Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Özellikle kış aylarında çok kullanılan kalorifer tesisatında tıkanıklıklar oluşması ve ısınma sorunları oluşması sık görülen bir durumdur. Burada dikkat edilmesi gereken konu bu kirliliğin ve tıkanıklığın önüne nasıl geçileceğidir. Periyodik olarak yapılacak olan bakımlar sayesinde kombinin yanı sıra kalorifer tesisatı ve peteklerin de temizliği yapılacağından dolayı kış ayını rahat ve konforlu bir şekilde geçirebileceksiniz. Kombi petek temizleme Esenler olarak sahada müşterilerimizi bu konu hakkında sürekli olarak bilgilendirmekteyiz. https://www.bogazicitesisat.com/petek-temizligi-fiyatlari/

Petek Temizliği Neden Yapılır?

Petek temizliği son zamanlarda sık sık gündeme gelen bir hizmettir. Bu hizmetten fayda görenlerin sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Petek temizliğinin en büyük faydası ısınmanıza yardımcı olmasıdır. Doğalgaz ile ısınma giderinin yaygınlaşması ile petek temizliğinin gündeme gelmesi de ısınma sorununun önüne geçmektedir. Petek temizliğinin yapılması ile aşağıdaki faydaları sağlarsınız;

 • Maksimum ısınmayı sağlar ve yakıt tüketimi de daha az olur,
 • Doğalgaz faturalarınızda aylık olarak belirgin oranlarda düşmeler meydana gelir,
 • Kombi çok daha rahat çalışacağı için ömrü de uzun olur. Kombi petek temizliği esenler periyodik olarak yapılırsa kombinin ömrü uzadığı için kalorifer tesisatında da beklenmedik arızaların önüne geçilmiş olur,
 • Kışın ortasına sürpriz arızalarla karşılaşmak durumunda kalmazsınız.

Kış aylarında kombilerin süzenli bir şekilde çalışması ile ısınma problemi de olmaz. Yakıt tüketimi daha az olur ve faturalar daha düşük olur. Peteklerinizde ve kalorifer tesisatınızda tıkanıklık sorunları yaşamamanız ve ısınma problemleri yaşamamanız için Esenler kombi petek temizliği firmasından destek almalısınız.

Petek temizliğin yıl boyunca sağladığı kazanç düşünüldüğünde, petek temizliğinin yapılması daha avantajlı olur. Petek temizliği fiyatları ile ilgili Kombi petek temizleme Esenler firmasından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Uygun fiyat avantajları ile herkesin peteklerini temizletmesini ve kışa hazır girmesini hedeflemekteyiz.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği yapılırken aynı zamanda kombi bakımı da yapılmaktadır. Bu sayede tesisat borularında meydana gelen her türlü sorun da çözülmüş olur. Kombi petek temizliği aşağıdaki gibi yapılır.

 • Kombi kapatılarak, su giriş vanaları kapatılır.
 • Tüm radyatörlerin su giriş ve çıkış vanaları kapatılır.
 • Kombi petek temizleme Esenler tek tek yapılacağı için, temizlenecek olan peteğin vanaları açık bırakılır.
 • Banyodaki havlupan sökülür.
 • Petek temizleme cihazının hortumu bu havlupanın giriş vanasın bağlanır ve diğer ucu cihaza bağlanır.
 • Havlupanın çıkış vanasına başka bir hortum bağlanır ve bu hortum tahliye olarak klozete konur.
 • Petek temizleme cihazına su verilir.
 • Cihaz çalıştırılır ve tesisata tazyikli su verilir.
 • Klozete akan su berraklaşana kadar işleme devam edilir.
 • Su berraklaştığında işlem tamamlanmış olur ve sırasıyla aynı işlem diğer peteklere uygulanır.
 • Tüm peteklerin temizlenmesi bittikten sonra petek temizleme kimyasalı tesisata gönderilir.
 • Bu kimyasal petekleri iki yıl boyunca korur.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılır?

Kombi petek temizleme Esenler olarak petek temizleme işlemi sırasında kombi filtresini de temizleriz. Bu sayede ısınmadan tasarruf sağlanır. Firmamız tarafından kullanılan petek koruyucu kimyasalı, kombi çalıştığı müddetçe tesisat içinde dolaşarak tıkanıklık oluşmasını engeller.

Peteklerin bazılarının ısınıp, bazılarının ısınmadığı durumlarda, peteklerin üst kısmının ısınıp, alt kısmının soğuk kaldığı durumlarda, peteklerden ses gelmesi durumunda, kombi derecesinin yükseltilmesine rağmen petekle yeteri kadar ısınmıyorsa ve kombi filtresi sürekli kirleniyorsa kombi petek temizliği yaptırmanızın zamanı gelmiştir demektir.

Bu belirtiler ile karşılaşıldığı durumlarda Kombi petek temizleme Esenler bölgesinde hizmet veren firmamızdan destek alabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma