Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Kombi basıncı neden düşer ? Kombi su basınç ayarı kaç  olmalı kombilerde su basıncı 1.5 bar olmalı bu bazı durumlarda 1.5 ve .2.0 bar da olabilmektedir önemli olan kombi su basıncı 1.5 bardan aşağı olmayacak 2.0 barı geçmeyecek şekilde ayarlanmasıdır.

Kombi su basıncı neden düşer sorusunun cevabına gelecek olursak bunun ilk nedenlerinden birisi kombinizde bulunan genleşme tankının havası bitmiş olması uzun zaman bakım yapılmayan kombilerde genleşme tank havaları bitmekte ve bu kombi su bancında  eksilmelere neden olmaktadır. İkinci neden kalorifer tesisatında oluşan çatlaklardır evet tesisat borularında oluşan çok ufak bir kaçak kombide su eksiltme sorununu yanında getirir bu sorunların çözümü için bizi arayın firmamız gerek kombi teknik servis gerekse tesisat kaçakları için gelişmiş cihazlarla hizmet vermektedir.Kombinin su basıncı düşerse ne olur? kombinin su basıncı düşerse ve bu şekilde kulanmaya devam edilirse kuru yanma olur kuru yanma yani kombide su yokken veya az varken çalışan kombilerde çonta yanar ana eşanjör delinir ve bunlara bağlı olarak su akıtmaları meydana gelir. Kombi su basıncı düşünce ne yapmalı? kombi altında bulunan doldurma vanası açılarak kombiye su doldurulmalıdır musluğu açtığınızda kombi su basıncı yükselmiyor ise bizi arayın

Kombilerde Yaşanan Su Kaçağını Termal Kamerayla Bulan Firma

Kombilerin performanslı çalışmasını önleyen ve sürekli olarak arıza vermesine sebep olan en büyük etkenlerden birisi de kombide su kaçağı oluşmasıdır. Barometrenin sürekli olarak basınç uyarısı vermesi ya da kombinin su miktarındaki eksilme şeklinde gözlenen bu durumda evin ısınması açısından da sürekli olarak problemler yaşanır. kombiden su akması durumunda kombi teknik ekibimiz sorunu çözmektedirler

Kombinin Su Kaçırması

Kombinin Su Kaçırması

Kombilerin ve kaloriferin su tesisatında kaçaklar ya da çatlaklar olması durumunda kombinin su miktarında sürekli olarak eksilme meydana gelir. Sürekli olarak eksilen suyun bir süre sonra yeterli seviyenin altına düşmesi ile beraber kombinin kendini durdurduğunu ve çalışmadığını fark edersiniz. Kombiye tekrar su doldurmanız ve ertesi gün yine aynı manzara ile karşılaşmanız demek kombinin su kaçırıyor olması demektir.

Evde Cihaz Olmadan Su Kaçağı Problemi Nasıl Çözülür

Aslında Kaçak Kalorifer Tesisatındadır

Kombilerde gibi görünen kaçaklar aslında çok büyük ihtimalle hatta neredeyse kesin bir ihtimalle kalorifer tesisatındadır. Kombi mekanizmaları genellikle su kaçırmayacak şekilde ayarlanmıştır. Fakat tesisat içerisinde ki bazı eksikler, ya da eskimeler dolayısı ile kaçak oluşmaktadır. Kombideki su kaçağı veya kombinin su eksiltmesi durumunda firmamız tarafından uzman personel yardımı ile kırmadan kombi kaçağı kapatan ilaç sayesinde çözüme kavuşturulmaktadır.

Evde Cihaz Olmadan Su Kaçağı Problemi Nasıl Çözülür

Kalorifer de kaçak olmasının zararları

Kombide su eksiltmesi durumunda olacaklar size kısa vadede hissetmeniz de uzun bir süre sonra ciddi anlamda maddi külfet olarak yansıyacaktır. Bunu ilk olarak gelen faturalarda hissedebilirsiniz. Peteklerde ki ısının düşmesi sebebi ile evi ısıtmak amacı ile daha çok yakacaksınız ve faturanız daha da artacaktır. Kombide su basıncı genel olarak 1.5 bar civarında olur. 3-6 aylık aralıklarla kombide ki su basıncının düşmesi olağan bir durum olsa da gün aşarı azalmalar normal değildir. Yani uzun süreli eksilmeler su kaçırma olarak yorumlanmamalıdır.

Kombinin Su Kaçırması

Su Kaçağının Sebepleri

Eğer kombinizi bize kontrol ettirdiniz fakat cihazda bir kaçak veya problem olmadığından bahsediyorlarsa kalorifer borularında kaçak var anlamına gelir. Tesisatta oluşan kaçakları gidermek için kırmaya veya dökmeye gerek yoktur. Bunun yerine kombide kullanılan pis su tesisattan komple boşaltılır. Bundan sonra da suyun yerine kaçak kimyasalı basılarak sistem çalıştırılır ve iki ya da üç gün hiç durmadan çalıştırılır. Bundan sonra kombide ki su eksilmesinin durması beklenir. Sistem su eksiltmeyi bitirirse kullanıcı kombisini rahatlıkla kullanabilir.

 

Eğer Kaçak Kombide ise Nasıl Anlaşılabilir?

Kombide ki su kaçaklarını anlamak için kombinin bağlantı borularının net bir şekilde kontrol edilmesi gerekir. Bundan sonra ise petek bağlantı noktaları kontrol edilerek tetkik yapılır. Firmamız ile iletişime geçmeniz halinde probleminiz en kısa sürede çözülecektir. Kombinin sağlığı için ne yapmalıyım? Kombinin ömrünün uzun olması ve sağlıklı verimli bir şekilde ısınabilmek için peteklerinizin iç hatlarını 2-3 senede bir temizletmekte fayda vardır.

Sistem temizlendikten sonra elde edilen verimli ısınmayı tekrar kazanmak için sık sık temizlik gerekir. Uzun süreli temizlenmezse verim düşer ve tıkanmalar meydana gelir. Aynı zamanda garantili ve güvenilir hizmet için firmamızı tercih edebilirsiniz. Tesisat kaçaklarında, ısıtma tesisatındaki kaçağın yerini termal kamerayla bulan firma olarak hızlı ve güvenilir hizmet sağlamaktayız. Eğer kombiniz de ve kalorifer tesisatınız da sürekli olarak su eksiltmeleri yaşıyorsanız ve verimli ısınamıyorsanız kombi kaçağı bulan firma arayışındaysanız kaliteli hizmet için buradayız. Kombi kaçağı tamiri yapan usta olarak uzman kadromuz ve alanında deneyimli teknik ekibimiz ile hizmet vermekteyiz. Eğer kombi su kaçırıyorsa eski usul tamirat yapan, kırıp dökerek ya da tamamen sezgileri ile hareket eden ustalardan uzak durmanızı firma olarak tavsiye ederiz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma