Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Rate this post

Kombi basıncı neden düşer, kombi basıncı neden yükselir gibi sorunlarda servis çağırmadan önce kontrol edilmesi gereken işlemler

Kombinin su basıncı düşerse ne olur, kombi üzerinde bulunan su basıncı göstergesi günlük olarak düşüyorsa bunun birkaç nedeni olabilir. Bunlardan biri eşanjör cihazının arızalı olmasıdır. Bunun yanı sıra tesisatta kaçak ya da sızıntı olması, banyo alanındaki gider vanasının bozulması, tesisat borularının ek yerlerinden patlaması ve su kaçırması gibi durumlarda kombi su basıncı sürekli düşer.Kombiye Su Basma Nasıl Yapılır

Kombi içindeki su azalırsa, eşanjör çok ısınarak arıza yapabilir. Tüm bu nedenlerle yaşanan sorunlarda deneyimli bir teknik servisten destek alınmalıdır. Bu tarz sorunlara kendiniz kesinlikle müdahale etmemelisiniz. Sızıntı ve çatlak durumlarında kimyasal bir ilaç ile borunun tamiri yapılır. Ancak borulardaki patlak büyük ise tespit edilen yerden ufak tefek zemin sökme işlemi ile sorun giderilir.

Kombi Teknik Servis :0538 955 59 74 – 0212 703 16 74

Kombi tesisatında su kaçağı olabilir evde kolay tesisat kaçak testi için su kaçak tespiti sayfamıza bakın >> Su kaçağı tespiti << SAYFAMIZA BAKIN

Kombinin Su Basıncı Yükselmiyor

Kombi su basıncı düşmüş ise basıncı 1,5 bara ayarlamak için kombinizin alt kısmında bulunan su doldurma musluğunu açınız. Musluğu açmanıza rağmen gösterge yükselmiyorsa, vanayı açtığınızda kombiye su dolma sesinin gelip gelmediğine dikkat etmelisiniz. Eğer su dolma sesi geliyorsa bar göstergesi arızalıdır. Bu durumda göstergenin değiştirilmesi gerekir.

Kombiye su doldurma sesi gelmiyorsa bu durumda ana şebeke basıncının normal olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bunun için mutfak musluğunu açın ve elinizle musluğun ağzını kapatın. Eğer suyu kesebiliyorsanız su basıncı düşüktür. Bunun için su firması ile iletişime geçmelisiniz. Eğer suyu kesemiyorsanız su basıncı iyidir ve sorun kombinizdedir. Su doldurma musluğu kireçten tıkanmış olabilir. Sökülüp kontrol edilmelidir. Eğer arızalı ise yenisi ile değiştirilmelidir.

Kombiye  su nasıl basılır https://www.bogazicitesisat.com/kombiye-su-basma-nasil-yapilir/

Kombi Basıncı Neden Düşer

Kombi su basıncı 2-3 ayda bir düşüyorsa bu normal bir durumdur. Bu durumda kombi altındaki vanadan kombiye su takviyesi yapılabilir. Ancak, su basıncı sık sık düşüyorsa bir sorun olduğu anlamına gelir. Basıncın düşme sıklığına göre arıza değişebilir. Günlük olarak su basıncı düşüyorsa, eşanjörde çatlak olduğu anlamına gelir. Basıncın düşmesi daha sık oluyorsa tesisatta bir kaçak olduğu anlamına gelir. Tesisattaki en ufak çatlakta dahi su basıncı düşer. Bu gibi durumlarda kullanıcıların yapabileceği herhangi bir şey yoktur. Onun için profesyonel bir servisten destek alınmalıdır.

Kombi Su Basıncı Düşünce Ne Yapmalı

Kombi su basıncı düşünce, mutlaka bir yerlerde kaçak vardır. Bu sızıntı görünebilir ya da görünmez. Kombi sık sık su eksiltiyor ise mutlaka tesisatta bir kaçak olduğu anlamına gelir. Peteklerin, vanaların ve kombinin alt kısmı dikkatli bir şekilde kontrol edilmelidir. Bu yerlerde bir sızıntı varsa mutlaka tamiri için bir tesisatçı çağrılmalıdır. Zemin altındaki tesisat borularında sızıntı varsa bu alt kat komşunuzun tavanından sızıntı yapacaktır. Bu gibi durumlarda termal kamera ile hizmet veren bir teknik servisten destek alınmalıdır.

Kombinin Suyu Biterse Ne Olur?

Kalorifer tesisatında su kaçağı olması kombi su basıncının düşmesi anlamına gelir. Bununla birlikte peteklerin hava yapması da kombi su basıncının düşmesine neden olur. Kombi su basıncı düşerse kalorifer tesisatı ve kombiye herhangi bir şekilde zarar gelmez. Çünkü sistem yazılımında çeşitli güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Bu nedenle kombi su basıncı düştüğü zaman kombi çalışmayı durdurur. Bu sayede kombinin zarar görmesi engellenmiş olur. Kombinin basınç düşmesinden dolayı kapanmaması için su basıncının 1 barın altına düşmemesi gerekir. Kombi su basıncı düştüğü zaman kombinin altında bulunan küçük bir vana ile kombiye su takviyesi yapılmalı ve gösterge 1,5 bar seviyesinde olmalıdır.

Kombi Su Basıncı Düşüyor

Kombinizin üzerinde bulunan ve su basıncını gösteren manometre 1’in altına düştüğünde petekler soğumaya başlar. Bu durumda kombinin altındaki vanayı kullanarak kombinize su basmanız gerekmektedir. Gösterge 1,5 bara ulaşana kadar vanayı açarak su basmalısınız. Su basıncı sürekli olarak düşüyorsa bu durumda bir arıza var demektir. Bunun için su sızıntısının olduğu yeri bulmak ve tamir ettirmek gerekir. Boruların ek yerlerinde oluşan küçük damlalar şeklindeki sızıntıların tamiri için kimyasal ilaç kullanılmaktadır. Eğer su sızıntısının yeri belli değilse termal kamera kullanarak su sızıntısının yerini tespit eden firmalardan destek alınmalıdır.

Kombi Basıncı Düşerse Ne Olur?

Kombi su basıncı düşerse öncelikle banyodaki gider vanası kontrol edilmelidir. Bu vanalardan su sızıntısı oluyorsa kombi su basıncı düşebilir. Eşanjör arızası olabilir. Bu durumda teknik bir servisten bu parçanın tamiri için teknik destek alabilirsiniz. Kombi su alma vanasından kaynaklı bir arıza söz konusu ise yine teknik bir servisten destek alınmalıdır. Peteklerden kaynaklı sorunlarda ise petek vanalarının su akıtması söz konusudur. Bunun yanı sıra peteklerde delinme veya çatlama gibi problemler olabilir. Bu gibi durumlarda da kombi basıncı düşer.

Kombinin Basıncı Neden Düşer

Kombi basıncının düşmesine neden olan etkenler çeşitlidir. Kombi içinde su azalması ya da fazla su dolması, genleşme tankının havasının bitmiş olması, radyatör bağlantılarında kaçak olması, kombinin yıllık bakımının yapılmamış olması, kombiye su veren vananın bozulmuş olması, kombi tesisatının su kaçırması ve kombinin uzun yıllar kullanımı sonucunda ömrünün bitmiş olması gibi etkenler sayılabilir.

Kombi Basıncı Düşüyor

Kombi basıncı 2-3 ayda bir düşüyorsa bu normal bir durumdur. Bu durumda kombinize su takviyesi yaparak bu durumu çözebilirsiniz. Ancak, haftada birkaç kez ya da günde birkaç kez kombi basıncı düşüyorsa bu gibi durumlarda kombinizde bir sorun vardır ve su takviyesi yapmadan hemen bir teknik servise başvurmalısınız. Kombilerde su basıncının düşmesi birçok etkene bağlıdır. Bu gibi durumlarda kombide ya da tesisatta su kaçağı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Su kaçağı olduğundan şüphelendiğiniz durumda teknik servisten destek almalısınız. Kırmadan su kaçağı bulma hakkında detaylı bigi için https://www.bogazicitesisat.com/su-kacagi-bulma/   peki su kaçağı tespiti fiyatı ne kadar diye düşünüyorsanız su kaçağı tespiti fiyatları sayfamıza bakınız.

Kombi Bar Düşmesi

Kombilerin basınç seviyesi 1,5 bar seviyesinde olmaktadır. Kombi bar düşmesi cihazın bakımsız kaldığı durumlarda genleşme tankındaki havanın eksilmesi ile olur. Bu gibi durumlarda uzman bir teknik servis genleşme tankına hava basar. Eşanjör kireçlendiğinde bar düşer. Bu gibi durumlarda ana eşanjörün değiştirilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra kombide ya da tesisatta su kaçağı olduğunda da bar düşer. Bu gibi durumlarda yine teknik servisten destek alınmalıdır.

Kombinin Basıncı Sürekli Düşüyor

Kombiler ani su ısıtıcılardır. Eşanjör adı verilen parçası sayesinde çok yüksek ısılara çıkarak suyu hızlı bir şekilde ısıtır. Bu yüksek ısıya dayanması için de suya ihtiyaç vardır. Eğer kombi içinde su basıncı düşlerse eşanjör yanar ve kombi delinir. Tabi bu durum için kombilerin kendi güvenlik sistemleri vardır. Suyun kalmadığı durumlarda delinmemek için kendini kapatır. Kombi basıncı sürekli düşüyorsa bu ya tesisatta ya da kombide su kaçağı olduğu anlamına gelmektedir. Bu gibi durumlarda teknik bir servisten destek alınarak kaçak tespiti ve tamiri yaptırılmalıdır.

Kombi Suyu Neden Azalır

Kombi suyu neden azalır sorusunun birçok farklı cevabı vardır. Kombide bir arıza olabileceği gibi, tesisattaki bir kaçaktan dolayı da kombide su azalır. Kombi suyu sık sık azalıyorsa bu durumda teknik bir servise başvurmalısınız. Servis kombi suyunun neden eksildiğini tespit etmek için kombi ve tesisat üzerinde araştırmalar yapar. Kombiden kaynaklı su kaçaklarında arızanın tespiti yapılır ve tamiri gerçekleştirilir. Tesisat ile ilgili bir sorun varsa bu sefer de tesisat kontrolü yapılarak tesisattaki kaçaklar tamir edilir.

 

 

13 Yorum. Yeni Yorum

 • Kombiyi açıp basıncı 1.5 olana kadar su dolduruyorum. Bı sonraki güne kadar basınç 0.5 -0 arasına düşüyor ve kombinin altındaki bir vanadan sürekli su damliyor. Her gün yaklaşık 2 litre su damlıyor. Sizce sorun nedir?

  Yanıtla
  • Su Tesisatı Ustası
   25 Kasım 2019 18:16

   Musa bey sorunun nedenini tespit etişsiniz kombi de bulunan emniyet ventili arıza yapmış ve değişmesi gerekiyor

   Yanıtla
 • Genleşme tankının sibobu hava kaçırıyor muş ya hiç bunu yazmıyorsunuz bence ilk oraya bakın

  Yanıtla
  • Su Tesisatı Ustası
   5 Ocak 2020 23:10

   Serkan bey öneriniz den dolayı teşekkür ederiz. Bu konuyu dikkate alacağız

   Yanıtla
 • Su basıncımız her gün düşüyor ve faturamız yüksek geliyor sizce su basıncı düştüğü için olabilirmi yeni farkettirmedenba bir arıza olduğunu

  Yanıtla
  • Su Tesisatı Ustası
   5 Nisan 2020 16:14

   Merhaba Onur bey Su basıncı düşmesi doğrudan faturayı etkilemez faturayı etkileyen konuların başında bakımsızlık gelir ve bide kombide bulunan Gazvalfi ayarlarının bozukluğu neden olur bunun için Kombi bakımı ve petek temizliği yaptırmanızı bakım esnasında kombi Gaz modülasyonu gözlemlenmesi gerekmektedir. Bakım hakkında detaylı bilgi için https://www.bogazicitesisat.com/petek-temizligi-fiyatlari/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

   Yanıtla
 • Merhaba 5 yıldır benim kombiden bar düşüyor kışın petekleri açtığımızda bar düşmüyor yazın petekleri kapattığımızda bar düşüyor

  Yanıtla
  • Su Tesisatı Ustası
   19 Nisan 2020 21:58

   Sedat bey Kombi Çalışırken bar düşmemesi çalışmıyorken düşmesi çok sık rastlanan durum değildir kombinin yerinde incelenmesi gerekmektedir

   Yanıtla
 • Tşk ederim ben sizi arasam detaylı anlatsam olurmu

  Yanıtla
  • Su Tesisatı Ustası
   20 Nisan 2020 01:06

   Sedat Bey biz teşekkür ederiz elbette bizi haftanın yedi günü Saat 09:00-22:00 arayabilirsiniz

   Yanıtla
 • Mrb. Bar günluk duauyo servs geldi vanalari kapatti cihazi kapatti bar.i 2 yapti bi gun beklicz düsüs olursa kombiden dedi. Dogru mu sizce.

  Yanıtla
  • Su Tesisatı Ustası
   1 Mayıs 2020 03:02

   Merhaba Aytekin bey yöntemlerden birisi bu şekilde oluyor. süreci bizimle paylaşırsanız seviniriz

   Yanıtla
 • Kombi manometre 0 konumun da çalıştığı zaman 1 e kadar çıkıyor sonra kombi çalışmasını durduruyor 0 konumuna geliyor kombide veya tessisatda kaçak yok

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma