blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Klozet Tamiri

En önemli temel ihtiyaçlarımızdan birinin giderildiği yerler olan tuvaletlerde özellikle klozet elemanı zaman zaman çok büyük sorunlar çıkarır. Bu sorunlar bazen kullanıcı hatası denilen yanlış eylem ya da genel su tesisatının herhangi bir yerinde yaşanan arızalardan kaynaklanır.

İşlevlerine göre dört çeşide ayrılan klozetler çoğunlukla üzerlerinde bulunan bir rezervuar (sifon) ile birlikte kullanılır. Size en iyi ve kaliteli hizmeti sunmayı amaçlayan firmamız yandan çıkışlı, alttan çıkışlı, emişli ve asma klozet türlerinin hepsinde uzman ve deneyimlidir.

Akıllı klozet teknolojileri ürünlerinin kullanıldığı yerler de dahil olmak üzere her tıkanıklık veya tamir işinde etkili çözümler sunuyor, sistem ve tesisatlara zarar vermeden uygulama yapıyoruz.

Klozet

Klozet Tıkanıklığı

Klozet tıkanıklığı hangi mekanda olursa olsun tuvaletle ilgili yaşanan problemler arasında en sıkıntılı olan durumdur. Sorunun kaynağını bilmeden işe koyulan tıkalı klozet açan usta yanlış pompalama yaparsa tıkanıklık artabilir, borular patlayabilir ve ek yerlerinde açılmalar oluşabilir. Başa çıkılamayacak kadar büyük tıkanıklıklarda tıkalı klozet açan firma uzmanlarından yardım almalısınız. Bizler modern cihazlar kullanarak en kısa sürede sonuç almanızı sağlayıp kesin çözümler sunuyoruz.

Tuvaletlerin Tıkanma Sebepleri

Unutulmamalıdır ki tuvaletlerde tıkanmayı önleyici tedbirler almak, arızalarla uğraşmaktan daha kolay. Tıkanma sebeplerinden en önemlisi amaç dışı kullanım olmaktadır.

Tadilat yapılan mekanlarda temizlik yapıldığında harç ve hafriyat atıkları olan kirli suların tuvalete dökülmesi tıkanıklık yaratır.

Hijyenik kadın bağı, yapısı gereği tuvalet borusundan sürüklenerek akıp gidemez. Bir yerlerde yapışıp kalır ve tıkanıklığa sebep olur.

Küçük çocuklar ellerinde gezdirdikleri çeşitli boy ve materyaldeki oyuncak veya eşyaları klozetin içine atmaktan hiç çekinmezler. Kapağın veya banyo / tuvalet kapısının sürekli kapalı tutulmasında fayda vardır.

Uzun saç kılları tuvalete atılıyorsa yumak haline gelerek sistemi tümden tıkayabilir.

Düşürülen veya bilinçli atılan kalıp sabun, minyatür şampuan – duş jeli kutuları sık sık görülen tıkanma sebeplerinden.

Tuvalet temizleme fırçalarının kafaları kırılma, kopma veya yerinden çıkma halinde tesisata kayabilir. Tıkanıklık oluşturması çok yüksek ihtimali olan bu tür ürünler kullanılmamalı, fırça kafasının çubuğa sabit, çubukla bütün olduğu ürünler tercih edilmelidir.

Islak mendil, koku giderici katı ürünler, sigara izmaritleri, kağıt havlular, çocuk bezi gibi atıkların kesinlikle tuvalete atılmaması konusunda dikkat edilmelidir.

Klozet

Tuvalet Kağıtları

Tuvalet kağıtlarını klozete atmak çok normal bir davranış gibi görünür ama gerçek öyle değildir. Piyasada çok çeşitli yapılarda tuvalet kağıtları satılır. Bunlardan bazıları suda kolaylıkla çözünürken bazıları erimez. Ciddi fiyat farkları olması nedeniyle genellikle alışveriş merkezi, iş yerleri, benzin istasyonu, hastane, okul gibi tüketimin yoğun olduğu yerlerde ucuz kağıtlar tercih edilir. Suda erimeyen bu kağıtlar boruların dirsek bölgelerinde sıkışarak tıkanma meydana getirir. Evlerde de yaşanabilecek bu sorunu önlemek için tuvaletlerde muhakkak çöp kovası bulundurulmalı ve atık kağıtların çöpe atılması sağlanmalıdır.

Usta Hataları

Klozetin gider borusu yetersiz eğime sahipse tuvalet tıkanır. Dairenin inşaatı sırasında gider borusunu hassas terazi ile yaptığı ölçüye göre eğimlendirmezse lağıma doğru akış gerçekleşmez. Bu da sık sık suyun ve atıkların geri tepmesiyle tıkanıklık oluşturur.

Bütün tedbirleri almanıza rağmen yine de tıkanıklık yaşanabilir. Evde veya iş yerinde uygulanabilecek basit yöntemleri araştırarak açmayı deneyebilirsiniz. Problemin sebebini belirlemek, bir sonraki tıkanmaları önlemek için çok önemlidir. Bugün küçük bir tıkanma, yarın daha büyük tıkanma sorunlarının habercisi olabilir.

Tıkalı klozet açan firma olarak bize ulaştığınız takdirde sizi tüm bu tıkanıklık durumlarından kurtaracak profesyonellerimiz, en kısa zamanda imdadınıza yetişecektir.

Klozet

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Giderilir?

Mahallenizdeki tıkalı klozet açan usta geleneksel yöntemlerle tuvaleti açmaya çalışırken kurumsal bir firma olan şirketimizde modern teknikler kullanarak çok daha kısa sürede problemi çözüyoruz. Çeşitli cihazlar kullandığımız çağdaş yöntemlerimizle uygulamalarımız fiyat olarak da bütçenize uygun. Bu işlemler için fazla para ödemeniz gerekmez. Daha da önemlisi tıkanıklığın tamamen giderildiğine dair bizden garanti alırsınız.

Önemli Uyarı: Piyasada tıkalı tuvaletleri açmak için satılan kimyasal maddelerin kullanımı çok tehlikelidir. Dokunulması veya solunması durumunda ciddi sağlık sorunlarına sebep olur. Bu tür maddeler sadece yabancı cisimle tıkanmadığından emin olunan tuvaletlerde uygulanabilir. Kesinlikle eldiven ve maske kullanılmalıdır. Kullanılan ortamın havalandırılması şarttır. Ürün kullanımından sonra tuvalete bol su dökülmelidir. Şayet tıkanıklık giderilmemişse yabancı cisim ihtimali çok daha yüksektir.

Tıkanıklık durumlarının amatörce giderilemeyecek kadar büyük durumlara dönüşmemesi için lütfen profesyonellerden yardım alınız. Örneğin yanlış uygulamalar sonucunda paslı demir tesisatı veya eski bir plastik boruyu eritip delerek sızıntı sorunları oluşturabilirsiniz. Bazı ürünler kaynar su ile kullanıldığında klozet içinin fışkırmasına veya iç düzenekte patlamalara yol açabilir.

Ayrıca ele poşet veya eldiven geçirerek tuvalet açma işlemi yapmaya kalkışmamalısınız. Eldiven veya poşetteki en ufak bir delikten cildinizle temas edecek sıvı veya katı atıklar çok ciddi sağlık sorunlarına vesile olur. Soluma refleksinizle birlikte çok yakınında durduğunuz tüm bakteri ve mikropları önce akciğerlerinize, oradan da kan yoluyla vücudunuza taşımış olursunuz.

Burun, sinüs kanalları veya ağıza yerleşen mikroplar hemen etki etmese de zamanla gelişerek bağışıklık sisteminizi çökertecek hastalıklar yaratır. Eğer böyle bir eylemde bulunduysanız en kısa zamanda tam teşekküllü bir hastanede kan ve idrar testleriyle kontrolünüzü yaptırmanız önerilir. Tuvalet yoluyla bulaşan Hepatit A, B, C gibi hastalıkların kuluçka dönemi olduğunu unutmayın.

Klozet Musluğu Sorunları

Rezervuar musluklarının uzun zaman sürekli açık durması, zamanla kapanmayı zorlaştırıcı etki oluşturabilir. Kalitesiz bir malzeme kullanılmışsa paslanma meydana gelmiştir. Uzun seyahatlere çıkacağınız zaman veya rezervuar tamiratı yapmak için kapatmak istediğinizde size zor anlar yaşatır. Klozet musluğu tamiri yapan uzman personelimiz size en hızlı şekilde ulaşarak arızayı giderecektir.

Taharet Musluğu Sorunları

Taharet musluğu arızaları da sıklıkla yaşanan bir diğer tuvalet problemidir. Genellikle küçük vana tiplerinde olan bu musluklar yoğun kullanım sonucunda su kaçırma, sıkışma, gevşeme gibi sorunlar çıkarır. Sürekli değişim ihtiyacı yaratmayacak kaliteli ürünler tercih edilmelidir. Montajı doğru yapıldığı takdirde kolay kolay problem oluşmayacaktır.

Klozet musluğu tamiri hizmeti veren şirketimiz sizin için en iyi ve uygun fiyatlı ürünlerin seçiminde yardımcı olur ve fahiş ustalık bedelleri almaz.

Klozet

Muslukların Arıza Öncesi Kontrolü

Tedbir amacıyla musluklarınızı ara sıra kontrol etmeniz faydalı olacaktır. Kağıt peçete yardımıyla musluk diplerinden damlama olup olmadığına bakarak ufak arızaların büyük sıkıntılara dönüşmesini engellersiniz. Alt katınıza sıkıntı yaratarak çok yüksek maliyetler doğuracak bir sızıntıyı önleyebilirsiniz. Islak zeminle temas eden banyo dolaplarınızı korumak için de sızıntı olan muslukların değiştirilmesi veya mümkünse tamir edilmesi gerekir.

Klozet Problemleri

Her marka klozet tamiri ve değişimi yapabilen firmamızdan rezervuar, iç takım, fleks bağlantıları gibi ürünlerin tedariki konusunda da destek alabilirsiniz. Eski veya kırık klozetleriniz istediğiniz modelde yenisiyle değiştirilmektedir. Söküm işlemleri, yeni ürün montaj işlemleri en hızlı şekilde yapılmaktadır. Dilerseniz gömme rezervuar için detaylı bilgi alabilirsiniz.

Klozet tamiri ustalarımız aynı zamanda sifon tamiri hizmetinde de bulunmaktadır. Basmalı sifon, çekmeli sifon, gömme sifon, plastik veya seramik gövdeli gibi çeşitleri bulunan sifon sistemleri tamirinde alanında eğitim görmüş sertifikalı uzmanlarımız görev almaktadır. Tedarik edilen ürünlerin ve yapılan işlemin garantisiyle müşteri memnuniyetini birinci planda tutan firmamıza istediğiniz konuda danışıp bilgi alabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma