blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Klozete ait iç aksamlarının montajı ustalık isteyen bir klozet iç takım montajı işlemidir. Birçok kişi bu işlemi bireysel olarak yapabilse de bilinçsiz montaj nedeni ile fazla su faturası ya da sifonun su kaçırması gibi durumlarla karşılaşıyor. Özellikle yapılan tüm işlemlerde bilinçli ve işin ustasından yardım alarak yapılması gerektiği bilinmelidir. Klozet arızalarının birçoğu sifon ve iç takımın yanlış montaj işleminden kaynaklanıyor. Düğmeli sifonlarda yaşanan bu sorunlar suyu fazla harcamanıza yol açıyor.

Klozet İç Takım Montajı Nasıl Yapılır?

Klozet takımı iç ve dış takım olarak satılıyor. Bu malzemeleri edinmekten çok montajını tamamlamak asıl sorundur. Özellikle klozette oluşan arızalar; rezervuar iç takım kırılması, conta eskimesi gibi durumlarladır. Malzeme kalitesi de klozet iç takım montajı adına önemlidir. Kalitesiz malzemeler montaj sırasında kırılabilir.

Klozete suyun sürekli olarak akması sonucunda su israfının önüne geçmek mümkün olmaz. Günde litrelerce su boşa akar ve ay sonunda altından kalkamayacağınız faturalarla karşılaşabilirsiniz. Günlük 10 lt suyun boşa gitmesi aylık olarak 300 lt suyu işaret eder. Onarım yerine komple iç takımın değiştirilmesi önemlidir.

Klozet İç Takım Montajı
Klozet İç Takım Montajı

Sifon Tamiri

Sifon tamiri bazı durumlarda mümkün olabiliyor. Bu durumda yeni bir iç takım almanıza gerek kalmaz. Firmalar öncelikle tamir durumu olan malzemelerin onarımına giderek fazla masrafı önlemektedir. Su doldurma haznesi özellikle rezervuarda belirli periyotta yapılan bir işlemdir. Rezervuar kapağının kaldırılması sonrasında sürekli bir su doldurma işleminin olduğunu fark ettiyseniz, o halde şamandırada problem olabilir.

Boşaltma haznesinde yaşanan diğer bir durumda ise su tutulmuyorsa bölgesel tamir sorunu çözer. Doldurma ya da boşaltmada sıkıntı olup olmadığının tespitini ise su tesisat ustaları anlayabilir. İki uygulama parçası da bozuk ise iç takımın tamamen değiştirilmesi gerekebilir.

Kaliteli Rezervuar Nasıl Olur?

Kaliteli ve işlevsel bir rezervuar almak için öncelikle sadece fiyata bakmayın. Kalite ve fiyat birlikte değerlendirilmelidir. Su tesisat ustaları tarafından TSE belgeli ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz. Bir ürünün pahalı olduğu kaliteli malzeme olduğu anlamına gelmez. Bu konuda usta tecrübelerinden faydalanmanız yararınıza olacaktır. Tüm sorunlarda hangi markaların sorunlu listede olduğunu en iyi işin ustası bilir.

İç Takım Nasıl Değişir?

Klozet iç takımlarını değiştirmek için öncelikle sifonun tamamen boşaltılması gerekir. Musluklar kapatılır. Klozetin üst kısmında bulunan eski tip rezervuar kapağı açılır. Tamamen çıkarmanız gereken kapağı uygun bir yere koymalısınız. Rezervuarın bağlantı boruları bulunuyor. Bu borular işlem için sökülür. Doldurma şamandırası vidalardan sökülür, boşaltma kısmı ise aynı şekilde vidalardan sökülür. Montaj işlemi usta kişiler tarafından yapılırsa daha kısa sürede ve sağlam olur. Boruları sökmek için her evde tamir ekipmanı bulunmayabilir. İç takım parçaları montajı yapılarak gerekli işlem sonlandırılır.

İç Takımda Neler Olur?

İç takımda yer alan malzemeler kullanışlı ve kaliteli malzemelerden oluşmalıdır. Klozet İç Takım Montajı Kullanılacak tamir ekipmanı ise usta tarafından getirilir. Kontrollü ve dikkatli şekilde yapılması gereken montaj işleminin her parçası önemlidir ve kaybedilmemelidir.

İç takım parçaları;

  • Boşaltma sistem
  • Doldurma sistemi
  • Conta
  • Pul
  • Somun
  • Vida

Bu malzemeler ile montaj işlemi tamamlanır. Montaj kılavuzundan yapmaya çalışan kişilerin birçoğu birkaç kez söküp takmak zorunda kalabiliyor. Bu işlemelerde parçalar zarar gördüğünde daha fazla masrafla karşılaşmak mümkündür. Her işin bir ustası vardır, siz de bu tür montaj işlemlerinizi kısa sürede ustalara ya da firmaya yaptırabilirsiniz. Klozet İç Takım Montajı Bu şekilde zarar görmeyen malzemelerinizi güvenle uzun süre kullanabilirsiniz. Fazla gelecek su faturasının da önüne geçersiniz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma