blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Fayans altı su kaçağı tespiti artık gelişmiş cihazlarla yapılmakta olup başarı oranımız %99 oranlarındadır fayans altı su kaçağı için mutlaka profesyonel firmalardan destek alın.

Fayansların tespitine kadar karo halinde olan fayansların bir bütün olarak zarar görmesi, aynı fayansın tedarik edilmemesi gibi sorunlar yaşanır. Fayans işlemlerinde özellikle yaşanan bu sorunlardan dolayı tesisat işinden kaçan kişiler vardır. Bu durum tamamen binaya zarar verir. Yeni sistemde tesisat konusunda kendisini geliştirmiş firmalar dökmeden cihazla kırmadan fayans altında su kaçağı tespiti yapıyor.

Hemen Şimdi Arayın  0532 359 0212

Fayans Altı Su Kaçağı

Bazı ölçüm cihazlarının kısa sürede tespit ettiği kaçak, ses algılama cihazlarıyla yapılmaktadır. Görüntüleme cihazları genellikle tıkanık gider boruları gibi ulaşım alanlarında yapılırken; duvar, fayans ve zemin kaçakları su algılama sistemleri ile yapılır.

Fayans Altı Su Kaçağı Tespiti

Tesisat işlemlerini her yapan firmada, tespite dair cihaz bulunmuyor. Cihazlar üretim olarak sürekli geliştirilse de işin kolayına kaçan ve işine önem vermeyen tesisatçılar hala bulunuyor. Bu konuda farkını ortaya koyan ve profesyonel çalışmayı prensip edinmiş firmalar daha özverili çalışıyor. Gereken tüm ekipmana sahip firmalar sayesinde kısa sürede tespit yapılıyor ve kaçağa neden olan sorunlar çözülüyor.

Su Kaçağına Neden Olan Faktörler

Su kaçağı bazı nedenlerden ortaya çıkar. Bu kaçağın büyüklüğü tespit cihazı sonrası ortaya çıkıyor. Bazı alanlarda kaçak küçük çaplı olurken bazen daha büyük alanlarda olabiliyor. Bunun için öncelikle su kaçağı tespitinde, neden olan faktörler tespit edilmelidir.

Su kaçağı nedenleri arasında;

  • Eski borular
  • Çatlak borular
  • Kırık borular
  • Paslı bozular
  • Ezilmiş borular
  • Delik borular

Borularda oluşan bu korozyonlar farklı nedenlerden olabiliyor. Özellikle bazen ev ya da iş yeri tadilatı yapılırken, dikkat edilmeden su tesisatları için döşenen borular zarar görebiliyor.

Borular Neden Zarar Görüyor?

Dikkatli ve titiz çalışmayan kişilerce yapılan bu hata, kısa sürede büyük sorunlar yaratabiliyor. Bunun yanı sıra boruların normal şartlarda dayanıklılık süresi uzundur. Ömrünü kısaltan durumlar ise kalitesiz boruların kullanımıdır. Su kaçağı bazen tadilat esnasında kullanılan matkap nedeni ile delinme ya da aşınarak çatlamış halde karşınıza çıkabilir. Yaptıracağınız tadilat işlemlerinde özellikle tesisatlara zarar verilmemesi konusunda uyarmanız önemlidir.

Fayans Altına Döşenen Boruların Tamamen Değişmesi

Bu istenmeyen durumlar arasındadır. Ustalar genellikle fazla masraf çıkmaması adına sizlere cihazla tespit yapar. Görülen

Su Kaçağını Sigorta Şirketi Karşılıyor Mu?
fayans altında su kaçağı bulma

durum büyük ise sizlerle paylaşırlar. Eski boruların durumuna göre tamamen değişmesi dahi gerekebilir. Bu konuda yapılacak fazla bir şey yoktur.

Tamamen yenilenmeyen su boruları daha sonra evin tamamını hatta diğer katları da kaplar. Fayansların sökülmesi gerekiyorsa bundan kaçınmanız sizin aleyhinize olacaktır.

Öncelikle sizin daha fazla maddi zarara uğramadan yapılacak işlemler belirtilir. Güvenilir firmalar zaten tespitlerini teknolojik olarak yaparlar ve aklınızda tereddütte yer kalmaz.

Bireysel su tesisat işi yapan ve cihaz kullanmadan, tesisatın tamamının değişmesi gerektiği konusunda bilgi veren her kişiye güvenmemeniz gerekir. Teknolojik cihazlar özel sapma payları dikkate alınarak üretildiğinden genellikle yüksek oranda doğru ve kırmadan fayans altında su kaçağı tespiti yapar.

Bu da sizin aslında ne yapmanız gerektiği hakkında daha teknik bilgiye sahip olmanızı sağlar. Bunun dışında boruların yenilenmesi için kullanılacak malzemeleri sormaktan ve araştırmaktan çekinmeyin. Daha uygun fiyata yaptıracağınız kalitesiz malzeme ileride daha yüksek maliyetlere mal olur.

Aynı zamanda pahalı malzemelerin de kaliteli olduğu yanılgısına düşmemeniz gerekir.

Fayans altında su kaçağı neden olur? Su olan her yerde ve mekanda özellikle tesisatın eski ve yıpranmış olmasından kaynaklanır. Çoğunlukla karşılaşılan bir problem olan fayans altındaki su kaçakları artık akustik cihazlarla bulunmaktadır.

Seramik, Fayans Altından Su Çıkıyor

Bakımsız ve onarımsız hemen hemen çoğu evde fayans altından su çıkıyor şikayeti oluşur. Oluşan bu su kaçağının nedeni ev tesisatı yapılırken kalitesiz malzemeler kullanılmasıdır. Buna bağlı olarak zaman geçtikçe tesisat borularının aşınması korozyona uğraması ve tesisat borularının delinerek patlaması su kaçağına sebep olmaktadır.

Fayans Derz Aralarından Su Çıkması

Genelde sızıntı olarak başlayan derz aralarındaki su kaçağı dikkate alınmalıdır. Eğer su kaçağı dikkate alınmazsa daha büyük sorunlar yaratabilir. Öyle ki su baskını olarak bile sonuçlanabilir. Bu nedenle küçük bir sızıntı görüldüğünde tecrübeli tesisat usta ve ekiplerinden yardım alınması gereklidir. Birçok firma fayans altında su kaçağı tespit yapan gelişmiş cihazlar kullanmaktadır. Böylece çok kısa sürede su kaçağı tespiti yapılabilmekte ve buna uygun tadilat, bakım onarım işlemleri uygulanabilmektedir. Fayans altından su gelmesi durumunda bizi arayın.

Seramik Altındaki Su Kaçağı Tespit Yöntemleri

Bu sistemde fayans, seramik, şap altındaki su kaçağının tespiti için çeşitli cihazlar kullanılmaktadır. Gelen ekip kırmadan fayans altında su kaçağı bulma konusunda bilgili ve tecrübeli olmalıdır. Su kaçağı tespitinde son tekenoloji ile imal edilmiş cihazlar yardımıyla kırılmadan noktasal su kaçağı tespiti yapılır. Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Detaylı bilgi için su kaçak bulma sayfamızı ziyaret edin >>> https://www.bogazicitesisat.com/su-kacagi-bulma/
Bu işlem yapılırken fayansın üstüne cihaz yerleştirilir ve cihaz ile kaçağın nerede gerçekleşmekte olduğu saptanır. Bu cihazlar akustik frekanslarla fayans üstünde kırmadan fayans altında kaçak bulma olup olmadığını görüntülemektedir. Cihazlar noktasal tespitler yaparak kaçak olan kısmı bulmaktadır. Böylece fayans kırma işlemine gerek kalmaz.

Sektörde Profesyonel Ekip İle Çalışmanın Önemi

Mekanlarda su kaçağı gibi durumlarda ilk akla gelen yöntem fayans kırma yöntemidir. Bu yöntem çok sağlıksızdır çünkü cihaz kullanılmadan tahmine dayalı olarak hareket edilir. Bu durumda eğer evde ya da herhangi bir mekanda su kaçağı olan yeri tahmine göre yanlış tespit edilirse, doğru su kaçağı olan yeri bulana kadar kırma işlemi devam eder. Bu nedenle gelenekse fayans kırma yöntemi çok zorlu bir yoldur.
Hem de bazı durumlarda daha çok masraf çıkmaktadır. Kırmadan fayans altında su sızıntısı tespiti işlemi için profesyonel ekiplerden yardım almalısınız. Bu şekilde tadilat yapmak hem ödenecek miktarı düşürür hem de sonradan oluşabilecek herhangi bir uzun onarım işlemlerine gerek duyulan hasarları önlerFayans altında su kaçağı tespiti için en çok kullanılan yöntemlerden biri akustik dinleme cihazıdır.
Bu yöntem ile hem sıcak hem de soğuk su tesisatında su kaçağı yeri kolaylıkla tespit edilir. Akustik dinleme cihazı çalışırken sadece su sızıntı sesi duyulur ve böylece fayans kırılmadan altındaki su kaçağı tespiti yapılır. Fayans altındaki su kaçağının tespiti için termal kamera her zaman yeterli olmamaktadır. Termal kameralar soğuk su tesisatını gösteremez sadece sıcak su tesisatını en doğru şekilde gösterebilmektedir.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma