Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Tıkanıklık gösteren tuvaletler, küvet süzgeçleri ve lavabolar klozet açma pompası ile birlikte açılabilmektedir. Her türlü tuvaletlerde kullanılacak olan tuvalet pistonu ile birlikte tıkalı tuvaleti pompayla açmak da son derece kolay olacaktır. Bu işlem genellikle tıkanıklığın aşırı ileri olmadığı durumlarda ve gider ağzında oluşan tıkanıklıklarda kullanılmaktadır.

Genellikle pompa ile gider açma işlemleri kullanılırken tıkanıklık kimyasal ile çözümlenecek kadar ciddi değildir. Gider borusunun ağız kısmına yakın bir şekilde tıkanıklık söz konusu bulunmaktadır. Bununla birlikte de kişinin tıkanıklığı açma konusunda elin veya başka bir yardımcı maddenin yetişmediği durumlarda tıkanıklık açma işlemleri oluşmaktadır. 

Klozet Açma Pompası Nasıl Kullanılmaktadır?

Klozet açma konusunda sayfamızda birçok yazı bulabilmeniz mümkündür. İlgili yazı başlıklarını aşağıda bulabilmeniz mümkündür. Bu sayede tıkanıklık ile ilgili oluşabilecek herhangi bir sorunu çözümlemeden önce sitemizden yararlanmanız, kendi imkanlarınız ile çözümleyemediğiniz konularda da firmamız ile iletişime geçmeniz her zaman önemlidir. 

  • Pompayla Klozet Açma
  • Tuvalet Açma Pompası Nasıl Kullanılır?
  • Tıkanan Mutfak Evyesini Pompayla Açma
  • Lavabo Giderini Pompa Kullanarak Açma
  • Tıkalı Küveti Pompayla Açma
  • Duş Teknesi Tıkanıklığını Pompayla Açma
  • Tıkanan Banyo Giderini Pompayla Açma

Klozet ve Lavaboların Tıkanma Nedenleri

Klozetlerin tıkanma nedenlerinin başında tesisat problemleri ve ilgili olarak da kullanım hataları gelmektedir. Kullanım hataları kapsamında oluşacak olan tıkanan klozet gideri 

Tuvalet pompası ile açılabilecek seviyede ise öncelikli olarak bu işleme başvurulmaktadır. Klozet tıkanıklığının kaynağı olan cisimler göz önünde bulundurulduğunda tuvaletin pompa yardımı ile açılmasının ardından bu maddelerin yeniden atılıp tıkanıklığa neden olması önenmelidir. 

Tuvalet kağıtları katı cisim olarak sıklıkla tuvalet içerisine atılan maddelerdir. Bazı tuvalet kağıtları hemen erirken, bazılarının ise suda erime özelliği yoktur. Ayrıca tuvalet kağıdı yerine peçete veya kağıt havlu gibi suda erime oranı düşük olan cisimler atıldığında bir süre sonrasında yeniden tıkanıklığa yol açacak unsurlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Klozet açma pompası genellikle tıkanıklığın yakın yerde olması ve özellikle, peçete, kağıt havlu, tuvalet kağıdı başta olmak üzere diğer katı gıdaların atımında oluşan tıkanıklıklar için kullanılmaktadır. Pompa ile gider açma işlemi yapılırken önceliğimizin tuvalet tıkanıklığına neden olan durumun bulunması olduğunu da unutmamız gerekir. 

Klozet Açma Pompasının İşlevleri

Klozet açma pompası, giderin dar olduğu ve anında tuvaletin açılması işlemlerinde kullanılmaktadır. Özellikle küçük çaptaki boruların açılmasında ön planda tutulmaktadır. Kağıt, pislik vb. hemen gider ağzında oluşabilecek tıkanmalar için kullanımı uygundur. Tuvalet açma pistonu olarak olarak kullanılan pompalar, basınç uygulayarak gider ağzındaki pisliklerin dışarı çıkmasını ve bu sayede tıkanıklığa yol açan her ne ise, o katı madde olan pisliğin atılması ile giderin eski haline dönüşmesini sağlamaktadır.

Her tuvalet tıkanması olayında klozet açma pompası kullanılmamaktadır. Sadece tuvalet tıkanıklığının basit ve küçük çaplı olduğu yerlerde bu işlemlerin yapılması daha uygundur. El ile uygulanan basınç ancak gider ağzına etki edebilmektedir. Özellikle katı maddelerin borunun ilerisine gitmesi ya da burada kireçlenme ve yağlanmaya bağlı oluşacak şekilde tıkanıklıkların meydana gelmesi ile birlikte tuvalet tıkanıklığı açmak için başka çözüm yollarına başvurulması gerekmektedir. 

Tıkanış Olan Lavaboyu Pompa ile Açma İşlemi

Pompa ile mutfak gideri açma işlemi en sık yapılan durumdur. Özellikle eski tesisat borularında ya da mutfak artıklarının lavabodan geçmesi ile birlikte tesisat gider borusunu tıkması konusunda ilk yapılması gereken işlemdir. Hemen hemen her evde mutfak gideri pompası bulunmaktadır. Hanımların lavabo açma konusunda en sık başvurdukları yöntem olarak karşımıza çıkar. Evdeki boru ve gider tıkanmalarında ne tarz ürünler kullanılması ve ne yapılması gerektiği hususunda firmamızı takip etmenizi önermekteyiz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma