmeden hangi uygulamaların yapılmasına gerek duyacağınızı sizlerle paylaşıyoruz. Kombiye Su Basmak İçin Ne Yapmalı? Bazı teknolojik cihazların ve kimyasalların kullanılmasıyla kapatılacak olan kaçak oluşan noktalarda profesyonel hizmetleri firmalarımız sayesinde görebilirsiniz. Sizlere İstanbul’un tüm semtlerinde kaliteli tesisatçılık hizmetlerini sunmakta olup, su eksiltme problemlerinizi çözerek büyük kolaylıkları sağlamaktayız. Tesisat hizmetlerinde avantajlı sonuçlarla karşılaşmak istediğinizde tüm endişelerinizi yok edecek adımları atıyoruz.

Kombim Bozulursa Ne Olur?

Mutfakta veya banyodayken sıcak suyun birden kesildiğini hissederseniz, bu kombinizin bozulmuş olabileceğine işaret edecektir. Evinizin soğuk bir duruma gelmesine neden olan arızalarda güvenilir firmalara başvurmanız gerekmektedir. Kombiye Su Basmak İçin Ne Yapmalı? Evden çıkmadan önce mutlaka duş alan kişileri zor durumda bırakan arızalardan hızla kurtaracak olan ekiplerimizden gerekli teknik bilgileri alabilirsiniz. Kombinizin dilinden anlayacak olan profesyonel ve güler yüzlü ekiplerimizle sizleri buluşturmaktayız. Sizler de gerekli adımları atmanın rahatlığını yaşamak istediğinizde tüm tereddütlerinizi yok etmeyi başaracak olan ekiplerimizle iletişime geçebileceksiniz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma