Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Rate this post

Kanalizasyon Koku Tespit Etme

Kanalizasyon Koku Tespit Etme Banyolarda yer alan giderler belirli bir süre sonunda atıkların birikmesi nedeni ile tıkanır ve görevini sağlıklı bir şekilde yerine getiremez. Bu durumda gider borularının içinde biriken ve çürüyen atıklar koku yapar ve koku giderlerden yaşam alanlarına doğru yayılır. Kanalizasyon Koku Tespit Etme Banyolar başta olmak üzere wclerde ve mutfaklarda bulunan ıslak hacimlerdeki giderlerde meydana gelecek kokulardan kurtulabilirsiniz.

Gider Kokularını Önleme Yolları

  • Giderlerin tıkanmasına neden olan tuvalet kağıdı ve diğer cisimleri giderlere atmamalısınız.
  • Banyolarda bulunan giderlerin girişinde biriken kıl, sabun ve atıkların düzenli olarak temizlenmesi gereklidir.
  • Sifon içinde yeterli su bulundurmalısınız. Bu sayede tıkanma riskini azaltmış olursunuz.
  • Periyodik olarak lavabo pompalarını kullanarak giderlerin tıkanıklık seviyesini azaltabilir ve koku oluşmasını önleyebilirsiniz.

Lavaboda oluşan tıkanıkları önlemek için bu yöntemleri tercih edebilirsiniz. Lavabolarınızın tıkanmasının temel nedenlerinden biri olan teknik hatalar tıkanıklık sorununu ortaya çıkarabilir. Kanalizasyon Koku Tespit Etme Evinizdeki gider borularının yanı sıra evinizin giderinin bağlandığı ana tesisatlarda da teknik hatalar olabilir. Gider borularının havalandırılmasını sağlamak adına yapılması gereken havalandırma borularının doğru bir şekilde imal edilmiş olması gereklidir. Havalandırma borusu ve şapkaları standartlara uygun olarak yapılmadığında hava basıncı nedeni ile tıkanıklık oluşacaktır.

Lavabo ve Gider Kokusu Giderme

Evinizde oluşacak lavabo ve gider kokuları herkesi rahatsız edecektir. Yaşam konforunuzu düşürecek olan kokular aynı zamanda sağlığınızı da tehdit edecektir. Sağlığınızı tehdit edecek kokulardan kurtulmak için sizlere profesyonel bir şekilde hizmet veriyoruz. Evinizde yaptığımız incelemelerde kokunun kalıcı bir koku mu yoksa arada bir oluşan koku mu olduğunu tespit ediyor ve sorunun temeline göre çözümler üretiyoruz. İstanbul geneline hizmet veren firmamız hijyenik konularda çok hassas olan oteller, restoranlar başta olmak üzere tüm iş yerlerine, konaklama tesislerine, sağlık kurumlarına, evlere koku tespit etme ve koku giderme hizmetleri veriyoruz.

Giderde Oluşan Koku Sebepleri

  • Giderde veya tesisat içinde su seviyesi azalmış ise atıkların kokusu yayılmaya başlayacaktır.
  • Banyolarınızı yıkamak yerine silmeyi tercih ediyorsanız gidere gitmesi gereken su miktarı azaldığı için koku oluşur. Atıkların kokusu su içinde yayılmadığı için su azaldığında koku oluşur.
  • Lavabo bağlantılarında kullanılan ve kokuların odaya yayılmasını önleyen sifonlar eskidiği için koku banyonuza yayılır.
  • Bağlantılarda kullanılan sifonlar periyodik olarak yıkanmadığı için koku oluşur.
  • Kanalizasyona giden su tesisatı emme – basma tekniğine göre çalışır. Geniş kanalizasyon borularındaki vakum etkisi küçük çaplı borulardaki atıkları ve suyu anlık olarak vakum ile çeker. Kanalizasyon Koku Tespit Etme Ardından basma kuvveti uygular ve basma kuvveti etkisi ile lavabolarınıza boş tesisatlardan koku gelir ev odanıza yayılır

Yer Süzgecinde Oluşan Kokular

Banyolarda yer alan yer süzgeçleri günümüzde yıkanmak yerine sadece siliniyor. Bu durum, yer süzgeçlerinde yeterli miktarda su bulunmasını önlüyor. Kanalizasyon Koku Tespit Etme Tesisatlar da olması gereken su miktarı yeterli olmadığında atıklar koku yapmaya başlar ve yer süzgecinden oda içine doğru yayılır.

Duşakabin Giderlerinde Oluşan Kokular

Duşakabin altlarında yer alan sifon bağlantıları doğru yapılmadığında, eğim doğru verilmediğinde giderlerin etrafında atıklar birikir ve koku oluşmasına neden olur. Kanalizasyon Koku Tespit Etme Gider bağlantıları yapılırken bağlantı ağızlarında boşluk kalması nedeni ile oluşan kokular banyonuza yayılır. Banyonuzda oluşan rahatsız edici kokuyu tespit etmek için bağlantıların standartlara göre yapılıp yapılmadığını gözlemlemek yeterli olacaktır.

Banyoda Oluşan Kokuların Çözümü

l Banyolarınızı düzenli olarak yıkamalısınız.

l Gider etrafında biriken atıkları periyodik olarak temizlemelisiniz.

l Sifon bağlantılarınızı kontrol etmeli ve bağlantılarınızı doğru yapmalısınız.

l Bağlantınızda olması gereken S bağlantısını yapmalı ve bağlantı da her zaman su olmasını sağlayarak koku oluşmasını önlemelisiniz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma