blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Kombi Filtre Temizliği Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir? Sıcak su filtresi temizliği, ne işe yarar? Fiyatları nedir? Uygun Kombi Fiyatlı Filtre Temizliği.

Kombi filtre temizliği ne zaman yapılır? Filtre temizliği her yıl kış aylarına girmeden  Eylül Ekim aylarında yapılması gereken bir işlemdir. Kombi filtre temizleme işlemi öyle sanıldığı gibi zor bir işlem değildir. Kombi filtre temizliği için kombi suyunu boşaltın. ve aşağıdaki kombi filtre temizliği nasıl yapılır resimli anlatım yöntemlerini takip edin.

Kombi filtre temizliği nasıl yapılır?

Kombi filtre temizlemek için ingiliz anahtarı yardımıyla filtre yuvasında bulunan kör tapayı saat yönün ters istikametinde çevirerek açın ve içinden çıkan filtreyi temizleyip yerine takın.

Tıkla Ara : 0532 359 0212

kombi-filtre-temizleme, Ataşehir Kombi Filtresi temizliği, Avcılar Kombi Filtresi temizliği, Bağcılar Kombi Filtresi temizliği, Güngören Kombi Filtresi temizliği, , bakırköy, beşiktaş, beyoğlu, kadıköy, yeşilköy Kombi Filtresi temizliği, en yakın Kombi Filtresi temizliği, en iyi Kombi Filtresi temizliği, ucuz Kombi Filtresi temizliği, en uygun Kombi Filtresi temizliği, Kombi Filtresi temizliği fiyatları,

Sol yandaki resimde gördüğünüz gibi metal ve plastik olmak üzere iki ayrı filtre çeşidi bulunmaktadır.

Vanası kırmızı kalın boru da bulunan filtre kalorifer petek filtresidir. Bu filtrede bulunan kör tapayı saat yönünün tersine hamle ile çevirerek açın ve içerisinden çıkan filtreyi diş fırçası yardımı ile temizleyip tekrardan yerine takın. Kombi su doldurma işlemini yapıp kombinizi çalıştırın. (kombi su seviyesi 1.5 Bar olmalı )

Bu işlemi yaptıktan sonra bir süre fayda sağlayacaktır.

Tıkla Ara : 0532 359 0212

Fakat kalorifer petek temizliği yapılmazsa durumunda kısa süre sonra tesisat borularında ve peteklerde bulunan tortular tekrardan filtreyi tıkayacaktır. Uzun süreli kalıcı bir çözüm için, petek temizliği yapılmasında fayda vardır.

Petek temizliği nedir>> evde petek temizliği nasıl yapılır detaylı bilgi ve video için bağlantıyı tıklayın. Not filtre açılmadan önce mutlaka kombi içerisindeki su boşaltılmalıdır.

Kombi suyu nasıl doldurulur ? ( Kombi Filtre Temizliği )

Kombi bar yükseltmeme kombi su doldurma işlemi kombi su doldurma vanasından yapılır. Kombinin altından eğilip baktığınızda mavi, kırmızı veya siyah renkte ufak bir vana olur. Bazı modellerde örneğin Vaillant kombilerde metal  su doldurma anahtarı olur.
 
Kombinin markasına göre değişmekte olsa da kombinin altına baktığınızda kolaylıkla anlayabilirsiniz. Doldurma musluğunu kombi bar yükseltme için bu mini vanalar yavaş yavaş olmak suretiyle açılır ve aynı anda kombi su basınç saati takip edilir. Basınç saati 1.5 olduğunda hızlı bir şekilde doldurma musluğu kapatılır.
 
Dikkat edilmesi husus su doldurma  işlemi yavaş yavaş yapılmalı su vanasını kapatırken ise acele edilmelidir. Çünkü fazla su verilmesi durumunda emniyet ventili açılır ve her yer su olur. Kombi suyu nasıl doldurulur sorusunu cevaplamaya çalıştık aklınıza takılan sorular için bizi arayabilirsiniz

Kombi suyu nasıl boşaltılır ?

Kombi suyunu boşaltmak için banyoda bulunan tahliye musluğunu açmanız yeterlidir. Banypetek havası almaoda tahliye vanası yok ise petek hava alma anahtarı ile hava alma purjörünü açın ve kombi basınçı sıfırlana kadar su alın.

Diğer yöntem için öncelikle bir kova ve peteğin altına sığacak bir kaba ihtiyacınız olacak. Peteğin alt vanasının rekorunu bir miktar gevşetin su bir miktar aktıktan sonra duracaktır. Sonra üst vanasının rekorunu da yavaşça gevşetin ve su tamamen boşalana kadar bekleyin.
 
Bu işlemi yaparken petek vanaları açık olmalıdır. Aksi taktirde kombi içerisinde bulunan su boşalmaz ve filtreyi açtığınızda su gelir.
tahliye vanası, Ataşehir Kombi Filtresi temizliği, Avcılar Kombi Filtresi temizliği, Bağcılar Kombi Filtresi temizliği, Güngören Kombi Filtresi temizliği, , bakırköy, beşiktaş, beyoğlu, kadıköy, yeşilköy Kombi Filtresi temizliği, en yakın Kombi Filtresi temizliği, en iyi Kombi Filtresi temizliği, ucuz Kombi Filtresi temizliği, en uygun Kombi Filtresi temizliği, Kombi Filtresi temizliği fiyatları,
Banyo tahliye vanası

Kombinin Suyu Nasıl Boşaltılır ?

( Kombi Filtre Temizliği )

Aşağıdaki resimde işaretlemiş olduğumuz gibi Kombilerde iki adet filtre bulunur. bir doldurma vanası ve birde su boşaltma musluğu bulunmaktadır.
 
Kombi su boşaltma vanası her marka ve modelde bulunmamaktadır.
Su boşaltma musluğu olmayan kombilerde yukarıda yazıldığımız yöntemler deneyin.
Aşağıdaki işaretli olan kombi su boşaltma vanasını saat yönünün tersine çevirin ortalama 2 litre civarında su gelecektir. Su kesilene kadar bekleyin kombi içerisindeki suyun ne kadar kaldığını kombi su basınç saatinden takip edin.

Petekten Kombi Suyu Nasıl Boşaltılır?

 • Kombi suyu boşaltmanın bir diğer yöntemi ise petek hava alma purjöründen su kombi suyu boşaltmaktır. Bu işlem için bir kova,ufak bir kab ve birde purjör anahtarına ihtiyacınız vardır. Purjör anahtarı ile petek havasını alır gibi hava alma vanasını açınız. Su kesilene kadar bekleyin bu şekilde bir kaç dakika içerisinde kombi suyu boşaltma işlemi bitecektir.
 • kombi filtresi fiyatları
 • kombi tahliye musluğu
 • petek suyu nasıl temizlenir
 • kombiden siyah su gelmesi
 • kalorifer filtresi
 • kombi sıcak su kirli akıyor
Kombiden siyah su gelmesi
Kombi su boşaltma işlemi yapılırken kombiden siyah su gelmesi petek tesisatının kirlenmiş olduğunu gösterir. Fakat sıcak su açınca siyah su geliyor ise bu gibi bir sorunla karşılaştıysanız bunun nedeni bakımsızlıktan kombi üç yollu vanası arıza yapmış demektir. Bu sorun kombi petek temizliği yapıldığında çözülme ihtimali vardır. Fakat bu sorun kombide arızaya neden olmuş olma ihtimalide vardır. Kombi Filtre Temizliği Bu gibi durumda kombi teknik ekplerimiz tarafından görülmesi gerekir.
Soru, Öneri, Şikayet ve Bize destek olmak için sayfamıza yorum yapmayı unutmayın.
 • Eca
 • Protherm
 • Beko
 • Demirdöküm
 • Viessman
 • Buderus
 • Baymak
 • Baykan
 • Alarko
 • Arçelik
 • İmmergas
 • Vallant

29 Yorum. Yeni Yorum

 • Demirdöküm aden kombim sıcak su açılınca musluklardan siyah kurum geliyor nasıl giderebilirim.Selamlar

  Yanıtla
  • blank
   Su Tesisatı Ustası
   20 Ağustos 2017 06:50

   Merhaba Recep Bey
   Bu sorunu teknik destek almaksızın gidermeniz mümkün değildir.
   vermiş olduğunuz bilgiye bakılırsa kombinin üç yollu vana gurubu arızalı gözükmektedir üç yollu vana peteklerdeki pis suyu musluk suyuna karıştırmaktadır sağlık açısından da ciddi sorunlar oluşturabilir bundan dolayı teknik destek almanızı öneririz.

   Yanıtla
 • Selam evımde baymak var sıcak suyu acınca ısınıyor fakat petekler 25 26 dan yukarı cıkmıyor ben filitreden şuphelenıyırum akşam temizlik yapacagım filitrelerden olabilirmi taşındıgımdan bwri temizlenmiyor hayırlı günler.

  Yanıtla
  • blank
   Su Tesisatı Ustası
   1 Mart 2018 23:32

   Merhaba Kemal bey dediğiniz gibi filtreden olabilir fakat filtre tıkanmış ise peteklerde tıkanmıştır petek temizliği de yaptırmanızı öneririz

   Yanıtla
 • Slm baymak marka kombim var ama peteklerin altlari isinmiyor sebebi nedir acaba neyapmam lazim

  Yanıtla
  • blank
   Su Tesisatı Ustası
   19 Kasım 2018 22:52

   Merhaba öncelik yapmanız gereken kombiyi çalıştırdığınızda peteklerin alt vanası mı üst vanası mı ısınıyor bunu kontrol edin doğru olan ilk olarak üst vananın ısınmasıdır

   Yanıtla
 • Merhaba

  Petek temizliği makinayla yeni yapılmıştı. Kombinin filtresi temizlenmişti. Kalorifer çalışırken yeniden filtrenin olduğu yerden tıkırtı sesi geliyor. Sorun nedir?

  Yanıtla
  • blank
   Su Tesisatı Ustası
   25 Kasım 2018 13:44

   Merhaba Emre bey filtre yuvasına uygun bir filtre takılıp takılmadığını kontrol ediniz

   Yanıtla
 • İlginizden dolayı çok teşekkür ederim.Yetkili servislerden alamadığım bilgileri sizden aldım gerçekten çok ilgilisiniz

  Yanıtla
 • Yerden ısıtmalı bir evde kombi suyunu nasıl boşaltabiliriz?

  Yanıtla
  • blank
   Su Tesisatı Ustası
   24 Ağustos 2019 21:38

   Dilara hanım yerden ısıtma sisteminde kollektör bulunur bu kollektörde bulunan boşaltma vanasını açarak boşalta bilirsiniz eğer ki boşaltma vanası konulmamışsa hava alma purjöründen boşaltabilirsiniz. Bunların haricinde bazı kombi modellerinde bulunan su boşaltma musluğu da size yardımcı olabilir

   Yanıtla
 • Kombi temizleme hakkında araştırma yaparken bu sayfaya buldum heryıl düzenli yetkili servise bakım yaptırıyordum bu sene Boğaziçi tesisatı çağırdım yetkili servisin temizlemediği parçaları temizlediler ve daha uygun fiyat kaliteli hizmet veren bir firma makine mühendisi olarak sizlere de öneririm boşuna fazla para ödemeyin

  Yanıtla
  • blank
   Su Tesisatı Ustası
   9 Eylül 2019 17:50

   Enes Bey Memnun kalmanız bizi fazlasıyla sevindirdi almış olduğunuz hizmeti başkalarına önermeniz den dolayıda ayrıca teşekkür ederiz.

   Yanıtla
 • blank
  Araştırmacı müşteri
  27 Eylül 2019 08:09

  Merhaba
  Peteklerden gelen siyah suyun bize ne zararı var? Peteklere bastığımız her temiz su, içinde bulundurduğu bol oksije sayesinde peteklerimizi içeriden paslandırmıyor mu? Tesisatta bir tıkanma yoksa neden tesisatımızı temiz ve bol oksijenli suyla dolduruyoruz?

  Yanıtla
  • blank
   Su Tesisatı Ustası
   5 Ekim 2019 20:37

   Peteklerden gelen siyah su renk açısından değil ama kıvam olarak çamurlaşmış ve içerisinde oluşan demir tozları nedeniyle 1 kombi pompasına zarar vermekte ve sülkilasyon yavaşlamaktadır yavaş dönen su daha peteklere gelmeden soğuduğundan dolayı kombi tüketimi artmakta aynı zamanda bu su petekleri tıkaması nedeniyle peteklerden yeterince sıcak su geçemez.

   Yanıtla
 • Merhaba kombinin su tesisat bölümünde filtre yeri yok normal bir durum mu acaba ?

  Yanıtla
  • blank
   Su Tesisatı Ustası
   1 Kasım 2019 00:57

   Merhaba maalesef normal değil şebeke suyu ile gelebilecek pislikler doğrudan kombi içerisine girecektir

   Yanıtla
 • Merhaba kombiyi mutfak muslugundan nasil bosaltım yapılır bir ara kombi servisi yaparken gördüm kombinin oradan birseyler yaparak suyunu mutfak muslugundan cıkartmışti simdiden tesekkurler

  Yanıtla
  • blank
   Su Tesisatı Ustası
   30 Kasım 2019 20:54

   Merhaba şebeke su giriş vanasını kapatın ve doldurma musluğunu açın sonra sıcak suyu açın boşalacak

   Yanıtla
 • blank
  Huseyin gunes
  1 Aralık 2019 20:38

  Buderus gb022 yogusmali kombim var. Kombiden cok azda olsa su damlamasi goruyorum. Basinc 2,3 gun icinde dusiyor. Nedeni ne olabilir. Yeni bakimi yapilmisti

  Yanıtla
  • blank
   Su Tesisatı Ustası
   6 Aralık 2019 05:55

   Merhaba Hüseyin bey kombiden damlayan su kombinin su eksiltmesine neden oluyor detaylı incelemek gerekir

   Yanıtla
 • Merhaba bizim klozetimizden kötü bir lağım kokusu geliyor bunun için ne yapmalıyız

  Yanıtla
 • Merhaba klozetten lağım kokusu geliyor bunun için ne yapabiliriz

  Yanıtla
  • blank
   Su Tesisatı Ustası
   6 Aralık 2019 05:58

   Merhaba Sefa bey kokunun nereden geldiğini tespit etmek için servis talebinde buluna bilirsiniz

   Yanıtla
 • Kisin kullanmadigim bir kombi var her yil 500 600 civarinda masraf aciyor kombinin icerisindeki suyu boslatma vanasi ve petek olmadan bosaltmam mumkunmu cevaplarsaniz sevinirim

  Yanıtla
 • Demirdöküm neva

  Yanıtla
  • blank
   Su Tesisatı Ustası
   10 Aralık 2019 22:17

   Şebeke suyu vanasını kapatın, musluktan sıcak su açın (su gelmeyecek) ve doldurma musluğunu açın yavaş yavaş su boşalacaktır

   Yanıtla
 • Tesekkur ederim

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma