blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Evlerimizde ve iş yerlerimizde yaşam alanlarımızda ısınma, sıcak su ve ısıtma amaçlı kullandığımız kombi ve kalorifer peteklerinde kullanım yılıyla doğru orantılı olarak zamanla kireçlenme, balçıklaşma, tortulaşma ve çamurlaşma meydana gelir. Özellikle yerden ısıtma sistemlerde çamurlaşma daha fazla görülür.

Meydana gelen bu maddeler kombi kalorifer tesisatlarında tıkanıklıklara, sağlıklı ısınmamaya ve pahalı ısınmaya nede olur. Bu maddelerin kombi petek tesisatı üzerinde meydana getirdiği olumsuz etkiler nedeniyle sıcak su verimli bir şekilde devir daim yapamaz ve bunun sonucu olarak da ısınma problemleri yaşanır.

Bağcılar  su kaçağı tespiti hakkında detaylı bilgi için https://bogazicitesisat.com/bagcilar-su-kacagi-bulma/

Bağcılar Kombi Petek Temizleme

Bağcılar petek temizleme firması olarak bu tür sorunlarda kaliteli ve güvenilir çözümler sunmaktayız. Bağcılar kombi petek temizleme firması olarak, kalorifer peteklerinde ısının peteğin her noktasına eşit şekilde ulaşmamasına neden olarak, kalorifer peteklerinin alt kısımlarında biriken pisliklerin ve kirecin neden olduğunu tecrübe etmiş bulunmaktayız. Yerden ısıtmalı kapalı tesisatlarda ise tortulaşma ve çamurlaşmaya bağlı olarak ısınma problemleri yaşandığı görülmektedir.

Bağcılar Kombi Petek Temizliği

Kalorifer ve petek tesisatındaki pisliğin kombiye ulaşması sonucunda eşanjör, pompa ve üç yollu vana gibi önemli parçalar arızalanabilir. Kireçlen ve tıkanma sonucu eşanjör istenilen ısıyı sağlayamayabilir. Bu durum sonucunda kombi kendini kapatarak arıza konumuna geçer.

Genellikle yerden ısıtmalı kapalı sistemlerde kombi kalorifer petek tesisatında çürümeler olur ve tesisatta deformasyon oluşur. Tüm bunların sonucunda da ısınma problemleri yaşanır, yüksek faturalar gelir ve servis maliyetleri artar.

Bağcılar kombi petek temizliği firması olarak öncelikle,  kalorifer peteklerinize ve kombinize zarar vermeyen petek temizleme kimyasalı kullanır ve peteklerinizin ve tesisatınızın temizlenmesinden sonra petek ve kombi kalorifer tesisatı koruma kimyasalı kullanılarak tesisatınız muhafazaya alınır. Bağcılar kombi petek temizliği firması olarak tesisatınızın ve kombinizin yüksek verimle çalışmasını, tesisatınızın ömrünün uzamasını ve doğalgazdan tasarruf etmenizi sağlar.

Bağcılar İlaçlı Petek Temizleme

Yerden ısıtmalı sistemler olsun diğer kombi kalorifer petek temizliği olsun özellikle kış aylarına gelmeden önce temizliğinin yapılması gerekir. Kalorifer petek tesisatlarında oluşan kireçlenmeler, tortulaşma ve çamurlaşmalar nedeniyle ısı devir daimi zorlaşacağından yeterli verim alınmaz.

Bağcılar petek temizleme firması olarak kombi kalorifer tesisatlarınızı ve yerden ısıtmalı tesisatlarınızı basınçlı makine ve petek kimyasalı ile temizlemekteyiz. Kalorifer petek temizliği işlemleri yaklaşık olarak 1-1,5 saat sürmektedir.

Bağcılar Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Bağcılar petek temizleme firması olarak söz verdiğimiz gün ve saatte adresinizde hazır bulunuruz. Petek temizleme işlemine öncelikle kombinizin altında bulunan kalorifer petek dönüş borusu üzerindeki filtreyi yerinden sökerek temizlemekle başlıyoruz. Daha sonra filtreyi yerine takıyoruz. Akabinde banyoda bulunan havlupanı yerinden sökerek petek temizleme makinemizi bağlıyoruz.

Makine içerisine 20-25 litre su koyarak 70-80 dereceye kadar ısıtıyoruz. Su istenilen sıcaklığa geldikten sonra en yakınımızdaki petekler hariç diğer peteklerin hepsini kapatıyoruz. Bir peteğin temizlenmesi yaklaşık olarak 5-6 dakika sürmektedir. Yerden ısıtmalı sistemlerde ise mobil temizleme makinesi ile her peteğe ayrı arı giden petek tesisatlarını temizliyoruz.

Bağcılar Petek Temizleme Makinesi

Kombi kalorifer petek temizleme işlemini makine ile gerçekleştirdiğimiz için tesisatınız içinde herhangi bir şekilde kireç, çamur ve tortu kalmamaktadır. Dilerseniz kalorifer petek tesisatınız içine koruyucu kimyasal göndererek, sisteminizin her türlü kireç, çamur ya da tortudan korunmasını sağlayabiliyoruz. Zamanla tesisatınız ve petekleriniz bu maddelerle tıkanabilir. Bu da ısı kaybına neden olabilir.

İstenilen ısıyı sağlamak için her yıl kombi petek temizliği yaptırmalısınız. Bağcılar kombi petek temizliği yapan firmamız petek ve tesisat temizliğini kaliteli ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Bağcılar Tüm Mahallerinde Hizmetinizdeyiz

 1. Demirkapı Mahallesi: Bağcılar’ın tarihi ve geleneksel bir mahallesi olan Demirkapı, sakin yaşam tarzıyla bilinir. Burada tarihi dokuya sahip binalar ve esnaf dükkanları bulunur.
 2. 15 Temmuz Mahallesi: İsmi, Türkiye’nin yakın tarihindeki önemli bir olaya atıfta bulunur. Bu mahallede çeşitli konut tipleri bulunur ve genellikle aileler için popülerdir.
 3. 100. Yıl Mahallesi: Bağcılar’ın modern ve gelişen bölgelerinden biri olan 100. Yıl, alışveriş merkezleri ve konut projeleri ile dikkat çeker. İstanbul’un büyüklüğüne ve ulaşım imkanlarına kolay erişim sağlar.
 4. Güneşli Mahallesi: Güneşli, ticaretin canlı olduğu bir mahalledir ve birçok iş merkezi ve ofisi içerir. Alışveriş ve yeme-içme olanaklarına da sahiptir.
 5. Fatih Mahallesi: Bağcılar’ın tarihi ve kültürel öneme sahip mahallelerinden biridir. Burada camiler, parklar ve tarihi yapılar bulunur.
 6. Kirazlı Mahallesi: Kirazlı, İstanbul Metrosu’nun önemli bir istasyonuna ev sahipliği yapar. Konut projeleri ve ulaşım imkanları ile bilinir.
 7. Yıldıztepe Mahallesi: Yıldıztepe, Bağcılar’ın gelişen mahallelerinden biridir ve konut projelerine sahiptir.
 8. Göztepe Mahallesi: Göztepe, yeşil alanları ve parkları ile bilinir ve aynı zamanda tarihi dokusuyla da dikkat çeker.
 9. Çınar Mahallesi: Çınar, Bağcılar’ın sakin mahallelerinden biridir ve ağaçlı sokakları ile huzurlu bir yaşam sunar.
 10. Fevzi Çakmak Mahallesi: Fevzi Çakmak, konutlar ve mahalle esnafı ile bilinir, geleneksel bir yaşam tarzını sürdürür.
 11. Yenimahalle Mahallesi: Yenimahalle, Bağcılar’ın merkezi bir mahallesidir ve ticaretin canlı olduğu bir bölgeye ev sahipliği yapar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma